Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
27. júl 2012

kočky táto torta, to bola skoro moja smrť 😠 radšej 5 normálnych ako 1 takúto 😝
som si aj chcela objednať oblátku, ale som si povedala, že veď mám len jednu tortu, tak to zvládnem, no hrešila som ako pohan 😖 už nikdy viac 😝 😝 😝

dadka212
27. júl 2012

@moka pravdepodobne ak budeš farbiť práškovou rozrobenou v alkohole sa ti bude hmota troška lepiť, ja odporúčam podsypávať solamylom, ja tak robím stále 😉 je to lepšie nie že vyvalkáš a niekde v strede sa ti to zalepí a nepojde odlepiť a potom znova valkať....a lepiť stačí vodou

janula.h
27. júl 2012

@aduskatt no ale može to byť presprejovaná dečka 😝

dadka212
27. júl 2012

@janula.h no neviem či ti pomôžu moje iné nemám uložené len tie čo som robila ja, teda nedávam ti všetky lebo robím ich všetky na jedno kopyto lebo chcú kopiu s tým patchworkom...

janula.h
27. júl 2012

@dadka212 vďakaaaaaaaa 🙂 určite si niečo požičiam 😝

dadka212
27. júl 2012

@janula.h ak by si chcela ten patchwork ti môžem požičiať by som ti ho poslala, ja ho minimálne mesiac potrebovať nebudem 😀

janula.h
27. júl 2012

@dadka212ja som našla niečo také myslíš že je to punčovina?

aduskatt
27. júl 2012

@janula.h moze 🙂.a nemusi.............ale keby bolo na mne, tak by som to asi robila prave sprejom

dadka212
27. júl 2012

@janula.h no ja neviem, ja by som to nerobila z punčoviny, kopa ludí to nemá rado....ale asi je to robené z toho

jakelina
27. júl 2012

@janula.h však můžeš upéct malé korpusky v miskách a udělat z toho 😉

janula.h
27. júl 2012

@dadka212 veď ani ja myslím si že korpus by bol lepší

janula.h
27. júl 2012

@jakelina presneeeeeeee 🙂 dikyyyyyyy 🙂 chcú veľkú 5 kg tortu ta táto ma najviac zatiaľ zaujala a sú takí milunkí 😀

ajka82
27. júl 2012

moja malinka dnesna 2,2kg bledy piskot, pribinackova a jahody 🙂

jakelina
27. júl 2012

@ajka82 máš barvy ve stejné doze jako já 😀 😀 😀 Dortík je krásný 😉

vera_vila
27. júl 2012

světlý piškot s ořechy, vanilkový máslovo-pudinkový krém, smartflex - váha 2,2 kg

mariann2
27. júl 2012

@vera_vila krásna Kitty, nerozumiem, ako sa ti podarilo urobiť ju takú ľahkú 😉

vera_vila
27. júl 2012

@mariann2 Děkuji... je malinká a jak je jen piškotový korpus s asi třetinou ořechů místo mouky, tak není ani těžká... krému tak taky moc není, nedávám velké vrstvy... od kamarádky jsem dostala super recept na korpus, je lehký a nadýchaný, krásně naskočí, tak možná je to i tím korpusem 🙂

jakelina
27. júl 2012

@vera_vila krásná, tak šup s korpusem do receptů. 😉

vera_vila
27. júl 2012

@jakelina tak je tam 🙂

aduskatt
27. júl 2012

@vera_vila krasna torticka...ten recept som skopirovala do temy c tri, kde su korpusy a kremy, ale dala som tam hned na zaciatok poznamku, ze je od teba, aby si niekto nemyslel, ze si privlastnujem cudzie recepty......ta tema, kde si davala ty je na fotopostupy prevazne🙂)tak ho mas teraz v oboch temach🙂

vera_vila
27. júl 2012

@aduskatt Děkuji moc... se tu nějak začínám ztrácet, jak tolik nepeču...

aduskatt
27. júl 2012

@vera_vila v pohode..su tri temy..tato, tu riesime vsetko mozne, potom dvojka, kde su postupy a vychytavky na ozdobovanie a trojka, kde su recepty na kremy a korpusy..ale cisto recepty, aby sa nestracali v omacke...takze ak nieco potrebujes, tam si pozries a potom sup sem a debatujes🙂

vera_vila
27. júl 2012

@aduskatt no, tu trojku jsem teda nenašla... pošleš mi odkaz? dám si do oblíbených... děkuji

vera_vila
27. júl 2012

@aduskatt Děkuji...

iwulka23
27. júl 2012

Moja dnešna MINNIE ...poviem Vám že som ponadávala 😀 minnie nieje dokonala..na 3x som ju prerábala..ale robila som ju 1x...tak 😀

mrka2
27. júl 2012

ahojte, tak ja pridavam svojho dalsieho Tomasa 🙂

artepf
27. júl 2012

@anibas moc díky, jinak já přesně nevím s těma hranama, ale nažehlené, jak jsem psala, asi fakt nebudou, nejspíš to jsou ty ABS hrany, jak píšeš, protože je to fakt pěkně udělané 🙂

artepf
27. júl 2012

@marci2305 moc moc díky! 😵

artepf
27. júl 2012

@monasek1 tak to ti přesně nepovím, lidi na svatbě jsem dneska nepočítala, ale víc než 30 nás tam určitě nebylo, takže si myslím, že by stačil i menší, z dortu zbylo celé spodní patro, ale nevěsta si přála takovýto třípatrový, takže zbytek se určitě v pohodě rozkrájí hostům domů 🙂