Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
12. apr 2014

moje vikendovky - extra coko brownie pre mm s tou nestastnou mliecnou coko co mi zmenila farbu 😖 a jedna s postavickou - pokus napodobnit chlapca 😀 😀 😀 no mam co robit

99deni
12. apr 2014

Kocky poradte ako na buraka z mcqueena

lenuliatko
12. apr 2014

@mariann2 krásna tortička, môžem sa spýtať na to ochlpovanie? 🙂 Robí sa to tými manikúrovými nožničkami, alebo je ešte iný spôsob? Tiež to chcem niekedy vyskúšať

mariann2
12. apr 2014

@lenuliatko ďakujem za pochvalu, manikurovými nožničkami sa "ochlpuje" maličký me to you medvedík, tohto som robila extruderom, alebo ešte by bolo možné použiť lis na cesnak

govinda
12. apr 2014

Tak môj playboy zajačik pre kamarátkinu dcéru k 25 🙂 Ja teda spokojná nie som, kamarátka našťastie áno. Mala som málo poťahovky a prišla som na to až v noci, keď som chcela poťahovať. NO otrasne sa mi to vlnilo všade .... Ale som rada, že sa tortička páčila 🙂

govinda
12. apr 2014

@jakelina prosím ťa, s akými vykrajovačkami vyrezávaš písmenká? Sú také krásne 😵 Ja sa pri písmenkách strašne natrápim a vyzerajú hrozne 😒

mirinecka
12. apr 2014

moja taká rýchlovka pre rodinu, tortu si upiekli ja som ju len potiahla a zdobila :D tak má troška celulitídu :D

@dadenka1 pozri si na aliexpres je to tam za polovičné ceny, ja mám všetky silikonky z tade a max.spokojnosť retiazkovú mám na najnovšej torte.

reruna
12. apr 2014

Tento týden jsem pekla maličký dortík, ale strašně se mi nedařilo ho udělat rovný, přichytil se mi na boky formy a celé boky se vydrolily, no děs. Je poražený pravým marcipánem 1:3, mramorový korpus, černý rybíz a salkový krém

reruna
12. apr 2014

ještě foto 😅 i když po vašich krásách nic moc no...je hrozně poznat, když peču jen občas, ten cvik prostě chybí

sany2
12. apr 2014
chvapilu
12. apr 2014

ahoj můj dnešní druhý dortík Harlekýn /3kg/

pipka
12. apr 2014

@99deni neviem ci potrebujes 3D alebo figurku na tortu 😉
http://tortyodmamy.sme.sk/fotopostup-na-matera-...

alebo

pipka
12. apr 2014

@lawli vsetko najlepsie k narodeninkam 😵

99deni
12. apr 2014

@pipka oba varianty... este nie som rozhodnuta...

1katuska73
12. apr 2014
pristela
12. apr 2014

Holky nejak vas nestiham čítat, dufam ze raz k vam sadnem a docitam 😉 pridavam moje tortuchy su za dva tyzdne 😉

mamcas
12. apr 2014

@zz134 cukrarskepomocky ju maju 🙂

grasie
12. apr 2014

ahojte, drahý mal narodky a nevedela som, čím ho potešiť, tak som mu darovala slečnu 😝
i ke´d po pristelke pridávať fotku výtvoru je dosť odvaha, hlavne pre mňa amatéra a ke´d má ešte plno nedostatkov , premiéra z čoko mantinelom, tak je trošku nakrivo, tie strašné srdiečka /boli z bielej čoko ale moc nevýrazné, tak som ich chcela zvýrazniť a oni sa mi "rozplakali", aj slečna mala mať koketnejší výraz a nie taký duckface, ale šak ja sa to postupne naučím 🙂 ale hlavne, že chutila /mramor, čoko termix, biela ganáž/

nika1985
12. apr 2014

@dadenka1 skus pozriet u cinana ja som ju tusim kupila tam

daja55
12. apr 2014

@grasie veď je úžasná,! a tie srdiečka, ako keby tak mali byť "baba" je tiež super 🙂

govinda
12. apr 2014

@chvapilu krásna tortička. To s tou čokoládou je super, ja by som si teda netrúfla 😒

govinda
12. apr 2014

@grasie torta je super, slečna perfektná a tie srdiečka sú tiež super, ja som myslela, že sú také cielene, vyzerá to super.

Dosť často tu pridávate foto čoko tortičiek, nie marcipánové, to ani netuším, ako urobiť. Sú super. 😵

jakelina
12. apr 2014

@denisak77 hledala jsem ty ostružiny a našla jenom jednu, tam jsou i listy a nebo pak takové velké, kde se dá dát dvacet ostružin najednou. Nechci tě otravovat, kdybys měla chviličku, mohla by jsi mi dát odkaz na tu co máš ty?? Děkuji moc.

mrka2
12. apr 2014

@grasie perfektna je. a tie srdiecka su ako narokom,kebyze nenapises,tak by nikto nevedel,ze to tak nema byt 😉 🙂

halienka
12. apr 2014

Babkyyy, robím prvý krát tú pivóniu na drôtikoch a šak keď tie lupene zväzujem dokopy (dávam to na drevenú špajdličku) tak s atie lupene furt hýbu! To tak má? Ono sa to tým drôtikom nedá ten lupeň úplne na fest tesno priviazať k tej špajdličke, tak sa na tej troške drôtika čo je medzi lupeňom a špajdličkou furt hýbe ten lupeň. A tak sa mi hýbu všetky, nie je to pevné. Ako myslím, že sa to bude dať naaranžovať na tortu v pohode, ale som myslela, že to bude úplne pevné keď sa to zviaže... Či niekde robím chybu?

muffinka8
12. apr 2014

@halienka netreba na spajlu ale na hrubsi drotik staci. Paska sa na spajlu nechyti.

jakelina
12. apr 2014

Holky pro zajímavost, co se prodává za hnusy http://www.stream.cz/adost/10001707-chemicke-do...

mirka100911
12. apr 2014

Dnesna rychlovka za 5 hodin komplet aj s pecenim, chladenim a zdobenim,