Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pandysek
27. máj 2011

@tica ahoj dočetla jsem se tu že se pokoušíš o pivo ,já chci dělat manželovi k narozeninm dort . vživotě jsem ho nepekla a vůůůbec nevím jak nato . mohla bys mi poradit prosííím . i od jiných bych uvitala prosim pomoc ...foto je vypůjčené ale tak nějak bych to chtěla zpytlíkovat

tica
27. máj 2011

@vlada111 to mi dala moja možno buduca švagrina ona je vyučena cukrárka 😉
@pandysek ja som si našla postupy na nete http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27281&use... pod tým ti píše ako to urobila...
a ešte jeden
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33025&use... tento ti určite pomože 😉

pandysek
27. máj 2011

@tica ješiš nejhodnější mooocinky děkuji 😵

mizulienka
28. máj 2011

dievcence poradite mi prosim z kolkych vajec do formy priemer 28...dakujem 🙂

zdenallicka
28. máj 2011

Do 31cm formy peču z osmi.. Teď bych upekla tak ze šesti..🙂 Ale já použvám mramorovaný, ten hodně nebude..🙂

mizulienka
28. máj 2011

@zdenallicka dakujem 🙂
a kolkokrat prekrojis korpus, da sa ti na 2x prekrojit?

reruna
28. máj 2011

@mizulienka do formy 26 peču ze 4 mramorovaný, takže do té 28 bych udělala ze 6 vajec
Krásné dorty jste přidaly ještě že je tu to tlačítko Líbí se mi, v této diskuzi se to opravdu moc hodí, aspoň na nikoho nezapomenu 🙂 Já budu dneska dělat takovou jednoduchou jahodovou s pár čkoládovýma ozdobama, chci vyzkoušet čokotransfer.
Včera mi přišlo pár pomůcek, tak jsem nadšená, akorát jsem na sebe hrozně naštvaná, že jsem si nevšimla a tvořítko na šňůru perel jsem objednala to menší 4mm, je to hrozně maličké, nevím, na co to budu používat - lem kolem dortu z toho udělat nepůjde, to bych musela mít ty větší. No co už... když už jsem si to za stovku pořídila, tak pro to budu muset najít nějaké využití, ale pořád si nadávám, že jsem si nedala pozor při objednávání...uvažuju, jak by to šlo vyměnit, ale asi nijak, to bych na poštovném hrozně prodělala...

jajuuus
28. máj 2011

@mrka2 😕 😕 😕 tak to ma teda nenapadlo, na obruse... no skúsim v utorok - budem poťahovať, tak som zvedavá 😀 ďakujem za radu! 😉

mrka2
28. máj 2011

@jajuuus skus, dufam,ze nebudes na mna nadavat 😀 ja som MMF este neskusala na tom valkat,ale ked mi ide PDT,tak MMF ti isto pojde 🙂

jajuuus
28. máj 2011

@mrka2 skúsim najprv nejakú staršiu MMF, čo mám v chladničke a ak sa nebude lepiť a nebudem nadávať, tak skúsim aj čerstvú MMF 😀

rybca
28. máj 2011

Ahojte, len pridam pre inspiraciu moju najnovsiu pre mojho Matka..🙂

daducha
28. máj 2011

Ahojte,nebola som tu par dni, vôbec nestiham a obrovske mnozstvo krasnych torticiek 😵 .JA posielam moje dve najnovsie a ked zistim ako stihnut fotku z mobilu tak bbude aj tretia 😀 .

rivatha
28. máj 2011

Ahojte, dievcata! Torticku mam hotovu, prave idem robit MMF. Chcela by som sa spytat, na co si dat pozor pri strukturalnej folii. Vyvalkam si hmotu na trosku hrubsie, polozim na foliu, prevalkam a kladiem na tortu? To bude cele? Neprilepi sa mi to na tu foliu alebo daco podobne neocakavane? 😅 Ak to hrozi, spravim len hladky potah radsej a ozdobim nejako 😝 Laka ma to skusit, mam ju pozicanu (vdaka, @fukylove 😵 ), no zistujem, ze neviem az tak detaily o praci s nou, tak budem vdacna za rychle tipy 🙂

dm1
28. máj 2011

@daducha krasne a ta smolkova je veeeelmi mila 😵

dm1
28. máj 2011

@rivatha a aku mas? tatu tu tenku plastovu na cokoladu ci take tie podlozky na marcos co su?

rivatha
28. máj 2011

@dm1 Myslim, ze je to ta druha 🙂

dm1
28. máj 2011

@rivatha tak tu zrovna nemam 😀 . Ale baby tusim na tom rovno valkaju a potom s tym prenesu na tortu a stiahnu. Ale nemam odskusane veru len sa na nu chystam este 😉

rivatha
28. máj 2011

@dm1 Hm, tak si pospominam na rychly navod od @fukylove a idem na to 😎 Prinajhorsom to cele premiesim a znova, hoci toho sa najviac bojim 😀

rivatha
28. máj 2011

@dm1 A dakujem ti 🙂

pandysek
28. máj 2011

holky máte prosím receptík na dobrý krémy- chtěla bych klasiku vanilkový ,jahodový ...ať koukám kam koukám nikde jsem nic nenašla

lamps
28. máj 2011

@pandysek ja mám odskúšaný tento vanilkový a u nás veľmi chutil. 3 dcl mlieka, 2 balíčky vanilkového cukru, 4 žĺtky, 2 polievkové lyžice hladkej múky, 360 g masla, 200 g práškového cukru. Uvariť puding. Maslo vymiešať s práš. cukrom a postupne doň vmiešame vychladnutý puding.

lamps
28. máj 2011

@rybca veľmi milá tortička 🙂 😉 🙂

jakelina
28. máj 2011

@lamps a ty žloutky vaříš s pudinkem???

lamps
28. máj 2011

@jakelina áno všetko suroviny okrem masla a práš. cukru dobre vymiešam a uvarím puding

mrka2
28. máj 2011

@rybca ta je roztomila! Matyasko bude mat isto obrovsku radost 😵
@daducha nadherne torticky!!!

jakelina
28. máj 2011

@lamps tak to musím vyzkoušet, to jsem ještě nedělala, měla bych strach, že budu mít míchané vajíčka. Pak napíšu, jak se mi podařil.

dm1
28. máj 2011

pridavam svoje tohtotyzdnove. Zase kitty uz 10-11-ta kedze boli hned 2 na torte pre dvojcatka, Tie papagaje to by malo byt akoze z rozpravky RIO 😝

mrka2
28. máj 2011

@dm1 super! tie papagaje su neskutocne!!! 😵 😵

lussy23
28. máj 2011

@rybca - krásna torta. Maťkovi veľa zdravíčka, nech vám robí radosť =) To je maľované alebo je to modelovacia hmota
@dm1 - Nádhera. krásne vymodelované písmenka a papagáje sú úžasné! To je z jedného kusu?
@daducha - krásne tortičky 🙂
@pandysek krásne pifko 🙂

lussy23
28. máj 2011

@yamahafazer - nádhera. najmä to slniečko ☼
@alicc - kránsučká @lamps - krásny je
@mrka2 - krásnučká tortička 🙂
@pristela - krásne torty
@79zuzana - veľmi peknučké torty