Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
8. mar 2011

Ahojte, dlho som tu nebola a musím Vás všetky pochváliť aké krásne tortičky ste napiekli. Všetky sú nádherné. 🙂
Pridávam svoju najnovšiu tortičku a zároveň prajem všetkým žienkam všetko najlepšie ku dnešnému sviatku 🙂

beruska2x
8. mar 2011

Holky vim ze to sem nepatri ale uz z recese krasne MDŽ - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alicc
8. mar 2011

@nikanika28 dakujem za odpoved 🙂

lussy23
8. mar 2011

@zuzana124 - krásne srdce

luci79
8. mar 2011

Ahojte dievcata, chcem sa vas opytat ci by ste mi dali nejaku radu na kliestiky, dostala som ich ako darcek , ale neviem ako na ne 🙂
pozeram , prave na torticku @zuzana124 a ta ich prave pouzila....
vopred vam dakujem 🙂

lussy23
8. mar 2011

@kovik @adka_praha - prekrásne

zlatat
8. mar 2011

@marianeta ja nie, ale na TOM písali, že vôbec nestačí jeden balíček na potiahnutie torty - treba ich aspoň 3 a to výjde tiež pekne draho. Ja som kedysi ( asi pred rokom ) poťahovala výlučne pravým mandľovým marcipánom a veľmi zle sa mi s tým pracovalo - trhalo, praskalo,... nikdy viac

mizulienka
8. mar 2011

ahojte, tak tu je moja druha potahovana torta...taka jednoducha, ale niekde sa zacat musi 😵

mizulienka
8. mar 2011

kvalita fotiek je strasna, sme na prazdninach u babky, nemame fotak, takze iba mobilom, no nevadi 🙂

beruska2x
8. mar 2011

@mizulienka 😉 TAK TA JE TEDA MOOOOOOC PEKNA...

reruna
8. mar 2011

@mizulienka krásná 🙂
@zlatat @marianeta na malý dort stačí úplně 1 balíček bonbonů (bez ozdob), např. mě stačí na kulatý ve formě 26 cm nebo na to malé srdce z Lidlu, ale na McQueena jsem měla 2 balíčky.
@zuzana124 pěkné srdce

jakelina
8. mar 2011

@mizulienka moc hezký 🙂

zuzana124
8. mar 2011

@mizulienka ... krásna tortička 🙂

jakelina
8. mar 2011

@zuzana124 srdíčko vypadá lákavě, moc hezký

ada9557
8. mar 2011

Ahojte.Krásne tortičky ste upiekli.Ale to ako stále.Jedna krajšia ako druhá.Ja som sa tiež o niečo pokušala.Moja druhá v živote.Aj to som sa inšpirovala tu u vás. 😀

Ale potrebujem poradit.Prečo moja MMF nie je taká hladučká? ☹ Málo som ju spracovala alebo prečo??? ☹ ☹ ☹
A ešte sa chcem opýtať,ked robíte nejaké kvietky alebo postavičky tak to ich treba nechat len tak vonku aby stvrdli? 😅
Dakujem.

hejdita
8. mar 2011

moja vcerajsia 🙂 skusala som si vytvorit stencil 😀

beruska2x
8. mar 2011

@ada9557 asi musi presit cukr pres sitko, nebo mas hrbolky od kremu, ono se to jen rukama blbe dela, chce to zehlicku 😒
no.. nechavam je nez jsou tvrde, nektere staci hodinu a neco pres noc kdyz to je vic lepene nebo vic hmoty...

beruska2x
8. mar 2011

@hejdita 😉 pekne, jsi vystrihovala nuzkama?

alionuska
8. mar 2011

ahoj..skoro som sem zabudla pridat moje najnovsie... tak sa pozrite.,co vsetko som vykuzlila😀
Robila som aj svadobne postavicky a aj prveho konika...,aj yorksira,a aj tu modru rybu Dorin.... 😀

jakelina
8. mar 2011

@alionuska ty jsi tak šikovná, že to nejde ani napsat. Já nemám slov. Moc krásné všechny. Kůň jak živý a ten svatební no žasnu. 😉

malinovka333
8. mar 2011

@alionuska to sa neda ani okomentovat, slovo nadherne je slabe,fakt klobuk dolu,nádherná čistá práca, a neviem ci by som to dokazala aj rozkrajat... aj kittinka sa ti vydarila,

dm1
8. mar 2011

@alionuska krasa! uz som tu svadobnu s postavickami obdivovala na FB 😉 . Aj ta zlta s valcekom pouzitym sa mi paci. ja som si prave od znameho doniesla plnu kapsu maliarskych valcekov ale akosi sa mi nevidi ze by sa dalo nieco z toho pouzit.... skusim to vydrhnut a oprobujem na hmote a uvidim podla toho

sofi07
8. mar 2011

@alionuska alenka, ty si stroj! jedna krajsia ako druha.ale ta svadobna, ta je uplne nadherna!! a ta soska ....odpadnem!

sofi07
8. mar 2011

@mizulienka je uplne krasna, absolutne!!!!v jednoduchosti je krasa" vobec nic jej eachyba! je dokonala! 🙂

zlatat
8. mar 2011

@reruna pozor, ona sa pýtala na pravý marcipán od Dr.Oetkera a tam veru 1 balíček nestačí na potiahnutie torty

zlatat
8. mar 2011

@dm1 aj ja mám od maliara nejaké valčeky, ale čo ja viem .... asi ich ani moc nevyužijem. Raz som ich použila len pre nás ale nič moc - také divné vzory - hoci aj detské, ale neviem, ako by som to pokombinovala s ozdobami

mrka2
8. mar 2011

@mizulienka nadherna kittynka!!! ja som tiez zastancom toho,ze v jednoduchosti je krasa a take torty su podla mna velmi krasne 😉
@ada9557 peknucka. ano, vonku na vzduchu nech stvrdnu, nedavaj do chladnicky 😉
@hejdita super! si si sama vyrobila? sikulka! 🙂
@alionuska no co dodat... asi pol hodky som studovala a este furt nemam dost 😉 😵

dm1
8. mar 2011

@mizulienka ved je krasna nic jej nechyba 😉 . Ja uz mam pripravenu svoju 7. na tento tyzden tie kittynky su akosi stale v kurze 🙂

@zlatat ved aj mne sa zdaju tie vzory take divoke ale na tej torte od ali tej zltej sa mi to veru paci. uvidime skusim ich ocistit co z toho bude skusim najskor pre nas

alionuska
8. mar 2011

@jakelina Dakujem🙂
@malinovka333 Dakujem🙂

@dm1 ...jeej super..uvidis,ake to bude krasne,ked ich umyjes a pouzijes🙂 ....TIE VALCEKY... 😀
@sofi07 dakujem ti moja...ja som sa toho trochu bala,ako to dopadne,ale doobeda v piatok som to mala hotove asi za pol hodinu...tie svadobne postavy...a to som musela cakat,kym trochu vytvrdnu v chladnicke..lebo boli vysoke😀
@mrka2 si zlata..ako si to napisala... dakujem!!