Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. mar 2011

@ada9557 já jsem právě měla nové kleštičky, tak jsem musela upéct pro nás dort, ať je můžu vyzkoušet. 😀 😀

@fukylove pobavila jsi mě s tím krémem. Mně můj syn rozkrájel upečený plát na dortu a půlku snědl (teda sežral), než jsem pověsila a pozbírala prádlo ze sušáku.
Myslela jsem, že se vyvrátím 😀 😝 😀

daducha
30. mar 2011

Ahojte,
najprv chcem zagratulovat anibas a sofi07 k super umiestneniu v sutazi, torticky boli nadherne 😵 😵 😵 .

No a teraz by som VAs chcela poprosit o radu.Zakaznicka si praje mat v torte jahody kiwi aj ananas ,co by nebol problem, keby nebola iba jednoposchodova.NO a k tomu jogurtovy krem.Krem som zmenila na traseny,len neviem ako nakombinovat to ovocie.Chcela sm totiz iba 2x plnit a 3 korpusy,no neviem ake ovocie sa k sebe viac hodi.Alebo urobit o trochu vyssi korpus,3x prekrojit a kazde poschodie ine? Fakt neviem ako ta kombinacia bude chutit ☹ .
Dakujeeeem

reruna
30. mar 2011

@daducha no to je zajímavé spojení, ale myslím, že b to mohlo chutnat dobře, já bych třeba dala dohromady ananas a kiwi kvůli barvě, to by bylo jedno patro a druhé patro zase jen jahody. uvidíš co ještě poradí ostatní. Nebo teda udělej každé ovoce zvlášť do vrstvy, ale záleží, jak velký zase chce mít zákaznice dort, kvůli váze...

reruna
30. mar 2011

@jakelina náhodou je krásná ta kytička!

paja.o
30. mar 2011

@daducha taky bych dala k sobě ananas a kiwi a do dalšího patra jahody 😉

artepf
30. mar 2011

Ahoj cukrářky, právě jsem dopekla korpus na 150 st., jak jste mi asi před týdnem na moji prosbu poradily a je to opravdu o 100% lepší, korpus je pěkně rovnoměrně vystouplý 😎 . Teď bych ještě potřebovala poradit, jak na to, když chci mléčný marcipán obarvit na bílo. Mám práškovou barvu, zkoušela jsem rozmíchat v trošce vody a přidat do marcipánu, ale výsledek nic moc. Existuje i bílá gelovka nebo co používáte vy? Předem moc díky 😵 .

anibas
30. mar 2011

@daducha ďakujem 😉
čítala som o tej kombinácii na TOM 😀 a to ty : ja by som urobila tvarohovo-pudingový krém - vyjde lacnejšie ako trasený:
recept: 500g mäkkého tvarohu - čo najtučnejší - ja kupujem vedierko z Lidla, 1 smotanový puding - nie Zlatý klas - ale dr. Oetker - uvariť z 300 ml mlieka, spojiť s tvarohom, cukrom, vanilkou, dať želatínu za studena, a ešte do krému nastrúhať čokoládu Margot - navrstviť na korpus a poukladať ovocie - len 2 vrstvy, potom je to vysoké, do toho mne najviac pasuje táto kombinácia ovocia - ja ho ukladám podľa farieb, nie podľa chuti 😀 😀 😀 -
POZOR radšej urob mantinely z krému, aby náhodou netiekol, mne sa to raz stalo

dadulik
30. mar 2011

ahojte baby, znama by potrebovala najst cukrarku z MA alebo blizkeho okolia na 09.04.2011, mala by to byt detska torticka k 1.narodeninkam - kitty, alebo minie, prosim ozvite sa mi do IP.
Vdaka. 😉

fukylove
30. mar 2011

@daducha ja sa tiez pridavam k tomu, ze ananas a kiwi do jedneho poschodia - predsa len je to exoticke ovocie 🙂 a jahody do dalsieho.. 🙂

jajuuus
30. mar 2011

@anibas prosím ťa, čo sú to tie mantinely? ako sa to robí? 😅 ďakujem! 😵

lussy23
30. mar 2011

@dm1 @jakelina krásne

jakelina
30. mar 2011

@jajuuus odpovím ti na ty mantinely. Je to vlastně takový okraj z krému, který může pod potahovku, aby se ti netopila.
Nastříkáš krém po obvodu korpusu a dovnitř dáš jakýkoliv jiný krém a on se ti přes ten mantinel nemůže dostat na potahovku. Je to takový plot z krému.

broucek2
30. mar 2011

@jakelina pěkný dort a kytičky vypadají dobře

mrka2
30. mar 2011

@jakelina ved tie kvietocky su perfektne! no ja by som s tym nemala nervy... nie som kvietockovy typ 😝

hejdita
30. mar 2011

prosim prosim potrebujem inspiraciu na kitty ako postavicku na torte .... teraz mi prisla necakana objednavka a potrebujem viac inspiracie ako mam....vdaka za kazdu pomoc 😵

dm1
30. mar 2011

@hejdita okrem tych 9 co som uz robila a boli velmi podobne mam este tuto ulozenu sa mi moc pacila

broucek2
30. mar 2011

@hejdita já mám uloženou tuto prro inspiraci

reruna
30. mar 2011

Holky nemáte nějakou inspiraci, co by se hodilo na 40 let výročí svatby?

jakelina
30. mar 2011

@reruna jak to tady čtu, tak bych udělala něco na téma Láska hory přenáší. 😉

alex21
30. mar 2011

@dm1 mozem ta poprosit, hodis mi este raz link na silikonovu formicku na orchideu co si si kupila, pozerala som aj na tvoje lalie na tie mas tiez silikonovu fomicku alebo nejaku inu. Ak ano das mi aj na tu link. Chcem si urobit mensie vianoce a z tych kvetov je viac druhov a tvoje kvety na torte sa mi velmi pacili. Napr. ani neviem aky je rozdiel medzi lalia set a multi lalia set a uz vobec neviem aku velkost si mam kupit. Dik 😉

jajuuus
30. mar 2011

@jakelina ahaaaa... ďakujem ti krásne za odpoveď! 😉 a čo tu bol spomínaná plnka - puding + maslo + nutella - ten by hádam mohol ísť aj pod hmotu, nie? 😅

dm1
30. mar 2011

@alex21 tie formicky co mam su obe od firmy Hawthorne Hill. Oni su sice uvadzane pod silik.formami ale nieje to silikon je to taky zvlastny pevny material ale dobre sa s tym robi. Silik. je len ta podlozka na piestiky na lalie. Ja som sa radila z TOM z gabikanav co robi nadherne lalie a ta mi poradila ten multy set a velkost mam ale medium tu teraz nemaju http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
orchidejku mam tuto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... a z tej zase velkost large

alex21
31. mar 2011

@dm1 dík za odpoved, presne tie som si vlozila do kosika 🙂 , len som este caka na tvoju odpoved. Akurat teraz neviem ci si to mam odoslat s tymi mensimi velkostami alebo mam skusit napisat o vacsie 😅

hejdita
31. mar 2011

tak kitty mam udelanou 🙂 je to trochu jinak jak sem si predstavovala ale myslim ze bude stacit....

nevite jak zakomponovat do dortu cislo 1 ??? mam ho tam postavit? nebo dat vedle jmena ? patworkem? ja nevim chtelo by to tam dat ale jak 😕

jakelina
31. mar 2011

@hejdita kitty je krásná, moc se ti povedla.
Jedničku můžeš dát jak píšeš. Já jsem synovi k prvním narozeninám dělala dort s medvídkem a jedničku jsme mu dala do pacek.

mrka2
31. mar 2011

@hejdita krasna Kittyna. ja som malej dala vedla sviecku v tvare jednotky,takze som z hmoty ziadnu nedavala,aby to nebolo preplacane. 🙂 takze neporadim 🙂

dievcata zo SK, ktore chcu tu silikonovu podlozku z Lidla,tak akurat som pozerala akcie a od 7.4. ju maju aj u nas 🙂 Dufam,ze uz budem mat to stastie... 😎

jakelina
31. mar 2011

Já jsem byla dnes v Lidlu hned v 8 hodin a měli podložek hodně, ale třeba plech s takovým vysokým okrajem, který jsem chtěla už měli jenom jeden, tak nevím kolik jich mohli mít, asi deset nebo fakt nevím.
Šablony vypadají super, jsou tam i velikonoční motivy a hezká je ta s motýlkama. Ještě jsem si koupila takovou silikonovou formu na vajíčka. Je jich tam 6, vždy dvě stejné. Jenom nevím jaké těsto je do ní dobré, aby to trochu drželo tvar po upečení. Nemáte některá nějaký dobrý recept????

anibas
31. mar 2011

@dm1 Danka a nemohla by si sfotiť tie formičky + zápalky, pre lepšiu predstavu ? na nete majú len foto hotového kvetu a ako vlastne vyzerá formička ??

alicc
31. mar 2011

@hejdita krasna kitty 🙂 , ak mozem urcite sa budem inspirovat 🙂