Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
4. aug 2013

@sikag aha, tak já ho tam vůbec nějak nevidím, ale právě jsem koukala na net na pravé pivoňky a taky na některých není vůbec vidět...
Ta s tou střeleckou tématikou se ti moc podařila, jsem si, s dovolením, uložila do chlapských inspirací🙂, kdyby někdo něco takového chtěl!

levandulka3
4. aug 2013

bilancia za tento týždeň, snád len k tej poschodovej tá ma veľmi bavila bola pre kamoša majstra tesára, ktorý miluje knihy od Dänikena 😀 😀 ešte raz ďakujem Andrejke za zapožičanie licencie na jej rozkošných ufoncov, mali veľký úspech 😀 😀 a tá posledná foto je na spestrenie musela som si vyskúšať kyticu z čerstvého ovocia

mimcak
4. aug 2013

Tak moje víkendové ta krabica je pre dievča k meninám.Mala som robiť pôvodne aj pre chlapaca a dievča,ale nakoniec to zrušili,že iba pre dievča a ma rado červenú. Ta Kittyna nie môj vkus,ale nadiktovaná dopodrobna tak čo už. A ta Minnie to som mala volnú ruku,podmienkou bolo srdiečko a ružová farba. 🙂 Ta Kitty a Minnie boli pre jednu oslávenkyňu,ale Kitty objednávala jej mamina a druhú jej krsná .

mimcak
4. aug 2013

@rapunzel1 nádherné kvety máš na tortičke.

florentina
4. aug 2013

@anibas ten autobus je fantasitický!!!, ukládám...děkuji!

mimcak
4. aug 2013

@luciahromadkova Ďakujem za inšpir. no nakoniec to zmenili,ale uložila som si.

kvietocek7
4. aug 2013

@mimcak ahoj, chcem sa ta spytat,ze ked robievas stvorcove torty alebo torty kde su rohy tak ako si pomahas zeby sa ti tie rohy na potahovke netrhaly? alebo ako postupovat pri takychto tortach zeby to sedelo 😒

jakelina
4. aug 2013

@florentina děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Tady ten přesně jsem měla už kilo doma, tak jsem si nebyla jistá, jestli je to on. Koupím jenom kilo, já s ním nerada potahuju, nejsem na to zvyklá a je fakt, že bych i ušetřila, kdyby mi to s ním šlo, protože Smartflex je o hodně dražší za kilo. 😝 😝 😝

maya30
4. aug 2013

@sikag dakujem 😵

heni79
4. aug 2013

Pozdravujem, dievčatá.
Prosím, vie mi niektorá poradiť? Dá sa niekde v BA dať spraviť jedlá oplátka na tortu s prineseným motívom na počkanie? Budem vďačná za tip. 🙂

maya30
4. aug 2013

@levandulka3 krasne vsetky 🙂

maya30
4. aug 2013

@rapunzel1 nadhera, hlavne tie frezie ma dostali 😅

jakelina
4. aug 2013

@maya30 nááááááááááááááádhera, nechápu fakt jak to stíháš 😲 😲 😲

hankyt
4. aug 2013

moja dnešna 7.70

mamcas
4. aug 2013

Kockyyy dostala som svoju prvu potahovanu tortickuuu k narodkaaam 😀 😀 😀 mna to tak moc potesilo 🙂 musim Vam aj napisat ako to moja mamina poriesila 🙂 isla som s deckami s nou na chalupu, kde byva aj jej sestra a jej dcera, moja sesternica tiez robi torticky (po mojej inspiracii 🙂). Ja som k nim isla robit tortu pre nevlastneho otca a popritom ako som ja robila moju, robila ona tortu, ze pre kamosku na grilovacku. A mna sa pytala, ake kvietky by som dala a akej farby a tak. Den predtym sa ma pytala na pribinakovu plnku cez FB. Ja som si myslela, ze chce skusit nueco nove a tak. No a poobede sa s tou tortou dovalila moja mamina 😀 😀 😀 😀 perfektne to vymyslela a zmenezovala mi prekvapenie 🙂 moc som sa tesila 🙂 no a taky maly tip, sesterka dala do korpusu a aj do plnky citronovu koru a bolo to fakt skveleeee, este osviezujucejsie a mnaaaam 😀 a bola s cucoriedkami a taku kombinaciu som este nemala🙂 sorry ak toto citanie niekoho nudi, ale musela som sa podelit o moju radost 🙂

79zuzana
4. aug 2013

dievcata ktore pouzivate airbrush... prosim o radu. Moj najdrahsi mi chce kupit darcek airbrush, tak som si vyhliadla tieto, ale neviem sa rozhodnut, ten velky kompresor alebo maly.... aky je v tom rozdiel, ak to chcem pouzivat len na torty, teda okrem cenoveho rozdielu, ale ten mi nevadi.
http://www.ebay.ie/itm/Cassie-Brown-Cake-Decora...
alebo
http://www.ebay.ie/itm/AIRBRUSH-KIT-AIRBRUSH-CO...
Dakujem

vecernicci
4. aug 2013

holčinky, které děláte slané dorty, jak to mám udělat? 😝 😝 😝 na sobotu mám poprvé slaný dort a dumám tady nad tím 😉
já vždycky něco slíbím a pak mám z toho nerva 😀 😀 😀

lucula73
4. aug 2013

@vecernicci a čo potrebuješ vedieť?
kúp si toustové chlebíky,dva druhy šunky,nejaké pomázanky,vajíčka,zeleninu.............všetko podľa fantazie,alebo s aopýtaj čo tam chcú dať..............poukladaj toustaky vedla seba podla velkosti a doležité je,aspoň ja to tak robím,že ak idem dávať už druhú vrstvu tých toustov,tak ich trochu omazať aj zospodu....tým sa prilepia trochu o tú šunku,ale čo dáš dovnútra............proste omazať ich aj zospodu aj zhora,lebo pri krájaní sa to potom rozpadáva.......
ja dávam 4 vrstvy chlebíkov a celé to nakoniecomazeš a ozdobíš.................ľubovolne,na nete je kopec inšpirácií,niečo nájjdem a podľa toho 😉

vecernicci
4. aug 2013

@lucula73 díky, jim je jedno, co tam bude, prý jedí všechno 😀 😀 nějak to splácám, už jsem si uložila pár fotek na inspiraci, tak uvidím 😉

mrka2
4. aug 2013

@mamcas mna by tiez potesila marcip.torta, len mne veru nema kto urobit 😝 a sama si nebudem, radsej nohy vylozim 🙂 Vsetko najlepsie k narodeninam 😉

jakelina
4. aug 2013

@mamcas super překvapení 😉

mamcas
4. aug 2013

@mrka2 no ja si budem aj sama robit, na rodinnych tortach totiz skusam vzdy nieco nove, ale toto bolo fakt super 😀 som si nemyslela, ze mi ma kto urobit 😝 ked budes mat narodky, daj vediet a poslem Ti 😉 a dakujem 🙂

mrka2
4. aug 2013

@mamcas ooo, tak to by dopadla ta torta.. si to neviem ani predstavit 😀 ale dakujem 😀 😉

mamcas
4. aug 2013

tak dostala som sa aj k fotkam... prva je mojaaaaa k narodkam a druha je pre "doutnikoveho muze" 😀 Je taka jednoduchsia, ale nemala som absolutne cas urobit vsetko co som chcela, ale zozrala sa cela skoro na jeden krat a chutila, co ma tesilo velmi 🙂 Inak, je to ten gastanovy krem s pudingom, dala som este mandarinky, ale nabuduce urcite bez 😉 je vynikajuci sam o sebe 😀 prvy krat som si odfotila aj rez, kedze som bola pri konzumacii 🙂 a ten mramorak je kraaasny, aj ked teda zienky moje pracny 😝

nika222
4. aug 2013

@heni79 ano da, na dlhych dieloch su cukrarske pomocky sa to tusim vola a tam tlacia aj z usb kluca 🙂

maya30
4. aug 2013

@jakelina dakujem 😅 chvalabohu tento tyzden to vyslo tak ze kazdy den som mala len jednu, tak to sa dalo, teraz to bude horsie. navyse hlasia strasne horucavy, to bude fakt trapenie 😖

heni79
4. aug 2013

@nika222
ďakujem 🙂

luciahromadkova
4. aug 2013

@lawli ivanka skus tu
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-...
ja som si od nich objednavala aj vianocne, velkonocne a aj ceny celkom ok 😉

luciahromadkova
4. aug 2013

@rapunzel1 ta kvietkova s cipkou nadherna..., prosim aky je odtien tej fialovej dakujem.

tinamk
4. aug 2013

dievcata pridavam moje vikendovky.. po tychto styroch padam na zadok od unavy obdivujem vas co peciete v takomto mnozstve a aj viac.. klobuk dole pred vami...