Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
25. feb 2011

@zany ale dala... nepochybujem o tom 😉
@beruska2x no dedo sa isto potesi. ja som robila pre zenu 🤐 😀 ale taka bola objednavka 😀

bzucinka2
25. feb 2011

@dm1 prekrasna torticka, ten spodok super napad 🙂
aj ostatne su super, vydarili sa vam 🙂

beruska2x
25. feb 2011

@mrka2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fakt ? tak to je narez 😀

sofi07
25. feb 2011

@reruna @adul67 @raci , dik baby za rady, nakoniec som to este raz zaliala cokoladou, pre istotu sa mi tam akesi smuhy porobili, al evyzeralo to rozhodne lepsie, pani sa velmi pacila, dokonca mi dala o 2 eura viac 🙂), tie ruzicky to asi prekryli :D

janula.h
25. feb 2011

ahojte baby ja tu k vám neprispievam iba šmírujem 😀 len by som sa chcela opýtať na recept na krém na potretie torty pod poťahovku zo sušeného mlieka takú rýchlovku aký je to ten maslo a cukor Ďakujem veeeeeeeľmi pekne 🙂

zlatat
25. feb 2011

ahojte, pozerám, že tu znova pribudlo kopec krásnych tortičiek ... vidno, že sa zvíkendieva 😀 😀

Ja som tiež dokončila svoju, čo mám na zajtra. Chcela som aj tu dať ornamenty ale dnes sa mi vôôbec nedarilo. Strašne sa mi každá hmota, ktorú som chytila do ruky lepila. Neviem, či som mala také horúce ruky, alebo čo. No nijako mi to nešlo, tak som to nakoniec vyriešila takto jednoducho ( ešteže som mala voľnú ruku v ozdobovaní ) 😅

sofi07
25. feb 2011

a este ostatne torty 🙂

sofi07
25. feb 2011

@zlatat neskutocne tie astromerie, krasa

beruska2x
25. feb 2011

@zlatat krasny, jsme zvedava jestli nekdy prubnu ty dratkovane 😕

@sofi07 peeekne rybka by se libila nasemu 🙂

bzucinka2
25. feb 2011

@zlatat neviem co sa ti nepozdava, ved je to prekrasne 🙂

bzucinka2
25. feb 2011

@sofi07 krasne , Nemo je suprovy 🙂

zlatat
25. feb 2011

@sofi07 ďakujem a aj ty máš krááásne tortičky 😅
@beruska2x ďakujem, ja som sa na drôtikovanie odvážila prvýkrát v júli - to som piekla marcipánové torty asi 1/2 roka

zlatat
25. feb 2011

@bzucinka2 to, že som pôvodne chcela spraviť iný spodný okraj, ale hmoty ma dnes neposlúchali, boli hrozne mäkké a lepivé - ale aj s touto ružičkovou bordúrou to dobre vyzerá

bzucinka2
25. feb 2011

@zlatat musim uz aj ja vyskusat, len nakupim drotiky a asi aj tu pasku na to, ze? 😉

beruska2x
25. feb 2011

@zlatat hm tak to uz mam postupovy skluz 😀 ale me to neva zatim.. je to pekne, ale me ty dratky nejsou sympaticky 😅

anibas
25. feb 2011

@zlatat 😨 😨 😨 😨 😨 krajšie ako živé

@sofi07 dokonalé torty - 🙂 🙂 napadol má fénom roztopiť čoko - nešlo by to ?

anibas
25. feb 2011

@zlatat akú hmotu používaš na kvety - nový smart ?

mrka2
25. feb 2011

@zlatat 😕 😕 😕 no ja nemam slov...nieco nadherne!!!!! 😲 😲 😵
@sofi07 krasnucke, ten Nemo ako ozajstny a tie koraly, musle... parada a aj ostatne super 🙂

hejdita
25. feb 2011

@zlatat krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a prosim ta ti ekonvalinky to robis tak ze na gulocku pripevnis kvetinku tie co su zo strunkou?? bo mi to tak pripada a ako tam davas ten hacik das do gulocky drotik a potom na zakrytie ten kvet??? 😕

bzucinka2
25. feb 2011

@zlatat je to super, neboj sa 🙂, ja som uz vsetky torty odovzdala, uz dorobit len bratovu 🙂

dm1
25. feb 2011

@zlatat krasna 😵 . Aj ja sa ju chystam vyskusat. mna dratkovanie bavi len keby to nebolo take zdlhave 😝

beruska2x
25. feb 2011

@hejdita http://www.tortyodmamy.sk/konvalinky to jsou ty spravny, prredtim jsem dala jiny link 😉

zlatat
25. feb 2011

ďakujeeeem, cmuki
@dm1 ve´d to je to, že to trvá dlho a je to nezaplatená robota 😒
@hejdita presne tak ich robím 😅
@anibas nie, objavila som novú hmotu - http://www.formicky.sk/formicky/eshop/12-1-Hmot... len je veľmi drahá, takju zmiešam s WI
@bzucinka2 pásku ti treba na zväzovanie, ale existujú aj obalené drôtiky

jakelina
25. feb 2011

@dm1
@mrka2
dortíky jsou moc hezké.

dm1
25. feb 2011

@zlatat ved to.... mne uz po tom co som spravila tu orchideu v kvetinaci volali dvaja ze ju chcu tiez. akoze torta malicka tak 3 kg a roboty s dratkovanim ze az tak kilova cena je uplne o nicom 😒

jakelina
25. feb 2011

@zlatat kytička na dortu je jak živá.
@sofi07 krásně jsi to spravila, ale i předtím to bylo dobré, mně by se to líbilo tak i tak. 😉

ferinka
25. feb 2011

@broucek2 no tak já to budu mít za 2.100,- 😀 😀 😀 😀 Jsem si tam objednala novou čoko potahovku s chutí belgických pralinek manžovi pak k svátku něco vytvořím 😉

reruna
25. feb 2011

@sofi07 krásné, no vidíš, tak nakonec žádná sleva, ale ještě 2e více 😀 a ten Nemo je nádherný 🙂
@zlatat prý jednoduchá - je to nádhera!
@broucek2 dík za tip na obchod - ta abeceda je teda doufám na vykrajování, že? ten patchwork asi není nic pro mě
@mrka2 tak to je krásná flaška, ty máš tu funky abecedu, že? ta je taky na vykrojení?
Holky já než projdu všechny ty obchody a než se rozhouupu něco objednat, to bude na dlouho teda - a to bych potřebovala už na příští víkend to mít doma

bury
25. feb 2011

@reruna - tady máš video, jak fungují ty abecedy 😉 všechny na stejném principu....
http://eshop.timidekor.cz/abeceda-na-marcipan.html