Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. feb 2011

@mrka2 tak já mám asi nějaký špatný recept na marcipán. Trvá to strašně dlouho, než se to začne spojovat.

jakelina
11. feb 2011

@mima595 no tak to zkusím taky v pekárně.

mizulienka
11. feb 2011

@jakelina dakujem, akurat som bola v strede procesu, ked som uz nevedela ze co 🙂
vyzera to tak, ze hmota sa podarila, urobila som aj nejake ruzicky, ale to su iba take tie najjednoduchsie, take tie slimacikove a jednu maslu...dala som to zatial do chladnicky a budeme s malym este modelov...
ta hmota sa mi paci a aj sa s nou lepsie robi, teda my sme s malym skusali modelovat stale iba z plasteliny, ale teraz to bolo lepsie 🙂

mrka2
11. feb 2011

@jakelina a aky mas? skus ten,co som tu minule davala link, ten je super http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18990

mrka2
11. feb 2011

@zlatat naadhera! kabelka je perfektna a hned by som si dala kusok ku kavicke 😉

jezkomanka
11. feb 2011

ahojte! mne sa vzdy zbiehaju slinky ked vidim tie vase kraaaaaaasne torticky! vcera som aj ja spravila jednu taku amatersku 😀 nevypada bohvieako ale chuti uzasne! je to mramorovy korpus a krem s bielej cokoladky 😉 velmi mi vase rady pomohli ako na MMF

jakelina
11. feb 2011

@zlatat dortíky nádherné.

jakelina
11. feb 2011

@mrka2 já jsem měla jiný recept, bylo tam na stejné množství mléka mnohem víc cukru a místo oleje 100 % tuk. Tak asi ten cukr dělal neplechu a bylo to na dlouho než se to spojilo.
@jezkomanka krásný dortíček. 😉

jakelina
11. feb 2011

@mizulienka jestli chceš, aby ti to ztuhlo, tak nedávej do lednice. Ty ozdoby suším normálně při pokojové teplotě.

bzucinka2
11. feb 2011

@livia76 krasne torticky, ti mackovia nemaju chybu 🙂 sikulka

bzucinka2
11. feb 2011

jejda, vsetky torticky su krasne 😉

lussy23
11. feb 2011

@zlatat - nádera!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 @jezkomanka - krásne srdiečko
@mima595 - krasnučká torta 🙂

lussy23
11. feb 2011

@mima595 @mizulienka @livia76 @anibas - nádhera 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
11. feb 2011

@jakelina ozdoby som nechala v spajzi, iba potah na tortu som dala do lednice 😉

lussy23
11. feb 2011

@yamahafazer @jakelina @fukylove - krásne milé torty

vinka
11. feb 2011

Jáj baby dlho som tu pri vás nebola.Nemám čas.Ani nepečiem aj tak času nieto.No jednu predsa vám ukážem 😉
Všetke ste kráááááááááááááááááááásne torty narobili.Fakt krááááááááááááásne.A Zlatat tá kabelka to je riadna pecka.No lodičky si mala ísť na obuvníčku. 😀 také by som si isto kúpila.Sú nádherné. 😀

mizulienka
11. feb 2011

inac, nekupila som si este tie gelove farby, skusila som praskove....ale to bolo nic moc....davala som davala a furt nebola poriadna farba...takze ak prva torta vyjde dobre, urcite kupim gelove 😀

livia76
11. feb 2011

@zlatat tak to je krása kabelôčka na zjedenie 😉 vďaka za inšpiráciu 😉

zlatat
11. feb 2011

Dievčence ďakujem vám .... tá kabelka - je moja prvá a do poslednej chvíle som ani neverila, že z nej niečo bude, no nakoniec je to jedna z mála toriet, s ktorou som aj ja spokojná
@vinka prekrásna jednotka - nádherné farby

zlatat
11. feb 2011

@jezkomanka peknučká - lebo je robená s láskou 🙂 A ten krém z bielej čokolády som aj ja raz robila - vraj je mňamkový ( ja som ho nejedla, lebo nemôžem )

vlada111
11. feb 2011

Ahojte kočky, ďakujem, že sa vám moje prvotiny (syr a lienka) páčili. Mám otázočku. Keď som farbila MMF červenou prášk. farbou a čiernu som robila z čierneho uhlia, začal sa mi MMF rozpadávať. Je to tak vždy, alebo pri gelovkách také niečo nehrozí. Chcela by som sa tomu vyhnúť, mám si kúpiť gelovky?
Ďakujem za rady

fukylove
11. feb 2011

@vlada111 ak sa nemylim, ak chces sytu farbu z MMF, co je problem urobit, tak sa zvykne rozsypavat aj gelovkami.. preto som presla na kupovanu hmotu 😉

fukylove
11. feb 2011

@mrka2 🙂 ta lienkova isla dnes do porodnice, teda na novorodenecke... kamoskina mala ma zajtra rocik a pred rokom ju museli cisarskym vybrat v 28tt 🙂 tak slubila, ze ked vsetko dobre dopadne, tak pridu na rok doniest tortu 🙂 a ze Saska bola z tej torty cela hotova, ze tiez len na lienocku ukazovala 🙂 🙂 🙂

paja.o
11. feb 2011

@zlatat @jezkomanka Jůůů, krém z bílé čokolády? Jak ho holky děláte?

jakelina
11. feb 2011

@paja.o já dělám z bílé čokolády takový jednoduchý. Jednu šlehačku převařím s tabulkou bílé čokolády a přidávám trošku koňaku a nebo rumu. Dám do lednice a po dvanácti hodinách nejmíň vyšlehám. Je to rychlé a nidky se mi nestalo, že by se nepovedl.

paja.o
11. feb 2011

@jakelina To zní moc dobře a jednoduše, brzo vyzkouším 😉

lenocka23
11. feb 2011

@jakelina pouzivas nejaku osvedcenu znacku bielej cokolady, alebo na tom nezalezi...? Vdaka.

bambusko
11. feb 2011

@mizulienka ako si to vyriesila? presne to iste ma zaujima, lebo minule som davala a davala cukor, potom to bolo tvrde a praskalo. dnes som dala o dost menej, nelepi, len sa mi to zda dost mekke. nestecie mi to z torty? doteraz som robievala mliecny marcipan - tiez v pekarni, ale na mmf nemam este odhad 😒

jakelina
11. feb 2011

@lenocka23 dávám většinou bílou Milku

bzucinka2
11. feb 2011

@vinka krasna si sikulka ako vzdy 🙂
@jakelina ja este pri vymiesani pridam na jednu slahacku jeden stuzovac 🙂