Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

huxy
3. aug 2012

@pristela a smartflex velvet sa farbí ľahšie?lebo mám aj ten,ale ten som chcela použiť na poťahovanie torty.a robila som z predošlej mmf hmoty postavičku.

muffinka8
3. aug 2012

@huxy na strane 3371 mám levíka kde som mu farbila nos aj očká. Ale neriedila som to. A bolo to zo smartflexu a nie z MMF.

evvina
3. aug 2012

ahoj holky,
už jsem psala a nikdo nemáte nápady či rady a postupy na Mickeyho klubík? a ted mám další prosbu na papouška žako. Jak na pírka? jestli je nějaká silikonová forma nebo nějaké vytlačovátka a udělátka. Prosííííím.

mates22
3. aug 2012

@huxy takové malé kousky jen maluju, normálně gelovkou neředěnou ..... ale teda používám smartflex a chce to pak čas na zaschnutí

huxy
3. aug 2012

@muffinka8
@mates22 ďakujem,tak nabudúce radšej použijem ten smartflex na robenie postavičiek 😉

mishulle
3. aug 2012

@evvina koukni do druhé diskuze s postupy najdeš tam Mickeho i psíka

chanella
3. aug 2012

Baby, prosim surne o pomoc! Potahujem cokoladovou varenou MMF podla tohto receptu http://tortyodmamy.sme.sk//cokoladova-cukrikova... Pisu, ze sa s nou velmi dobre robi, ze je ako plastelina, no mne sa to strasne lepi, uz som tam pridala gustin skrob, je to lepsie, ale stale nie je sanca to vyvalkat. Jaaaaj pruser a navyse ani biela potahovka mi na prvyy krat nevysla :( co mam robit??? Dakujem

jakelina
3. aug 2012

Můj dnešní.

muffinka8
3. aug 2012

Prosím vás, keď dávate ovocie do pribináčkového krému, kupujete čerstvé, alebo mrazené? (napr. maliny)

jakelina
3. aug 2012

@muffinka8 může být čerstvé i mrazené i kompotované

dm1
3. aug 2012

baby bola som u nas u cinana a maju nove veci - uz aj ten valcek na stuhy ale za 7,99 EUR, zehlicku tusim 2 eur, radielko 3 rozne vzorky 1,99 eur, velku gerberu teda skor slnecnicu za 2,99 eur, vypichovac na volan este maju novy

huxy
3. aug 2012

@dm1 to sú dobré ceny,až na ten valček.ja som si nedávno objednala niekoľko vecí priamo z číny za necelých 16€,tak čakám kedy prídu a môžem začať ďalej skúšať robiť tortičky a ozdôbky.inak aj tu u číňana majú zopár vypichovačiek,ale od 2,50 až 3,70€.no nejak nový tovar z tohto druhu nemajú

dm1
3. aug 2012

@huxy tiez mam ten valcek lacnejsie ale super ze je toho aj tu uz vela aj ked vacsinu uz davno mam kupenych 😝

huxy
3. aug 2012

@dm1 ja si kupujem len postupne,keď sa mi niečo zapáči.tortičky totiž robím len doma pre nás,skúšam.a uvidím,ako mi to pôjde a podľa toho si budem zháňať aj iné veci.ale už som tu raz písala,že cez ebay sa dá kúpiť veľa pekných vecí za dobré ceny 😉

dm1
3. aug 2012

kocky ktora ste mi poslali postou tie vypichovace na srdiecka? neviem komu poslat korunky som kukala ze co to prislo 😀 . Tak potom ked uz ich mam netreba aby mi ich @vecernici kupovala.

dm1
3. aug 2012

@huxy ja som mala smolu ze som zacala piect v case ked este neboli dostupne lacne pomocky z ciny tak drvivu vacsinu mam za drahsi peniaz 😝 takze uz len dokupujem ak mi nieco dosluzi alebo nieco ozaj surne potrebujem 😀

pristela
3. aug 2012

@dm1 mala by to byt @ajka82 , mne tiez posielala a vtedy ta tusin spominala so srdieckami 😀

Baby tak plnka hotova- malemu straaaasne chutila, som ho musela odhanat, "torta" uz aj naplnena, ale to že aky kolos obrovsky zas budem potahovat ☹ ☹ ☹ som vcera pani pisala 2x ze ci to fakt chce 5kg , ale nastastie nemusim dopekat korpus 😀 bo to neznásam , ked ratam obmaslovanie +potah snad sa aj trafím , uz len ten tvar 😕 som tete trosku zmenila co poslala foto tak zas budem mat boja 😕

mrka2
3. aug 2012

@janula.h nevlhcila som nicim, samo to drzalo,ale aj flaky ostali 😝

pipka
3. aug 2012

@evvina tu som nieco nasla... 😉
ale na pierka ako...to ti teda neporadim, to som este nerobila 😕 😒

mrka2
3. aug 2012

@muffinka8 ja davam mrazene, cerstve u nas nedostat a zo zahradky sme uz pojedli 🙂

broucek2
3. aug 2012

@muffinka8 včera jsem dávala čerstvé, ale klidně i konzervované

muffinka8
3. aug 2012

@mrka2 a ako pripravíš mrazené aby bolo vhodné ho dať na krém?

broucek2
3. aug 2012

@muffinka8 nech rozmrazit okapat a můžeš použít

timonko
3. aug 2012

moja prvá svadobná...nie je dokonalá, ale je upečená z lásky pre novomonželou 🙂

evvina
3. aug 2012

@mishulle
@pipka díky oběma.

pipka
3. aug 2012

@muffinka8 ja ani nerozmrazujem ovocie..len vysypem do misky, poprasim cukrom a ukladam do kremu, to sa ti krasne rozpusti v torte aj v chladnicke 😉

mrka2
3. aug 2012

@muffinka8 ja davam normalne zamrazene a v pohode 🙂

muffinka8
3. aug 2012

@pipka
@mrka2
aha, ja len že či to potom nepustí veľa šťavy a nejak nepokazí celý dojem. No som zvedavá ako dopadne tá moja torta, ale to až tak o dva týždne budem robiť.