Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
29. dec 2010

@dm1 - krásna chalúpka, i tortičky
@zlatat - krásne

bzucinka2
29. dec 2010

@zlatat krasna, s tou cokoladou ti to krasne ide, ja sa to bojim aj vyskusat , ale velmi je pekna, v jednoduchosti je krasa 🙂 a jeeeeeeeeeeeej tesim sa s vami a gratulujem k tehulkovaniu 🙂 nech ho mas pohodove a bez problemov 🙂
@dm1 krasne sa to podarili obe 🙂 chalupka perfisna 🙂

zlatat
29. dec 2010

@bzucinka2 ďakujem veľmi pekne ... ešte to nemám potvrdené od lekára a testík mi stále ukazuje slabulinkú druhú čiarku, ale ja verím, že fazuľka je tam, kde mám byť a všetko je v poriadku
S tou čokoládou som to robila fakt prvýkrát, až som bola prekvapená, ako mi tie ruže išli 🙂

zlatat
29. dec 2010

@reruna ďakujem aj tebe ... ale kľudnejšia budem až po návšteve Dr. keď mi potvrdí, že je všetko OK

zlatat
29. dec 2010

@bzucinka2
@yamahafazer
@vinka
@yamahafazer
@dm1
krásne tortičky ste pridali 😅

Ozaj, my sme dnes ráno aj odcestovali do KE, ale po 80 km sme sa otočili a vrátili domov ... ľudia, za Nitrou boli také príšerné cesty, samý ľad, šmýkali sme sa, navyše kolóny ... hotová katastrofa, tak sme to radšej vzdali, lebo obávam sa, že by sme do KE celí nedorazili - hlavne keď v Lučenci vraj bolo -14 a mrznúca hmla

petusko
29. dec 2010

@zlatat mas pravdu, mm chcel is dnes na tovar do Metra a ani nesiel kvoli zlym cestam 🙄

bzucinka2
29. dec 2010

@zlatat jaj dobre ste urobili, este to tak, aby sa vam nieco stalo ☹ a kedy planujes ist k lekarovi?

evitkamalicka
29. dec 2010

@zlatat my sme včera cestovali z východu domov a dorazili sme celí i keď cesty boli horšie

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lawli
30. dec 2010

@vinka Krása - mňa moje prvé prsia ešte len čakajú 🙂
@mrka2 pekné ,ta kabelka nemá chybu 🙂
@zdenallicka milá tortička ,a tie písmenka si robila ručne (sú dokonalé) ? 😉
@zlatat krásna , ružičký super - ja na tu čokoládu nemám odvahu 😅
ešte gratulujem k tehu... 😉
@dm1 tortičky krásne ,s tou slanou mi vždy narobíš chuťky 😀 😀 😀 a perník no na to nemám slov 😵
@alionuska nááádhera , niekedy nechápem ako to stíhaš 😕

lawli
30. dec 2010

V prvom rade vám všetkým prajem aby ste do Nového roka vykročili tou správnou nohou.... 😉

Pridávam svoju poslednú tohoročnú

mrka2
30. dec 2010

@alionuska naadhera... ja to aj tak nechapem,ako toto dokazes z MMF.. 😨
@zdenallicka naadherna 1 🙂
@zlatat krasna jednoducha torticka... take sa mi velmi pacia 🙂 blahozelam k tehu, snad aj nam sa na rok zadari... 😀 ale az tak koncom roka... 🙂
@dm1 krasna kittynka a ta slana...no mnam... 😉 a ta chalupka je prekrasna,ako z rozpravky 😵
@lawli dakujem za pochvalu, musim ju len opatovat, tvoj Nemo je uzasny!!! ja kebyze mam komu,tak peciem len pre deti! to je najvacsia zabava 😀

zlatat
30. dec 2010

Dievčatá ďakujem vám všetkým za blahoželania 🙂
@evitkamalicka to je super - môj mužík sa bál, normálne som na ňom videla aký je napätý ... a to má dlhoročné šoférske skúsenosti, dokonca pár rokov jazdil aj s kamiónmi, takže vie ako má raegovať,...
@lawli úúúžasná tortička, strašne sa mi páči
@bzucinka2 môj lekár ordinuje iba jeden deň v týždni ( je primárom gynekológie v nemocnici ), takže môžem k nemu ísť najskôr budúci utorok, ale nakoľko nemám žiadne iné príznaky okrem meškajcej mršky, tak som bola taká nedôverčivá, že som si ešte dnes testík zopakovala a sú tam nádherné // ... tak budeme mať zmenu, po dvoch októbrovčatách bude augustovčiatko ( teda dúfam, že sa nenarodí skôr )

lawli
30. dec 2010

@mrka2 ďakujem 😉 aj ja som s ňou spokojná , čo sa týka tych detských musím len súhlasiť a ešte keď mam možnosť vidieť ako sa im rozžiaria očka ,tak ten pocit sa nedá ničim nahradiť - jednoduchá krásna detská radosť 😵 😵 😵

@zlatat ďakujem dúfam ,že sa bude aj oslávencovi 😉

zdenallicka
30. dec 2010

@lawli Kdepak..🙂 Jsou na to umělohmotná "tvořítka".. Taková lišta s písmeny..

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

bianca
30. dec 2010

hojte kocky.Idem vas iba pozdravit bo nic nepeciem tak vam to tu nechcem spamovat.Objednavky sice mam no strach mam v etsi tak stale odmietam.No buduci rok v rodine manzel 30-tka,dve 60-tky,jedna 80-tka a dve svadby tak si uzijem

bianca
30. dec 2010

@zlatat veeeeeeeeeeeeeelka gratulacia. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zlatat
30. dec 2010

@bianca ďakujem a neboj, po prvej zdarnej objednávke sa strach zmenší a po tretej už nebudeš žiaden pociťovať 🙂

My začíname hneď v januári mužovou 40-tkou, v októbri sa mi segra vydáva - len škoda, že svadba bude až v Nemecku :-

bianca
30. dec 2010

@zlatat prva uz bola a do teraz sa osobke radsej vyhybam bo mam strach 😀 sice strasne chvalili a uz priamo na oslave sa udajne hrnuli objednavky ale ja na to asi fakt nemam zaludok.U nas ani cenu nemozem dat normalnu lebo tu by to bolo hrooooozne vela

bianca
30. dec 2010

hej tak ma napadlo zeny.Ake vy mate vobec povolanie/zamestnanie v realnom zivote?

vinka
30. dec 2010

@zlatat ježiš až teraz som si všimla,že si tehulka.Gratulujem a príjemné tehulkovanie nech si to užívaš. 😀
@bianca no ja som zdravotná sestra 😀 😀 a kde bývaš,že nemôžeš dať normálnu cenu?A akú cenu si dala?:Ak to nieje tajomstvo 😉

zlatat
30. dec 2010

@bianca ja som učiteľka na strednej škole ... ale už 4 roky som s malým na RD

@vinka ďakujem 😅

alionuska
30. dec 2010

@lawli no stiham..niekedy dost vycerpana ,ale inak dni su dlhe🙂)))))) 😀 😀 😀 Dakujem
@mrka2 MMF je u mna jednotka! Tvrdne rychlo,ale to mne vyhovuje..ja rychlo robím😀 😀 😀 😀

A tu mate moje posledne v tomto roku...🙂

Uz teraz len tri na sobotu🙂 😀 😀

bzucinka2
30. dec 2010

@zlatat super, hlavne nech sa vsetko vyvija tak ako ma 🙂v dobrom ti zavidim 🙂 aj ti byva zle? 🙂
@alionuska suprove ako vzdy 🙂
@zlatat ja som zase na zakladke 🙂

vinka
30. dec 2010

@alionuska ali kolko má váhu thomas?A to je po šírke plechu rozrezaný korpus? 😕 A tú myš čo tam máš uši sú čisto z hmoty a nohy z korpusu?Alebo s punčoviny 😕 A telo je s hlavou spojené? 😕

mrka2
30. dec 2010

@alionuska no tak o tom myslim nikto nepochybuje, ze robis rychlo... 😀 krasne prekrasne torticky ako vzdy 😉

adka_praha
30. dec 2010

ahojte...
nadherne torty vsetky robite... 😵 a alionuska fakt nadhera- pravidelne nakukavam zvedava na tvoje diela... 😅
chcela som sa spytat- skusala som tu MMF ale dost sa mi drobila... davala som cukor postupne, nechapem kde robim chybu...???
a ked sa pise farbami, ako na to??? mne sa to vzdy rozpije... pravdepodobne vinou podsypavania, ked si hmotu valkam...ako tomu mozem pomoct, aby sa mi pismenka nerozpijali???
moc vam dakujem za rady a do noveho roka prajem vsetkym zdravicko, stasticko, lasku a vela vela nadhernych dielok... 😉

alionuska
30. dec 2010

@vinka Tomas bol 35cm dlhy a vazil 5,5kg..mam dva druhy plechov..tento bol ten vacsi.a rezala som po dlzke... mysla je..dve torty telo ,jedna mala hlavicka a nohy su najmensie srdiecko prerezane napolovicu...uska su tortove oplatky s nutelou potiahnute MMF. vsetko?? 😀 😀
@mrka2 dakujem🙂
@bzucinka2 dakjujem🙂

sylvia75
30. dec 2010

ahojte chválim všetke torty aj ich tvorkyne,a pridávam aj moju dnešnu prácu...
@vinka http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-myska-minnie

bianca
30. dec 2010

@vinka citam ze my dve mame rovnaku diagnozu 😀 😀 😀 ja som sa sice po materkej neplanovala vratit do zdravotnictva lebo som kvalitne vyhorela no asi mi nic ine v nasom zapadakove neostane.Akurat neviem ako zvladnem rozdiely tu a v CR bo na take pomery ake tu vladnu ja nemam zaludok

@zlatat tak to sa ti materska este pretiahne paradne.My sme povodne planovali druhe aby mi navazovala no situacia brutalne tak odlozene na neurcito

@alionuska standartne uzasne.Ta kriva torta ma fascinuje uz dlho no zatial som sa neodhodlala

@sylvia75 kraaaasna.Musela som otocit PC aby mala nevidela lebo ona zavislaci na Minnie