Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
14. apr 2011

@mizulienka veru neviem viem ze som si zarobila 2 sacky tak asi okolo kila ale veru polovica mi nezostala tusim. neviem nepamatam sa veru

mrka2
14. apr 2011

@mizulienka nooo, ja cakam tiez uz od vcera balik, som objednava z toho obchodu v nedelu, chcela som praskove farby na tie kvietocky,co mam foto vyssie,ale nestihli prist do dnes a uz viem preco. 😒 tak hadam dojde do buduceho tyzdna,lebo ich potrebujem ako sol! 😖

alicc
14. apr 2011

@mrka2 krasna torticka, takuto nejaku chcem urobit k velkej noci, pride mi taka krasne jarna 😉

vlada111
14. apr 2011

@mizulienka aj ja bez ventilátora, ohrev hore a dole, klasika 🙂

vlada111
14. apr 2011

@reruna v COOPe majú krásne tmavé kakao, tmavo - hnedo - zelený obal, ich značka COOP. Kočky ho tu už spomínali.

mrka2
14. apr 2011

@alicc dik, kludne sa inspiruj, ja som sa tiez nechala 🙂 ja by som tam dala este motyliky,ale nemam 😔 nevadi

reruna
14. apr 2011

@vlada111 u nás nikde poblíž coop nemáme.... ☹
@mrka2 krásné !!!

kamilecka
14. apr 2011

Ahojte

otazka: potahovala niektora z vas s tym marcipanom Dr oetker? Ja som nezohnala hmotu K2 nikde s ktorou som pracovala a posledna sanca bol ten marcipan....kupila som 3 sacky,lebo jeden je len 150g......som myslela ze ma porazi....1sacok 150g 2,50 eur.... 🙄 🙄

vinka
14. apr 2011

@anibas 😀 😀 😀 hej to je šumienka 😀 😀 To dávam do zlatého klasu a normálne urobím puding.A teraz sa zgrcol aj mne ked som ho spájala s maslom.Len nad parou som ho prešlahala a bolo 😉
@alicc ano sú nato formičky 😉 Neviem či je fotopostup.Skús na torty od mamy vygoogliť 😉
Tete sa strááášne páčila.Bola hotová,že takú tortu ešte nedostala.Jej muž sa ma pýtal,že čo je jedlé na nej. 😀 😀

nikolkaaa
14. apr 2011

ahojte baby robite všetky nadherne torty ja by som chcela tiež urobiť pre syna bude mať rok ale neviem ako na to možete mi niektora poradiť co na to všetko potrebujem hlavne nechapem ako tak krasne možete ozdobovať a robiť tie figurky
dakujem

dada78
14. apr 2011

@jakelina parádny Havko 😵 😵 😵 😵
@mrka2 krásny košíček 🙂 🙂 🙂

jakelina
14. apr 2011

@nikolkaaa začni číst první stranu a tam se dozvíš postupně všechno. Já jsem to tak udělala a když jsem pak něco nevěděla tady mi vždycky někdo poradí. Klidně se ptej.

ellise
14. apr 2011

@mizulienka a jaký si potom udělala?, pak jsem totiž přenášela dort, na tác a jak jsem sundala pečící papír, a celý korpus byl totálně mastný, vůbec tomu nerozumím a to jsme dala oleje méně než je předpis Zítra musím udělat druhý pokus, ale přemýšlím jaký jiný mám udělat.

mizulienka
14. apr 2011

@ellise znova som urobila mramorovy a tento uz je v pohode...tiez neviem, co bola chyba...mozno to, ze mi dosiel obycajny olej, tak som dala olivovy, bala som sa, ze ho bude citit, lebo mne to smrdi, ale nebolo, akurat, ze bol totalne na rozpadnutie...urobim z neho puncovinu 😀

bzucinka2
14. apr 2011
vladka1
14. apr 2011

@jakelina pes je skvělýýýýýý🙂)

lucula73
14. apr 2011

@mrka2 prekrásny košík,možem si ho uložiť ako inšpiráciu? 😉

@jakelina tak ja keď nemám fotopostup,s tým havom nepohnem,nemám takú predstavivosť 😕 ,ale neva,skúsim niečo vymyslieť 😉

ellise
15. apr 2011

holky , asi nebude problém když ten nepovedený korpus zmrazím a někdy v budoucnu použiju na punčovinu, že ?

a ještě jsem se chtěla zeptata, písmenka na dort přilepujete vodou, ale je něčím jiným možné, něčím pevnějším? Dávám písmenka totiž na obvod dortu, a jsou úpomerně malá, teda aspoň ta plocha kterou budou přilepená a mám strach že než dojdu na konec lepení, tak mi začátek popadá,

mizulienka
15. apr 2011

@ellise ja idem ten nepovedeny korpus zamrazit, citala som a TOMe, ze sa to da...dievcence opravte ma, ak nie.

niekto lepi aj bielkom alebo, ze aj cokoladou sa da...

mizulienka
15. apr 2011

@dm1 na com si prosim ta tvarovala rucku na kosik? dala som tam asi 4 drotiky, ale je to tazke, pochybujem ze to udrzi...ako si to prosim ta robila? dakujem

yamahafazer
15. apr 2011

@sofi07 som videla tvoj kosik s hribami v casopise dortomania 🙂
@mrka2 krasne kvetinky
@jakelina zlatunky havinko
@mizulienka ja som si na tie uska kosika len spolu dva drotiky splietla a spravila som si z hmoty jeden sulok a ten omotala okolo drotikov a potom nechala volne ususit na tacke len to musi dlho vytvrdnut a v pohode mi to tam drzalo

yamahafazer
15. apr 2011

mne sa teraz naposledy tiez ten mramorovy korpus rozpadal
@ellise ja mam aj lepidlo na marcipan a to supr drzi musis pozriet cukrarske obchody kde ho maju

mizulienka
15. apr 2011

@yamahafazer dakujem 🙂 obavam sa, ze mi to do zajtra nevytvrdne 😒 som na to uplne zabudla 😠

yamahafazer
15. apr 2011

@mizulienka neboj vytvrdne davaj to az na poslednu chvilu na tortu najlepsie taketo aspon dva dni dopredu robit

mizulienka
15. apr 2011

@yamahafazer uz som urobila, dala na malej vedierko vytvrdnut, tak snad to bude stacit 🙂
ak nie, tak mas nejake vychytavky, ako by som to potom mohla zakamuflovat? alebo urobit dve male uska? 🙂

yamahafazer
15. apr 2011

@mizulineka tie dratiky musia byt aj dost dlhe aby si mala co zapichnut ja som ich nechala celu dlzku a no jedine potom niake malinke uska,alebo bez usiek alebo to tam naiko podlozit este kuskom hmoty ked by ti to padalo

lussy23
15. apr 2011

@jakelina - krásny psík.
@mrka2 - krásnučká tortička@yamahafazer - úžasný košík @dada78 - krásna torta
@bici - tiež veľmi pekná tortička @vinka - aha, No je vidno, že je to modelované, ale len tým, že melóny sú veliké. Ale inak ako keby tam bolo skutočné ovocie 😀

ada9557
15. apr 2011

@mrka2 krásna tortička.nemáš niekde náhodou aj postup?to je klasická okruhla?a je aj potiahnutá alebo len tie kraje su tak urobené a na vrchá kvietky.je fakt krásna 🙂 Dakujem

mizulienka
15. apr 2011

dievcence da sa traseny krem zmrazit? dost mi zostalo, tak ci ho mozem este uskladnit? dakujem

mizulienka
15. apr 2011

taka som nastvana...tak ujo z eshopu, tak mi sluboval, ze za chvilku zavola a nic...teraz som mu volala, tak ze oni to este neposlali...ale co ma najviac zaraze, ze ziadne prepacte, zabudli sme alebo nech si aspon nieco vymysli ale ani bu ani me, to sa mi vobec nepaci 😠