Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. feb 2013

@jakelina 🙂. buduci tyzden budem s nou prvy krat robit na ostro aj ako krajku aj na coko tak snad to vyjde ok budem aj fotit postup tak ked sa podari vlozim. Inak som prave na teba myslela lebo robim ruzu z cokohmoty tak si hned na stretko spomeniem ako cestu neprezila 😝

vlada111
4. feb 2013

@ve2 mramorový korpus, pribináčiková plnka a čučoriedky

dm1
4. feb 2013

baby mimo temu - neviete mi niektora poradit ako sa co najjednoduchsie dostanem od smeru trencin z dialnice do blavy na kramare? a potom druha cesta z dialnice do narodneho onko ustavu v BA?

zuzana92101
4. feb 2013

@daducha 😀 dakujem za povzbudenie, ja budem asi tiez nadavat 😀. Minitorticky spravim vo stvrtok aj s mensou tortou a hlavnu svadobnu v piatok... Maslovy krem som chcela aj ja, lenze nevesta take nema rada...chcu sa im vyhnut, tak neviem co urobit take, aby to zo stvrtka do soboty prezilo 😀 a bolo aj chutne. Najhorsie je, ze budem na tej svadbe aj ja 😀, tak budem osobne pocut, ci im chuti, alebo nie 😝.

muffinka8
4. feb 2013

Poprosila by som vás o tapety na svadobnú tortu. Niečo elegantné, jemné, také krásne 😅 ale ak by ste mali niečo bez použitia stencils, glazúry, krajok .... lebo a tým neviem robiť.

lamps
4. feb 2013
daducha
4. feb 2013

@lamps neblazni,tvoje torticky su nádhernéééééé 😵 😵 a ja nie som ziadny profik ,este toho veeeelmi vela neviem 😝 a uz sa tak skoro nenaucim, ku 1.7. s tortickami koncim,nastupujem do prace .Bude mi smutno, ale asi to tak ma byt 😉 .vratim sa k tomu ked budem na dôchodku 😀 😀 😀

lamps
4. feb 2013

@daducha to je veľká škoda, ale snáď aspoň sem tam nejakú krásnu tortičku urobíš 😉 ja sa tu vždy tak kochám tvojimi krásnymi tortičkami, budú mi chýbať ☹

luciahromadkova
4. feb 2013
muffinka8
4. feb 2013

@lamps ďakujem 🙂

muffinka8
4. feb 2013

@luciahromadkova jééj, super 🙂 tá od Vladky je perfektná 😵 (druhá od spodu) @vlada111 😉

wera.g
4. feb 2013

Ahojte, idem polistovať , popáčitkovať, dočítať asi zase nestíham 😅 pridávam moje najnovšie 😉

luciahromadkova
4. feb 2013

@dm1 v ba po dialnici smer brno, za auparkom a inchebou prejdes cez most lafranconi - na brno, potom za mostom lafranconi zides z dialnice smer patronka na lavej strane uvidis budovu bývalej TV a ZOO, ale budes sa stale radit doprava a potom stale rovno a za velkou krizovatkou /patronka/ ides do kopca na kramare uvidis na pravo, nemocnicu a a detsku nemcnicu, za detskou fakultnou nemocnicou odbocis do lava a ides stale dokopca po hlavnej ceste celkom na koniec

wera.g
4. feb 2013

smiem vás poprosiť tiež o nejaké tapetky? mám spraviť tortu k 50tke chlapovi, má rád električky a karty, že je pohoďák chlap.. a ja netuším čo, 3D električku nie a fakt že neviem čo takému chlapovi.. 🙂 moc ďakujem 😉

aduskatt
4. feb 2013

babyyyyyyy................na jednu tortu mam skombinovat valentina a narodeniny muza....... ja som bez napadu☹ dakujem za kazdu inspiraciu

mrka2
4. feb 2013

@wera.g tie su kraaasne 😵 to su pre trojicky? moje nervy, mat trojky,tak 😝 😅

mrka2
4. feb 2013

@daducha jaaj, nieee.. tvoje torty boli medzi mojimi favoritmi!!! aspon sem tam nejaku upec ☹

wera.g
4. feb 2013

@aduskatt a vieš aspoň čo má rád, alebo tak? ja mám tiež budúci týždeň, skombinovať narodeniny muža, 6 mesiacov dieťatka a valentín 😀 a chcela aby bol macko tam aj, teda bude darčeková škatuľa s macíkom vnútri a srdiečkami 🙂 a nápis pre moje zlatíčka, tak nejako...

wera.g
4. feb 2013

@mrka2 nie nie, 3 kamaráti oslavujú narodeniny v jeden týždeň 🙂) nooo keď si predstavím môjho duracell zajka a mať to krát 2, alebo 3.. 😀 ajééje 😀

aduskatt
4. feb 2013

@wera.g absolutne netusim🙂))
ale si ma inspirovala, urobim krabicu s maslou a srdieckami🙂

wera.g
4. feb 2013

@aduskatt tak to som rada 🙂))

aduskatt
4. feb 2013

@wera.g aj ja 🙂 lebo v zadani je len to, ze narodky a valentin, inak nic, len hmotnost a vnutro🙂

pristela
4. feb 2013

Holkyyyy, idete niektora na tvorive stretko v Ludaniciach ??? 18-19.5. ted mi to pisala pani Alenka , viem , ze minule som akosik nestihla 😝 ale ked citam ten program a kto bude predvadzat sliny sa mi veruze inak zbiehaju 😵 😵

wera.g
4. feb 2013

@aduskatt tak to je super, už sa teším na výsledok 🙂)) teba nenapadá nič pre toho milovníka električiek? 🙂))

aduskatt
4. feb 2013

@wera.g kolajnice s vyhybkou🙂 kedze elektricku nechces robit a vedla kolajnic taku tu znacku zastavky a cislo elektricky ako vek🙂

wera.g
4. feb 2013

@aduskatt nad niečím takým som uvažovala, že tá trať, ale to s tou zastávkou a číslom je supeeeer 🙂 asi to tak aj sravím, ďakujem mooooc !

aduskatt
4. feb 2013

@wera.g no som zvedava na tvoju tortusku🙂

wera.g
4. feb 2013

@aduskatt 🙂 Aďka, to som aj ja 😀 čo z toho vznikne 😀

lokalistin
4. feb 2013

@jakelina to je ta krajka co mam ja a tesi ma ,ze pani ju tiez nema pekne zacistenu a aj tak to vyzera super 😀

lokalistin
4. feb 2013

@pristela ja by som strasne chcela ist to je az dva dni? mohla by si to sem napisat este ked to bude viac aktualne,lebo ja na to zabudnem. Chcem brat v maji dovolenku tak by som si to nejak naplanovala na ten vikend. A to sa musi platit predom? maju ucet ci ako sa to robi?