Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
14. máj 2011

Baby túto tortu som dnes za 4 hodiny upiekla naplnila a potiahla.Toto boli preteky s časom.sestra mi volala o 12:30 že čo robím.A ja,že obedujem.A ked mi oznámila,že ženich potrebuje pre jednu pani z nemecka tortu ale do 18 musí byť hotová skoro som odpadla. 😀 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
14. máj 2011

ahojte
ja som tento tyzden nepiekla,ale aj tak nestiham sem chodit a len som prebehla obrazky a nadherne torticky pribudly zasa
@vinka paradna iny macher si take fofry to je hrozne aspon,ze sa vydarila lebo kolkokrat ked cosi potrebuje clovek narychlo just sa nedari
@mizulienka a aku tu tortu chce velku elbo ja ked robim priemer 32 cm len okruhlu a spostavickami ma 5.5 kg tak takato dvojposchodka moze mat aj do 8 podla toho aku velku ju budes robit ake budes mat priemery a postavicky tiez zavazia a ja som robila dvojposchodovu tavrohovu a slahackovu a uz som povedala poschodove s takouto plnkou uz nerobim lebo to vobec nedrzi dobre tvar a aj ked som dala podlozku medzi tortu aj tak sa prepadavala a to som dala este aj zelatinu do kremu.Neviem ako druhym,ale stakym kremom ja uz poschodovu nerobim

vinka
14. máj 2011

@yamahafazer no som neverila,že to zvládnem.Dokonca ked sa sušili mašličky sa my zosypali 2 krát z poriska. 😀 😀 Najprv ich vysypala malá potom syn.už som myslela,že sa rozrevem.ale sa nepolámali tak to bolo super. 😀 😀 😀 😀

mizulienka
14. máj 2011

@yamahafazer dakujem, ja mam tortu priemer 23, taku malu, to druhe poschodie by som asi urobila iba v nejakom malom hrnci alebo miske.
ja som dnes skusala novy tvarohovy krem, ale nic moc
nemate nejaky dobry recept na tvarohovy krem? dakujem

vinka
14. máj 2011

@mizulienka 500 g tvarohu vymiešame s kryštálovým cukrom podľa chuti a s vanilkou.
Vyšľaháme šľahačku pridáme k tvarohu, ešte pridáme 1 pochúťkovú smotanu. 1 práškovú želatínu (Dr. Oetker) pripravíme podľa návodu, (rozmiešame v 4 pol. lyžičkách vody a necháme 10 minút napučať. Potom ohrejeme. Nie variť a zovrieť !!!!!)
Do želatíny pridáme asi jednu tretinu krému, zamiešame a vysypeme do zvyšného krému.
To chutí ako pribináčik.Neskutočne dobrý krém

mizulienka
14. máj 2011

@vinka dakujem
ja som robila presne taky isty ale neviem, ci som nejak dovrzala zelatinu, ale mne skoro vobec nestuhol, ale je to iba pre nas, takze my zjeme 😀

mrka2
14. máj 2011

@vinka no tak ty si ina macherka! to si musela teda poriadne kmitat v kuchyni,co? 😀

lamps
14. máj 2011

@eliska22 milá tortička, určite urobí veľkú radosť 🙂 😉 🙂

jakelina
14. máj 2011

@vinka krásný dort. Můžu se ještě zeptat, není v tom krému cítit ten krystalový cukr, jako kousky????Děkuju za odpověď.

pristela
14. máj 2011

@mizulienka ja mam ulozenu tuto tvarohovu plnku, ale neskusala som ju este, odo mna chceju skoro stale len visnove.
Tvarohova: puding z 1 puding.prasku uvarit, 4 lyzice cukru a 400ml mlieka, nechat vychladnut/navrch dat foliu, neurobi sa škrupinka
-pak vyslahat s 250g tvarohu k tomu pridat 300ml ušlahanej slahacky+želatínový stužovač / moze sa pridat trochu rumu- ale ja alkohol do tort nedavam/

mizulienka
14. máj 2011

@pristela aha tak ta je zaujimava...ja som raz robila takyto, ale zdalo sa mi, ze je malo riedky, tak som urobila este jeden puding, ale ked to ptom v chladnicke stuhlo, som zistila, ze vobec netrebalo davat este jeden.

Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

@yamahafazer este som ti chcela napisat, ze tento krem bol dost tuhy, ja som nim plnila tu moju lienku a drzalo super.

@yamahafazer
@yamahafazer

vinka
14. máj 2011

@jakelina nie necítila som vôbec nič 😉

vinka
14. máj 2011

@mizulienka jasné takto jedia aj moje detiská 😀 😀 😀 A akú želatínu si dala?

vinka
14. máj 2011

@mrka2 moja až som sa spotila.čo sa korpus piekol som pripravila krém a hmotu.Potom prechladený ešte do chladničky som dala rýchlo dochladiť korpus a davaj.krém naplnila maslom potrela bol asi 15 min.v chladničke a už aj som poťahovala. 😀 😀 😀 A dochladzovala sa pomedzi kým som niečo robila 😀 😀 😀 Tak čerstvu tortu som ešte nedávala. 😀 😀 😀 😀

mizulienka
14. máj 2011

@vinka take ze extra silne cire

mizulienka
14. máj 2011

@vinka ale krasne sa ti vydarila 🙂 vrch mas niecim potlaceny? nejaka vzorka tam je, ci len uz zle vidim 🙂))

yamahafazer
14. máj 2011

@mizulienka takyto s pudingom som este nerobila ja som robila len tvaroh so slahackou a so zelatinou co je ta do plniek ,ale vobec to nebolo dobre tuhe ,ale ako citam co robievate s pudingom to musim vyskusat to potom je dobre huste a ked mas mensiu formu tak to moze potom mat do kopy do tych 5kg asi najviac podla toho aj ake budu velke figurky ja to nikdy neodhadujem na vahu u mna kdo si vyberie tortu tak sa pytam aku velku chce poviem priemery toriet a vyratam im hned aj cenu ,ja nepeciem na kg ja si zratam suroviny plus robota a hotovo lebo moze byt aj taka ista torta,ale vnutri moze byt ina a cena je hned ina a najdrahsie su taketo ovocne a slahacky a tvarohy a kazdemu hned poviem aka bude cena tak bud si da alebo nie a nemusi byt potom soknuty ked sa povie cena ja ked som piekla este zdobene kremom torty tak som zasa bravala iba za robotu peniaze a material mi kazdy doniesol

vinka
14. máj 2011

@mizulienka nie,nie dobre vidíš.Valčekom s ružami. 😉 to bol vrchnák.len som to asi zle odfotila lebo asi 3 cm od vrchu bolo a ostatok hladké.To bolo ako darčeková škatula. 😉

dm1
14. máj 2011

@mizulienka tak s takym spodkom bude mat tak cca. 4kg. Teraz som tak tu mysku minnie robila. Ale taka poschodvka sa da urobit aj 8kg

jajuuus
14. máj 2011

moja dnešná - taká jarná... potrebovala som minúť zlomený korpus a nejaké MMF, čo sa mi nazbierali, tak znovu zelená... nevidno to dobre, ale je zeleno-ružovo-bielo-žltá 😀 darovala som ju strýkovi, mal narodky... 😵

dm1
14. máj 2011

ahojte krasne torticky tu pribudli zase potom pokukam blizsie tu je moja tohtotyzdnova robota. Slana bola pre manzela na oslavu narodenin

mizulienka
15. máj 2011

@yamahafazer ja neviem, ako to mam urobit, v juni mam prve 2 zakazky a ta jedna s madagaskarom je pre dobrych kamaratov, urcite budeme pozvani aj na oslavu a bude to z nasej strany aj akoze sucast darceka, okrem toho urcite aj nieco ine...s tou kamoskou sme sa dohodli, ze jasne, ze na da peniaze, ze to je normalna zakazka, ale ja nechcem...
muz mi vravi, zeby som aspon za material zobrala, ze za robotu nemusim...tak neviem ako sa rozhodnut...
lebo prvy zamer bol obyc klasika jednoposchodova, ale ked oni si vybrali teraz dvoj...tak sa to aj predrazi....

a ako pocitas cenu torty, mas nejaku tabulku?

@dm1 dakujem
krasne torty si urobila...to srdiecko si zdobila bielkovou alebo to je nieco ine na vrchu, zle to je vidiet.

yamahafazer
15. máj 2011

@mizulienka no neviem musis sa ty rozhodnut,ale aspon za ten material by si mohla zobrat,mne akurat vcera muz hovori ,ze ci upeciem este dve torty jemu kamosovi (to je jeho najlepsi kamos od malinka) a nech mu spravim aj cenu lacnejsiu ked je to kamos tak chce jednu slanu a jednu sladku takze za material beriem a za robotu polovicu ako by som brala
tak budem mat 5 toriet az na buduci vikend,ale napriklad ja neberiem ani za modelovanie ziadne priplatky a prvy krat sa mi stalo,ze jedna pani chcela tortu knihu bibliu na konfirmaciu a to vazi okolo 5 kg a som jej povedala cenu 38 eur a sa jej to zdalo vela takze niektorym tie ceny sa aj tak zdaju drahe,ale mne je jedno bud si da upiect alebo nie
a nemam ziadnu tabulku ja mam popisane ceny co kolko stoji a uz viem kde coho kolko miniem a podla toho vyratam cenu torty a ja zas nepeciem aby som na tom zarabala mna to bavi a je to moje hobby 🙂

mizulienka
15. máj 2011

@yamahafazer dakujem 🙂 ty si skusenejsia, tyuz vies, ako mas co zaratat, musim si na to aj ja sadnut 🙂

reruna
15. máj 2011

@mizulienka zkus si spočítat aspoň ten materiál... určitě víš asi jaký korpus budeš dělat, jakou dávu na ten dvojposcho´dový - kolik vajíček, cukru atd. jaký bude krém, kolik potahovky atd. když jsou to kamarádi, a půjdete na oslavu, tak za práci bych si nebrala, takhle bych to udělala já. Zvlášť když ještě budete dávat nějaký dárek...

reruna
15. máj 2011

@jajuuus tak vidíš, ten zlomený korpus není poznat, mě se to jednou stalo při srdci, tak jsem to nějak slepila krémeme a potáhla, ale trochu mi to na jedné straně ujelo... a čím jsi to natírala, že máš mmf tak krásně lesklé?

mizulienka
15. máj 2011

@reruna ano, myslim, ze to takto urobim, ze si spocitam aspon suroviny.

reruna
15. máj 2011

@dm1 ta slaná je úžasná! a to srdíčko nádherné - na ty ornamenty bílé máš šablonu, jak se to dělá?
@yamahafazer kolik si bereš za práci - počítáš to nějak na hodiny, klik nad tím třeba strávíš nebo taka nějak? protože určitě jsou jednodušší doty, které máš za chvilku hotové a jiné zase se spoustou zdobení a tak ...

yamahafazer
15. máj 2011

@reruna ja beriem tak okolo 20-25 eur za taku 32cm a podla toho kolko tam je stym roboty a ja uz to tak berem strasne dlho a nepocitam ziadne hodiny kolko nad tym stravim a ja uz viem recepty vsetky naspamet co robim

lencza
15. máj 2011

dobré ráno

@dm1 nádherné dorty.........zvlášť ta slaná vypadá úžasně, hned bych si dala 😉 😉 jsem ted přeslazená po dokončení dortu

já dodělala dort pro babičku, má dneska 76.narozeniny.........tedy řeknu vám, ta pařížská šlehačka, to je mňamka, krásně se mi vyšlehala, jsem moc spokojená, dala jsem do ní ty banány, jak jste mi radily, tak jsem zvědavá, jak bude dort chutnat, snad to dopadne dobře.....zdobení není moje silná stránka, tak jsem to trošku odflákla 😉 😉