Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
31. dec 2013

@mojmacik fuuuha, trojky... no ja by som sa zblaznila! (keby boli take certy ako ten moj maly samozrejme ) 🙂 torta paradna, sikovne deticky,ze tak pekne pomahaju maminke 🙂

zuzka7512
31. dec 2013

Kočky,všetkým vám prajem veselého Silvestra a Šťastný Nový rok... 🙂 🙂 🙂

aduskatt
31. dec 2013

Sladke zienky, zelam vam vela stastia v buducom roku, vela splnenych snov 🙂

rachel36a
31. dec 2013

dakujem za pačítka, a prajem šťastný Nový rok....

brunila
31. dec 2013

Děvčata hodně ZDRAVÍ a nejen nám,ale i našim dětem!!!!V dnešní době je to nezbytně nutné a je to jen a jen v našich rukách!!!Potom také hodně lásky.Tu stejně jako zdraví všichni potřebujeme. 🙂 🙂 🙂 Jsem mezi váma moc ráda a moc mi pomáháte!!!!Určitě to cítíte stejně jako já.Takže hezkého Silvestra a nashledanou zase v příštím roce 2014!!!!!!!!!!!!Mám vás ráda. 🙂 🙂 🙂

pipka
31. dec 2013

Krásneho Silvestra a všeeeecičko naj naj naj do noveho roku aj my želame 😵 😵 😵
Nech sa vam splní vsetko po čom tužite a najma nech si v buducom roku kazdy, kto si torticku objedna, ju aj vyzdvihol 😅 😉
aby sme sa tu nemuseli zas rozculovat nad nezodpovednymi zakaznikmi 😝 🙄 😵

tak este raz ŠNR 2014 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

elamaslakova
31. dec 2013

Dievčence prajem vám veselého Silvestra a v novom roku 2014 všetko len to najlepšie , veľa zdravia, šťastia, lásky , potešenia z detí a manželov , nech sa vám darí a tortičky nech pečiete také krásne ak nie ešte krajšie ako doteraz . 🙂

woman04
31. dec 2013

Dúfam ,že sa všetky dobre bavíte..krásny Silvester a skvelý celý rok 2014 😉

bubobubina
31. dec 2013

dievcence, zelam vam vsetkym stastny novy rok, vela zdravicka, stasticka, lasky a trpezlivosti pri vypekani! 🙂

mrka2
1. jan 2014

Stastny novy rok vam zelam!!! 😵 Ja som ho oslavila v kuchyni pri torte,takze ako na novy rok,tak po cely rok. 😅 😝 😀 Vam prajem vela spokojnych a usmievavych zakaznikov,ktori tortu aj pochvalia, nie len vytiahnu penazenku a zbohom 😀 (alebo poniektori len podakuju a zbohom ako sa to mne raz stalo 😀 😀 😀 ) a dakujem vam za krasne inspiracie v min.roku a tesim sa na dalsie krasne vytvory v tomto roku 🙂

vlada111
1. jan 2014

@mysiatkoo uf, zložila si ma teraz úplne. Krásna torta, krásna práca. Idem trénovať na polystyrény 😅

vlada111
1. jan 2014

@mojmacik úžasná pracovná čata

vlada111
1. jan 2014

Dievčence prajem vám všetko dobré v roku 2014 a už sa neviem dočkať našich nových výtvorov a skúseností 😵 😵 😵

halienka
1. jan 2014

Dievčatká tortičkové maniačky 😀 všetkým prajem krásny celý rok 2014, nech sa vám stále tak darí ba i viac, ale hlavne to zdravíčko lebo bez neho to nejde, šťastie a pohodu pre celé vaše rodinky, peniažky nech sa k vám kotúľajú, a samozrejme len samých spokojných zákazníkov 😵 😵 😵

jakelina
1. jan 2014

Všem přeji do roku 2014 hlavně hodně zdraví a pak i trochu toho štěstí. Jak se říká, na Titaniku byli všichni zdraví a moc jim to nepomohlo.
Ať pořád pečete tak dobré a krásné dorty jako doposud a pokaždé se dočkáte hezké reakce a poděkování.

mysiatkoo
1. jan 2014

@vlada111 dakujem Vladi 😵

zsuzsu
1. jan 2014

Babulky aj ja vam prajem vsetko dobre v tomto roku, aby ste boli zdrave, stastne, a by ste stale piekli tak krasne torticky a mali spokojnych zakaznikov. 🙂

lamps
1. jan 2014

dievčence sladké, želám Vám do nového roku všetko to, čo Vám ešte chýba ku šťastiu a spokojnosti, nech je ten nový rok aspoň tak sladký a krásny ako sú Vaše tortičky 🙂

pipka
1. jan 2014

prva zakazka v tomto roku MIMOŇ 😅 😅 😅 😀 😀 😀 to nam to krasne zacina 😅 😀 😀 😀 😝
idem googlit inšpi 😝 😀

lamps
1. jan 2014

@pipka začínaš veselo 🙂

ajka82
1. jan 2014

@pipka u mna nejakych mimonov najdes 😀

anda1980
1. jan 2014

Vsetko dobre v novom roku 2014 cukrarocky, nech ste stale zdrave a mohli vypekat este krajsie a chutnejsie torticky, ako to bolo v roku 2013, vela spokojnych zakaznikov Vam zelam! 😉

mrka2
1. jan 2014

@anda1980 ty budes mat krasny tento rok 😵 nove mimi 🙂

mrka2
1. jan 2014

tak pridam moju smolkovsku vcerajsiu a este tu cokoladovu,co som sa tak bala, no tak mala som sa preco a stale sa utvrdzujem v tom,ze coko a ja nebudeme nikdy kamaratky. (akurat take,ze ja ju zjem,to sme kamaratky az priiiilis 😝 🙄 )

halienka
1. jan 2014

@mrka2 veď je nááádherná tá čoko, čo sa ti nepáči? Mňam, hneď by som si do nej kusla 😀

mrka2
1. jan 2014

@halienka no bola fakt vyborna,ja torty nejem,ale z tejto som dojedala po detoch,no ale fakt mnamka 😀 aaale, ani nejde tak o vyzor,ale kolko som sa na tom narobila, neslo mi to na prvykrat,vies? 😅 najprv mi stiekla, potom som coko pripalila (zistila som,ze v hrnci uz nie je voda... 🙄 😅 - topila som nad parou), potom mi popraskala.. no katastrofa. 🙄 tak ale musim sa na niekom ucit,tak som videla vhodnu prilezitost. 😅

veronika0
1. jan 2014

Pre mojho manzelika k dnesnym narodeninam... pizza 🙂

veronika0
1. jan 2014

a tu je fotka 😀

halienka
1. jan 2014

@mrka2 no nájsť si taký ten svoj postup, ktorý nikdy nezlyhá je vždy najťažšie, ale potom to už pôjde. Ja som s čokoládovou bojovala celé roky, asi preto ale, lebo som s ňou robila skoro vždy len raz alebo 2x do roka a vždy som zabudla čo som predtým urobila zle 😀 😀 a tak som tie chyby furt opakovala, skúšala čokolády, mala guláš v pomeroch tuku a spôsobe ako ju roztopiť atď. Až teraz keď som začala s čokoládou robiť omnoho častejšie tak som tie muchy vychytala a teraz už je to vcelku ok. Ja roztápam buď v hrnci tak, že dám do neho taký ten rozkladací starý kovový parák, zalejem vodou a na to postavím ďalší hrniec do ktorého nahádžem čoko+Cera a toto je tak do tretiny ponorené v tej vode a stojí na tom paráku. Roztápam len do momentu kedy sa roztopí posledný kúsok čokolády, potom ihneď vyberám z vody. Zatiaľ mi to takto vychádza, dúfam, že aj naďalej bude 😀 😀 Skôr je pre mňa horšie odhadnúť moment kedy ju capnúť na tortu a presne aby mi nepopraskala. To mi teda lepí vždy 😝 😀 No zatiaľ ak aj praskla tak len kúštik niekde vzadu pri spoji, takže to nebolo až také strašné že by som to musela celé meniť, to by ma kleplo 😀

mrka2
1. jan 2014

@halienka no ja som to skusala prvykrat a hned na tej krajkovej forme,este skusim niekedy len na tom paperi na pecenie, podla mna to pojde lepsie 😕 asi.. neviem 🙂 ale taketo torty su uz na vyzor ovela chutnejsie ako tie marcipanove. mnam mnam.