Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. feb 2011

@ellise aha, super, dakujem 🙂

jajuuus
14. feb 2011

babulky, prosím vás urýchlene o radu... robím si hmotu z MMF a mám ju nejakú suchú - sa mi drobí... použila som všetky cukríky, už žiadne nemám a neviem, čo s tým? čo tam mám pridať, aby to bolo tvarovateľnejšie?? prosím vás poraďte, strašne ma to súri, dnes musím tortu dokončiť... ☹ už som z toho zúfalá... ☹ ☹ ☹

mizulienka
14. feb 2011

@jajuuus neviem, ja som uplny zaciatocnik, ale co ma napada je iba, ze skus si poriadne mazat ruky cerou a prepracuvaj ju, znova a znova...dufam, ze ti neradim zle...kolko si tam dala cukru?

jajuuus
14. feb 2011

@mizulienka cca 500g

jakelina
14. feb 2011

@jajuuus taky bych řekla tuk a nebo trošku vody na ruce a propracovávat.

jajuuus
14. feb 2011

@jakelina idem to skúsiť babulky... 😒

bzucinka2
14. feb 2011

@adul67 ked urobim postavicky, tak ak vytvrdnu aj pri izbovej teplote, ale ja ich davam radsej do chladnicky, tam vytvrdnu skor, zalezi kolko mam casu 🙂 inak hmotu skladujem v spajzi alebo v lete v chladnicke a ked s nou idem robit tak si ju vytiahnem, aby mi zmakla 🙂

mrka2
14. feb 2011

@jajuuus neskusila si ju dat trosku prehriat do mikrovlnky? no skoda,ze nemas este aspon jeden cukrik 😖

fukylove
14. feb 2011

@mizulienka - ono kazda hmota je sladka, ale ta K2 mi chuti 😀 asi treba len oskusat 🙂

@adul67 - ja mam K2 iba v krabici, v kuchyni, pri izbovej teplote 😉

@ellise - vyvalkam na potrebnu velkost a potom "prevalkam" este raz na podlozke a polozim na tortu, este sa mi nestalo, ze by mi zmizol vzor 😉

fukylove
14. feb 2011

@adul67 - a neviem v com bol problem, lebo mne sa robilo velmi dobre... 😒

jajuuus
14. feb 2011

bola som v Lidli - ešte som ho stihla... idem urobiť novú... ☹ keď som robila čisto bielu hmotu, robilo sa mi s ňou perfektne! a teraz, keď som pridala aj farbu, tak je to úplne nanič... ☹ tak idem urobiť čisto bielu a tú vyvaľkám...

andriss23
14. feb 2011

@jajuuus a ako farbíš? Práškom,alebo si najprv rozrobíš prášok vo vode?

vlada111
14. feb 2011

@paja.o nádhera, klobúk dolu. Máš talent, to vidieť.

jajuuus
14. feb 2011

@andriss23 mám gelovky... dávam ich spolu s cukríkmi do mikrovlnky...

reruna
14. feb 2011

@anibas to byl od tchýně teda dost "podraz" 😅 jen se divím, že holky něco neřekly, třeba - jé a my jsme se zrovna na ten dort taaaak těšily!
@bzucinka2 Tomáš je moc pěkný!
@paja.o moc pěkné na poprvé, krásné růžičky 🙂
@adul67 pěkné srdce. Já jsem barvila na fialovo z modrých šmoulů přidáním červené práškové barvy a nelíbilo se mi to mo, tak jsem nakonec pak smíchala ještě pár odstínů a udělala mramor - to byl asi můj 3. potahovaný

alex21
14. feb 2011

@mizulienka podlozku na otlacanie vzoru som skusala prvy krat a pekny vzor sa mi podaril az na treti krat. Musela som mat vyvalkanu hmotu na hrubsie a podlozku fest pritlacit. Tak bola otlacena az do hlbky a potom sa mi na torte pri uhladzani vzor neporusil, mozno minimalne na rohoch ale to by sa musel clovek prizerat aby videl. No je to moj prvy pokus mozno niekto vie aj inak.

jakelina
14. feb 2011

dobré rady, jenom kdyby ty podložky nebyly tak šíleně drahé, že jo.
@alex21

dm1
14. feb 2011

@paja.o krasna je hlavne tie ruzicky. a ja zase hovorim ez nie je umenie urobit dokonalu tortu ale zakryt nedostatky tak aby si kazdy myslel ze je dokonala a ma to tak byt 😀

mizulienka
15. feb 2011

@alex21 asi si ju kupim 🙂
a aka je velka ta podlozka? to je asi male a musis otlacat po castiach uz vyvalkanu hmotu, ze?

yamahafazer
15. feb 2011

@anibas strasne pekna jemnucka torticka
@paja.o to si nadhernu tortu spravila
@mizulienka skus vyskusat aj ine hmoty daju sa kupit po 1kg ja som tak skusila a ostala som pri WI ta vsetkym najviac chuti a teraz mi prisla ta nova smartflex mandlova a chutovo je tiez dobra K2 sa nam zdala viac sladka ako WI neviem no nam vsetkym v rodine co robim chuti najviac WI len musis vyskusat ktora vam bude chutit a vyhovovat ti mne sa snou aj ovela lepsie robi ako s K2 ta je moc mekka a sa mi trhala WI sa pekne natahuje a teraz hovoria aj na tu novu,ze je taka dobra ako WI tak len musis poskusat

mizulienka
15. feb 2011

@yamahafazer dakujem za rady, si zlata, urcite vyskusam...mozem sa este spytat, kde si kupovala tu WI? asi v internetovom obchode, ze?

yamahafazer
15. feb 2011

@mizulienka pozri na torty od mamy na tej stranke v pravo dole je kopu obchodov s cukrarskymi pomockami a ja vzdy pozrem vsetky kde je najlacnejsi a tam kupim tak musis popozerat kde maju teraz lacnejsi ja chcem este vyskusat ten novy smartflex aj v ceresnovej prichuti kupit a to som si kupila len 750g len na skusku na modelovanie a este maju cokoladovej prichuti to si neviem uz tu chut predstavit zatial si len po troche kupim na modelovanie a ked sa mi bude lubit tak zoberiem aj viac kg
a vtych obchodoch maju aj tu podlozku na torty silikonovu len teiz musis pozriet lebo byvaju aj akcie len neviem presne kolko meria ma tusim okolo 50x50cm

mizulienka
15. feb 2011

@yamahafazer si poklad, dakujem 😉 idem kuknut

yamahafazer
15. feb 2011

@mizulienka nemas zac 🙂
vy ste tiez take ranne vtacence ako my 🙂

mizulienka
15. feb 2011

@yamahafazer deti este spia, to len ja som hore 😉 skoro rano vstavam, aby som aspon nieco postihala 😀

zdenallicka
15. feb 2011

Je tu někdo???? Potřebuju radu - opsala jsem si recept a zapomněla nějak na vajíčka.. KOLIK BYSTE DALY????

150g hl. mouky
150g pol. mouky
200g cukru
1 van, cukr
1 dl vody
1 dl oleje
1 prdopeč

3? 4?

bzucinka2
15. feb 2011

ahojte, prosim vas nema niekto z vas postup na Ratatouille? dakujem 🙂

lenka.pav
15. feb 2011

zdeni, asi tri

alionuska
15. feb 2011

@dm1 Ano ved rano zacnem..tatino zavezie Alenku do skoly,Saska doobeda spinka,niekdy viac niekedy menej...a ked je hore,tak sa jej ocino venuje...a potom ide pre Alenku do skoly..a potom sa hraju spolu...odbehujem sa potulit,napapat a sem tam aj kavu si dam v klude...niekedy aj postojacky pri sporaku😀 ale ked je on doma,tak je to fajn..on aj prebali malinku,aj riad mi umyva....no mam ja idealneho chlapa🙂 To sa mi potom robi! A uz sa mi ponukol ze aj MMF mi bude zarabat...ale to robim sama🙂 Mne to envadi..ked sa vypeka torta,tak si medzitym miesim... a postupne to potom ubuda...plnim,dokoncujem..na stafety:-d...ale veru minuly tyzden som bola unavena,len z tych podnosov ,co som obalovala do papierov farebnych😀 ...inak sa to da zvladat...pracujem tak do noci...dvanastej,jednej...niekedy aj do druhej.... 🙂

alionuska
15. feb 2011

@paja.o dakujem ti🙂