Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miculienka
27. nov 2014

@lokalistin - ďakujem 🙂

matomi
27. nov 2014

Baby prosím o radu . Asi som grambľavá. Robila som prvý krát burizónovú hmotu a skončila v koši. Nedali sa zmiešeť cukríky s burizónmi. Akú konzistenciu majú mať marshmalov cukríky? Len trochu zahriať? Ja som ich asi prepálila. Majú sa len zahriať? Robíte ich na sporáku alebo v mikrovlnke.

adrika202
27. nov 2014

@mariann2 http://www.aliexpress.com/item/Pastry-Dough-Spa...

páči sa .. ja ju už mám tiež doma 🙂

nika1985
27. nov 2014

@matomi ahoj ja som este burizonku nerobila ale robim klasika hmotu z cukrikov mmf. cca 2min. ich rozpustam v mikrovlnke po cca 15sek zastavim premiesam a tak az je z nich taka tekuta kasicka myslim ze v pripade burizonky ide presne o ten isty sposob len nakonci tam nedas cukor ale burizony.

zanett18
27. nov 2014

Ahojte 🙂 neskutočný talent máte baby 🙂 opäť krásne tortušky...ja pridávam tortičku, skúšala som mamine k meninkám...nie je to nič extra, nemala som vykrajovačky, tak som musela improvizovať :D zároveň by som sa chcela opýtať, viete mi poradiť, koľko si za niečo takéto pýtať? Táto nebola veľká, mala cca 1,8kg, svetlý korpus, čoko krém...ďakujem za rady 🙂

blancagon
27. nov 2014

normalne som nahnevaná,tá čierna farba na minnie pustilaaaaaa 😠 ale aspon že nevadilo,už je fuč,dufam že sa bude oslavenkini páčiť.

lucula73
27. nov 2014

@zanett18 a vieš si zrátať náklady? záleží,ako si vieš oceniť svoju prácu.....
inka takéto maličké tortičky sa vobec neoplatia robiť,chápem že bola pre maminu,ale do budúcna 😉

cestovatelkaandrea
28. nov 2014

@mrka2 ty krasne carujes tie torty. nadherne su 😉

jakelina
28. nov 2014

A moje víkendovky, zase dva místo jednoho, ale je to pro jednu maminku na dvojitou oslavu. Oba už jsem dělala.

mrka2
28. nov 2014

@cestovatelkaandrea ooo, dakujem 🙂

littlebubu
28. nov 2014

ahoj maminky - šikuľky.... prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť, kde nájdem nákres - šablonu košieľky na krst.? dakujem 🙂

littlebubu
28. nov 2014

a toto je moja Minnie pre moju dcérku 🙂...

ikula2
28. nov 2014

@matomi ja rozpustam v hrnci na plyne, trochu masla cukriky a ked sa to potopi rozmixovane burizony, uz len premiesat bez zohrievania

cat
28. nov 2014

Ahojte,toto je moja dnešná pre kamoškinu malú:

mariann2
28. nov 2014

@adrika202 ďakujem

nika1985
28. nov 2014

Ahojte baby ja som mala tento vikend len tuto aj to je uz fuc a ako tak citam v diariku uz tam mam len hackovanie a naramky ak sa nic neudeje budem mat aj volno od tort trosku. Prisla mi nova krajka tak bude aj cas ju skusit.

michaela9999
28. nov 2014

Ahojte, chcem sa este spytat, ked chcem zafarbit marcipan, pripadne fondan, kde kupujete farby? Kupila som v tescu potravinarske farby - cervenu, modru, zelenu, zltu, ale rada by som aj ine. Dakujem. Surne teraz potrebujem ciernu, neda sa nejako "vycarit" z niecoho? 😉 Dakujem.

michaela9999
28. nov 2014

Ahojte, chcem sa este spytat, ked chcem zafarbit marcipan, pripadne fondan, kde kupujete farby? Kupila som v tescu potravinarske farby - cervenu, modru, zelenu, zltu, ale rada by som aj ine. Dakujem. Surne teraz potrebujem ciernu, neda sa nejako "vycarit" z niecoho? 😉 Dakujem.

jakelina
28. nov 2014

@michaela9999 živočišné uhlí 😉

michaela9999
28. nov 2014

@jakelina srandicky ci vazne? 😀

jakelina
28. nov 2014

@michaela9999 vážně, jestli chceš jenom kousek černé barvy, tak to rozpusť v kapce alkoholu a přidej k potahovce a zabarvi. Pokud chceš velký kus, tak to bude horší. A můžeš přidat i kakao, to zabarví na tmavě hnědo a pak to jenom do černa dobarvíš tím uhlím

pipka
28. nov 2014

@jakelina jeeej ta sovička je kraaasna 😵

pipka
28. nov 2014

ja mam tento vikend len jednu, krtecek nas milovany 😀 😵 😵

jakelina
28. nov 2014

@pipka zlatý krtek, já už nedělala dlouho 😝

pipka
28. nov 2014

@jakelina uz ti chyba, cooo? 😅 😀 😀

lamps
28. nov 2014

ahojte sladké žienočky 🙂. pridávam moje neplánované tortušky. Potentovalo sa mi pri ich výrobe takmer všetko 😠 😠 😠 😠 😠 a o fotení ani nehovorím 😠 😠 😠 😠. Tento týždeň som mala chuť s tortami nadobro prasknúť a robiť ich len pre naše ratolesti - jedna pani, ktorá si bráva odo mňa torty, skonštatovala, že naposledy (pred pól rokom) bol vraj v torte odo mňa nedopečený korpus 😠 😠 😠, čo určite nebol a moja mama mi povedala, že ten bocian na krstinovej torte vyzerá ako zdochlina ☹. No a do toho mám za sebou extrémne ťažký a stresujúci týždeň

pipka
28. nov 2014

@lamps kraaasne su tortusky 😵 😵 , a bocian vooobec nevyzera ako zdochlina 😉 je rozkosny 😉

podla mna teta skusala, ci jej nedas zlavu....milujem takychto vychytralcov 😠 🙄 🙄

lamps
28. nov 2014

@pipka aj ja si myslím, že špekulovala, keby nebola spokojná, nebrala by si teraz odo mňa ďalšiu tortu a ďakujem za ubezpečenie, že bocian nie je ako.... ja by som radšej niečo iné, ale chceli s bocianom, tak ju majú

denisak77
28. nov 2014

Tento týždeň len 2 hurááá ,aj na budúci 2,ale to mužské telo otras.Už to nebudem robiť,zle sa mi to robilo.Serinkala som sa s tým včera 2 hodiny a celé zlé.Myslela som ,že punčovinu ešte rukami pod poťahom uhladím,ale nedalo sa ,je to hrboľaté. 😝 😝 😝 .

lokalistin
28. nov 2014

@lamps nooo vobec nevyzera ako.... a s tou tetulou presne, ako vravis, keby nebola spokojna vezme inde-nechapem tych ludi a my korpus prekrajujeme takze vidime, ci je upeceny, alebo nie- trubka