Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
20. feb 2011

baby a ktoru z tychto pouzivate najviac....bledozelena,citronovozlta,oranzova,broskynova,telova...ostatne uz mam v tom sete objednane...

mrka2
20. feb 2011

@mizulienka no ja by som hned brala telovu. kde objednavas,co som presla skoro vsetky obchody a neviem,ci som slepa,ale taku som nevidela. 😕 na postavicky,alebo cicusky,ked budes robit... sa zide podla mna... 😀

dm1
20. feb 2011

@mizulienka v sete ak sa nemylim mas urcite nejaku zelenu a zltu takze dalsie ti netreba jedine ak tmavu zelenu a tu uz od wiltonu neponukaju. Oranzovu som si zatial vzdy len miesala. Jedine ak telovu aj ked aj ta sa da namiesat len s farbou je to predsa jednoduchsie

mizulienka
20. feb 2011

@mrka2 tuto 😉
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

@dm1 dakujem za tip 🙂

baby vy ste si objednavali tieto vecicky, aj ked ste piekli iba tak pre rodinu? lebo ja som si dnes objednala, ako keby som uz mala neviem kolko zakazok 😀 😝

dm1
20. feb 2011

@mizulienka no ked ja som upiekla 2 torty pre maleho a uz si pytali odo mna tortu aj ini 😀 . Mne to nabralo take rychlejsie obratky veru. Len ja som si dokonca kupila gelovku uz pred prvou tortou co som isla robit ale len jednu co som potrebovala. asi som verula ze to pojde 😀

mizulienka
20. feb 2011

@dm1 tak to je super, ze sa ti to tak rozbehlo...ja zatial iba tak peciem, lebo ma to velmi bavi 😉
len niekedy je tazko pri tych mojich dvoch drobcoch...
ale tym, co som dala ochutnat tu moju prvu, tak velmi chvalili, ze chutila...dokonca si vypytali recept 😉
potesilo ma, ze im chutila, bo ja som si velmi neverila 😎

daducha
20. feb 2011

dakujem baby,za Kittinu som dostala velke podakovanie, vraj im velmi chutila a pacila sa,tak ma to potesilo 😵

@dm1 nadherne,kittinka je uzasna,
@sofi07 perfektne ako vzdy, pri pernickoch som iba hikala 😉
@evena super,super

Este Vam musim napisat, ze som bola cez vikend na kurze cokolady a okrem ineho sme sa ucili robit pralinky.Poviem Vam, s bezne kupovanou bonbonierou sa to neda ani porovnat,su fantasticke.Len je s tym kopec roboty a hlavne sa v domacich podmienkach nedaju v lete robit,je na nich velmi teplo a klimu doma nemame ☹ .Ale tusim sa s tym zacnem vaznejsie zaoberat,na Vychode totiz neviem o nikom kto by sa tomu viac venoval.Uz len aby mal den 40 hod. a bude super 😀

jakelina
20. feb 2011

@daducha ty pralinky to může být zajímavé. Pošli ochutnat 😀 😀 😀

daducha
20. feb 2011

@jakelina uz posielam 😀 .Ked zistim ako stiahnem fotky z mobilu poslem aspon tie ...

jakelina
20. feb 2011

😀 @daducha děkuji, já sladké můžu v jakémkoliv množství, budu se těšit na fotky 😀 😀

nikanika28
21. feb 2011

caute kocky 🙂
dlho som tu nebola, len som obcas nakukla ...neviem, ktoru tortu som sem dala naposledy, tak sem supnem tri posledne a idem si vas trosku precitat 🙂

paja.o
21. feb 2011

@nikanika28 NÁDHERA!!!

katuska01
21. feb 2011

@nikanika28 krasne tortičky fakt tie postavičky nemaju chybu 🙂 🙂 🙂

zany
21. feb 2011

@evena můžu se zeptat kde se dají sehnat ty formy na písmena a čísla? Děkuji 😉

zany
21. feb 2011

Jinka máte holky můj obdiv, všechny dorty jsou moc krásné 😵 😵 😵 Fakt klobouk dolů 😵

alionuska
21. feb 2011

@nikanika28 boze,tie su uzasne...🙂 Ta fifi a shrek..naaaaadhera!..a aj ti saskovia...si velmi sikovna!! 😉

mrka2
21. feb 2011

@nikanika28 uuuzasne!!! nemam slov! nadhera!!! 😵 😵 😵 😵 😵

petulina123
21. feb 2011

@nikanika28 Ty bláho, jak někdo něco takového může vůbec dokázat. obdivuji 🙂

jakelina
21. feb 2011

@nikanika28 náááááádherné úžasné dortíky. Máš krásné barvy, takové jasné a krásně vymodelované postavičky.

alionuska
21. feb 2011

...tak a mam minutku tak vam idem hodit moje najnovsie🙂 ..len su tam dve pipikove,tak sa nepohorsujte😀

zdenallicka
21. feb 2011

@nikanika28
@alionuska

Obě máte dorty moc hezké..🙂 x)

miika
21. feb 2011

@sofi07 Ahoj Sofi,ono to s tymi tortami pre deti je to take zlozitejsie - tym ze chceme aby boli pekne marcipanove, mali nejaky tvar a tak, tak su potom moc vysoke, vo vysokej torte je casto velmi vela korpusu a malo kremu. Ta cukrarka, co nam robi torty, to robi tak ako vy, popri svojom zamestnani, cize nie je vyucena cukrarka a moc s kremami a cestom neexperimentuje, skor sa zameriava na to stvarnenie torty po vzhladovej stranke. Kremy robi take dost huste, pudingove, su tam asi 3-4 vrstvy korpusu a medzitym asi 1cm kremu a mam pocit ze to je proste na tie deti ad jedna vela korpusu, malo kremu, krem je prilis husty a nema moc vyraznu chut a este im ani nechuti ten marcipan. Co nie je na skodu - my maminy velmi radi po nasich detoch dojedame ten marcipan co nechali na tanierikoch... 😵

Takze ak by si mi urobila marcipanovu tortu ktora by mala to vnutro viac "babyfriendly", tak budem len rada. Napisem ti SS.

adul67
21. feb 2011

@alionuska nadherne tortičky robíš ty používaš dost tie kliešte na kraje tort aj ja som si ich kupila ale robím s cukríkov marcipan a po chvíle sa mi to natiahne tie vlnky takže su take nepekne prečo?treba viac stlačit?aj to som skušala potom sa bojím že tam spravím už dieri.

adul67
21. feb 2011

@nikanika28 nááádhera

bzucinka2
21. feb 2011

@paja.o krasny havino 🙂
@andriss23 ja beriem tiez 10 za kilo a len velmi dobrym stahujem z ceny, presne ako pise fukylove 😉 ja poviem cenu vzdy dopredu za kilo, ked viem aj pribliznu vahu tak poviem tiez radsej viac 🙂 teraz napriklad jedna pani chcela tvarovanu motorku a velku a ked som jej povedala, ze bude okolo 50 takze to nie to je strasne vela, tak som povedala smola, kupte si inde, ja tomu venujem kopec svojho casu, niekedy na ukor deti, takze z ceny nepopustam 🙂
@katuska01 peknucke torticky 🙂
@daducha
@sofi07 mne len sanka pada z tvojich torticiek a tie medovnicky, prenadherne 🙂

zdenallicka
21. feb 2011

Mmch - ochutnala jsem asi 5 dortů z Dortiády http://www.hc-kometa.cz/clanek.asp?id=3176 a musím vám teda říct, že kdyby mě někdo hodil do stejného pytle s autorkami dortů, styděla bych se....
Korpusy suché, vysoké, mezi nimi asi půl centimetru krému (hnusného), žádný rum, žádná marmeláda, bylo to dusivé a hnusné...

Děti z práce se shodly na tom,že nejlepší dorty jsou ty naše (moje a kolegyňčiny) a že toto dobré není...

Fakt fuj...😝

Samozřejmě jsem neochutnala ani 10% z dortů, co tam byly vystavené, ale ten vzorek mi stačil.. 😖

miika
21. feb 2011

@zdenallicka a ako robis ty tortu, ktoru deti zjedia cely kusok na tanieri a este si prsty oblizu? co musi mat, kolko coho v akom pomere a co by mat nemala? napr.ja mam skusenost, ze deti nechcu tortu s bananom a vseobecne s ovocim... teda ako ktore - su deti, ktore su naucene z domu na ovocie a su deti, ktore nejedia ovocie vobec a kedze je to torta na oslavu, kde bude cca 10 deti, mali by sme mat taku "univerzalne" akceptovanu tortu 😀

jakelina
21. feb 2011

@miika já myslím, že sto lidí a sto chutí. Já třeba dorty s ovocem mám ráda a moje děti taky a všichni milujem karamelové krémy nebo z bílé čokolády.

alionuska
21. feb 2011

@adul67 ja neviem..treba to rychlo okliestikovat,lebo MMF rychlo schne... najlepsie je ked je potiahnuta a hned kliestikovat.... a potah ked je taky maksi... Dakujem 🙂 Neboj,len skusaj a naucis sa😀
@zdenallicka dakujem🙂

zdenallicka
21. feb 2011

Nejde o to, co tam je, ale o to, že to bylo suché, krémy z polotovarů, tuhé, hutné, korpusy vysušené, žádná vláha... Když si dáš dvě lžičky, jsi totál udušená, protože ti to ucpe krk... 😝

Já dělám dorty pokaždé jinak..🙂 A ani s ovocem není problém..🙂

Chápu, že každý má chutě jiné, ale tam (na Dortiádě) šlo o vzhled a o chuť bych řekla, že ani tolik ne... Ale myslím, že chuť a vzhled by měly jít ruku v ruce, zvlášť, když autoři věděli, že dorty se budou krájet a lidi je budou jíst...🙂