Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miruska76
24. mar 2011

@nikanika28 naaadherneee 🙂

jakelina
24. mar 2011

@miruska76 blahopřejeme malému k prvním krůčkům. 😉

miruska76
24. mar 2011

@jakelina dakujeme krasne 🙂

mizulienka
24. mar 2011

ahojte dievcata, ked idem piect srdiecko, akomam vymazat formu? iba spodok alebo celu? dakujem

katy1979
24. mar 2011

@mizulienka ja davam na spodok akurat papier na pecenie a nemazem nicim. ani boky

mizulienka
24. mar 2011

@katy1979 super Katy dakujem 🙂

alti
24. mar 2011

Ahojky holky-cukrářky 😉 😉
pročítám a hlavně obdivuji Vaše výtvory - dílka, protože dortem bych urazila! 😀 Nechápu jak to můžete udělat tak krásné, ale je hlavní, že Vás to baví a je to v tom vidět! Já jsem teda z toho Vašeho nadšení se tak nakazila, že jsem začala taky a i když to nejsou žádný výstavní dorty tak mě to začalo taky bavit a snad doufám, že jednou se přiblížím těm Vašim skvostům! 😉
Jen malá otázka - jestli budete mít některá čas : chtěla bych udělat mramorový korpus se salkovým krémem a nahoru čokoládovou polevu a na tu polevu ještě marcipánem potažený věci jestli to mám jen jakoby nasadit nebo pod to dát ještě krém??? Díky za radu. 😉
Přikládám své první dvě začátečnické.

mizulienka
24. mar 2011

joj dievcata, zistila som, ze mi dosiel papier na pecenie, co teraz???? mam iba vymastit a vysypat spodok, alebo co??? dakujem

evinkaaa
24. mar 2011

@alti - velmi krasne torticky. Nepovedala by som vobec, ze su to tvoje prve 😵

@mizulienka - no, vymasti troska a vysyp a hotovo. Ja tiez tak robim, ked nemam papier a v pohode 😉

paja.o
24. mar 2011

@alti wau, prý začátečnické dorty 😀 😀 😀 jsou nádherné!!!

mrka2
24. mar 2011

@mizulienka ja vymazujem celu olejom - aj boky a potom posypem hrubou mukou,alebo struhankou. podla toho,ci sa mi forma da otvorit,alebo nie. mne sa srdiecko neda,tak to vysypavam struhankou,ide to potom super von 🙂 a papier na pecenie nepouzivam

mrka2
24. mar 2011

@alti perfektne! 😵 😕 🙂

alti
24. mar 2011

Jste moc milé, ještě že fotka něco skryje, ale peču jen pro nás tak je hlavní chuť i když teď Pat a Mat našemu Mišákovi udělali radost a pochvala "mami Mat líbí" byla tou nejlepší co jsem mohla slyšet! 😉

paja.o
24. mar 2011

holky, jak dlouho můžu nechat v ledničce otevřené zkaramelizované salko? nemáte některá zkušenost? dík

paja.o
24. mar 2011

@alti s tou čokoládou a marcipánem ... já teda nemám moc zkušeností, tak holky asi poradí víc a líp, ale já jsem dávala malé marcipánové věcičky přímo na čokoládu a větší figurky jsem posadila nejprve na kolo z marcipánu a vše pak teprve na čokoládu 🙂

mizulienka
24. mar 2011

@alti predvcerom som o tom nieco citala, na TOMe, neviemsi teraz narychlo spomenut ako sa to volalo, ale urcite budem rozmyslat a napisem 🙂
baby stala sa mi taka vec...dala som si nahriat ruru na 250 C a dala som korpus do rury a zabudla ze je taka vytemperovana a isla uspat malu...bolo to tam nejakych 10 minut asi 😒 potom som to rychlo stiahla na nejakych 160 ale to tiez asi nebolo najmudrejsie....myslite, ze ten korpus uz mozem vyhodit????

fukylove
24. mar 2011

@mizulienka - moja, uvidis, ked sa upecie 😀 ja som tak minule piekla na 200st a az ked som mala pocit, ze nieco smrdi, som isla kuk a bola som prekvapena, bol super upeceny, iba na vrchu mal skrupinku viac tmavu ako som zvyknuta, tak som ju zoskrabala - dala prec a urobila som z jeho torticku iba pre nas - predsa len, nevedela som, aky bude... a bolo to v pohodeeee.. nikto si nevsimol 😀 (Sebkova jednotka na narodky mala v sebe jeden taky korpus) 🙂

ak si robila vysoke cesto, odporucam zvrchu zakryt alobalom alebo tak nejako, aby sa ti velmi nespieklo a nechat ho dopiect... a potom, ked bude hotovo, tak uvidis co a ako... 😉

gabkazabka
24. mar 2011

Ahojte,prisla som k vam po radu,na vikend mam piect tortu srdiecko.Plnka bude falosny parizsky+banany(3x prekrojena-2x plnka)Torta ma mat 3-3,5 kg a mam 2 formy(velke srdce a stredne srdce).V ktorej forme mam piect,aby som sa zmestila do vahy 3,5 kg?Potah MMF+6 ruzi na vrchu.Dakujem

mizulienka
24. mar 2011

@fukylove hihi ja som taka tapa, ja si tiez vykracujem dole po schodoch s dobrym pocitom, ze ako som to pekne stihla a cucham, nieco smrdi 😀
akoze zatial vyzera byt ok, dala som navrch alobal, pichla som cez stred spajdlou ale vo vnutri je este total tekuty...na vrchu je taka trosilinku zapecena vrstva a cez to sa to asi tazko prepeka 😒

lussy23
24. mar 2011

@alti - nádherné

lussy23
24. mar 2011

@ada9557 - krásne

anibas
24. mar 2011

@gabkazabka priemer cca 25 cm - moje okrúhle 24 cm - 4x korpus - 3x plnka majú cca 3,2 kg 😉

mizulienka
24. mar 2011

zasa som tu 🙂 dievcata, ake ovocie sa hodi ku karamelovemu kremu? mam nachystane banany ale rozmyslam aj nad broskynami...a mam doma aj ananas, ale to mi asi nejak nesedi.dik

gabkazabka
24. mar 2011

@anibas dakujem krasne,cize budem piect v mensej,ta ma 26 cm....vacsia ma az 32 cm....naozaj dakujem,pomohla si mi 😉

jakelina
24. mar 2011

@paja.o já jsem měla otevřené zkaramelizované salko v lednici skoro deset dní a bylo v pohodě. Dobře jsem ho zabalila do sáčku, aby to neoschlo a potom jsem ho zašlehala do másla a byl suprový krém.

beruska2x
24. mar 2011

dnesni lehka rychlovka pro rodinu 🙂

jinak dorty co stiham koukat vsechny moc krasne 😉 ale teda desne toho nakecate to faaakt nestiham ani zkouknout 😀

paja.o
24. mar 2011

@jakelina děkuju

vinka
24. mar 2011

@sofi07 aj bola.Muž odobral dvierka a tam bolo niečo zlomrné.Tak mi to dnes opravil a už to fičalo.Som zas piekla nové broskyne ale už som bola spokojná 😀

mizulienka
24. mar 2011

dievcata, myslite, ze mozem zacat potahovat aj ked som mala tortu iba hodinku v mraziaku? 😕