Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
28. mar 2013

@mysiatkoo ja si kupujem maliny vždy v kauflande, úplne v pohode sú, minule mi drahý "omylom v tescu kúpil a des, také krpále krpaté, nijaké...

aduskatt
28. mar 2013

@mysiatkoo za malicko🙂

wera.g
28. mar 2013

babule prosím vás, náááhodou, nemáte nejaký tip na tortušu pre 30 ročnú babu, neviem vôbec čo, nechali to úplne na mˇna a som v strese, lebo ak nebude dosť dobrá, ohovorí ma pani čo si ju objednala všade po celom svete.. 😕

lucula73
28. mar 2013

baby u nás mali včera v lidli mrazené jahody........asi 6 ks tam ešte bolo,tak je možné,že už doviezli,len sa rýchlo rozpredali......treba zas čakať 😠
inak ja som tiež z kauflandu brala naposledy maliny a boli pekné 🙂

wera.g
28. mar 2013

aj u nás mali jahody a maliny mrazené, na skúšku som kúpila, ešte som odtiaľ nemala 🙂 @lucula73

mrka2
28. mar 2013

moja dnesna.. Nemo 🙂

sisix
28. mar 2013

Prosim pomoc, co holcicce 4 roky krom barbie? Nejakou inspiraci, tapetky .... diky

pristela
28. mar 2013

@bambula1307 andelicka a ten cukor sa ma kedy nasypat do bielok? hned na zaciatku pred slahanim ? a mozno blba otazka 😀 ale peciem len kratko.. no krystal. cukru na vahu tak isto ako praskoveho ? je to to iste ? dakujem za odpoved 😵

woman04
29. mar 2013

@mysiatkoo mne minule mm kúpil maliny v Bille...krásne voňali,len tá cena ☹.

maya30
29. mar 2013

@mysiatkoo aj v Metre sa oplatia...2,5kg za 9 euro a su pekne velke....inak u nas v lidli uz tento tyzden dostali mrazene ovocie, tak mozno aj k vam dorazi 😉

zsuzsu
29. mar 2013

@pristela 😀 😀 😀

lokalistin
29. mar 2013

@bambula1307 dakujem nejak z toho staleho hladenia to zmizlo,inac je to monstrum ma 7,1kg,ale nepochopim jak to ,ze vy mate tie tortule take krasne hranate ,rovne presne vymerane ja som dneska s metrom krajcirskym a aj tak je desny 😝 ,ale co uz no,idem drychmat som totalne K.O.

lokalistin
29. mar 2013

@79zuzana krasne

steva
29. mar 2013

@pipka ahoj.nemozes mi napisat recept na korpus,pisala si ze ho mas stale pekne vysoky a mne to nejak neide.dakujem,mas krasne torticky

sticker
29. mar 2013

Babuľky dobré ránko (aj keď teda pohľad z okna hnusne deprimuje 🙄 ). Tak som včera dobojovala s tortou, ale teda narobila som sa 😒 Robila som hmotu z tých veľkých 300g amerických cukríkov. Podľa mňa vyšla super, naozaj úplne super na dotyk, ešte som sa tešila, koľko jej je veľa. Ale teda keď som šla vaľkať to bolo roboty. Ja nechápem ako niekto v pohode vyvaľká na tortu... Veľmi ťažko to šlo. Sa mi zdalo, že sa to vôbec nezväčšuje, ani moc nelepila, ale trochu gustinu som podsypávala občas. Ona jednoducho tak dobre držala tvar, že som ju pol hodinu vaľkala a aj to som sa modlila v duchu, aby som tortu potiahla. Si ruky necítim, hlavne tú mäkkú časť pri palcoch 😅 😝 😀 . A polku som chcela dať takú dúhovú, ale som dala málo bielej a moc modrej, tak to vidím iba naozaj z blízka, že to tam je 😅 Ale ani mi neostalo viac modrej, tak preto som nedala 😒 A taká som bola z toho unavená, že som aj inak dala výzdobu ako som chcela 😝 Ale chceli jemnú a jednoduchú, tak snáď sa im bude páčiť, lebo teda ja som nespokojná. A aj viem, čo tam mám zle a ak dám fotku tak všetky šikovné baby si to hneď všimnú. Tak len informujem, že áno viem takto to nemalo byť (schválne nepíšem čo, možno to niektorým vadiť nebude, tak nech neupozorňujem 😀 😀 )

miciatko
29. mar 2013

@lamps ano to je ona , dakujem mooooc

miciatko
29. mar 2013

@nika222 dakujem moc

jakelina
29. mar 2013

@sticker a fotky nemáš?? 😉

sticker
29. mar 2013

@adrika202 Budem musieť nabudúce piecť tak isto..... Ale tých 8 bolo celkom fajn, lenže ono sa to už potom to cesto neposúva, takže by nebol efekt mramoru... A mňa nenapadlo dať upiecť to prvé a potom druhé... A to vydrží to cesto čakať, kým sa upečie prvý korpus? Nevadí, že bude len tak hodinu na vzduchu?

sticker
29. mar 2013
denisse
29. mar 2013

@sticker
no nadherna je 🙂

sticker
29. mar 2013

@denisse Jéj Deni ahoj 🙂 Ale nie je, normálne večer o jedenástej, som myslela, že ľahnem na stôl v kuchyni.... Strašne ma bolia ruky. Naozaj nechápem, prečo mne nejde ľahko rozvaľkať mmf ☹ A z veľkého balenia ledva potiahnem takúto tortu (a to je plnená iba raz, jednoducho mi to na dvakrát nevyšlo )

zuzana_1
29. mar 2013

Kocky fakt nemate nic velkonocne? Musim nasim aj svokrovcom urobit na velku noc nieco male...dajte insiraciu plsssssss 😉

nika222
29. mar 2013

Tohtotýždňovky 🙂

sticker
29. mar 2013

@zuzana_1 Ja som mala uložené toto... Neviem či pomôže...

zuzana_1
29. mar 2013

@sticker dakujem 😉

sticker
29. mar 2013

@zuzana_1 Ešte túto.....

denisse
29. mar 2013

@sticker
a to je na zakazku? si sikovna, ja by som si netrufla 🙂 ja len pre nasu potrebu a par krat do roka mi uplne staci ...
vsetky baby, co pecu na zakazku velmi obdivujem 🙂

pipka
29. mar 2013

@steva ahoj, robim klasicky mramorovy korpus podla receptu co je tu na stranke 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

len vyska zavisi od mnozstva vajec, ja davam viac, robim z 1a pol davky do klasickej 23 cm formy 😉 vtedy je krasne vysoky...a treba ho piect na miernej teplote a radsej dlhsie, ja peciem na 140°C ale to zavisi od rury..ja mam taky stary kram 😝 tak uz som to oskusala ako je to naj...ale normal baby pecu na 150-160 a v pohode. Ja to peciem cca hodku a pol, ked robim mensiu davku do mensej formy, tak peciem kratsie a ked vo vacsej forme, tak dvojitu davku a vtedy zas peciem dlhsie. 😉

* Mramorovy korpus * 1 davka
250g hladkej muky
1 prášok do pečiva
4 vajcia
200g praskovy cukor
150ml oleja
100ml vriacej vody
kakao

1,5 davka :
6 vajec
300g prask. cukru
375 g hl. muky
1,5 prasku do peciva
150 ml vriacej vody
225 ml oleja
kakao

pipka
29. mar 2013

@lucula73 ja som v stredu u nas v lidli nakupila aj maliny aj lesnu zmes ...mali vsetko 😉
ale vypredava sa to rychlo, lebo mm bol den predtym a nemali ani tuk 😝 😒