Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
2. aug 2012

@broucek2 Ďakujem za odpoveď, kvetiny má smotanové ruže so zelenými orchideami, ale ona chce presne takúto farbu a aj tortu, neviem či to je gelovka evory-slonovinová kosť, alebo iná, to by som potrebovala vedieť, takýto odtieň som ešte nerobila, tak nevem čo namiešať 😒 ,

aduskatt
2. aug 2012

@rapunzel1 je to mala fotka, zle vidim.ale tie krajne lupene by mohli byt Ivory..a co je v strede moje oci nedovidia, len vidim, ze je to tmavsie ako kraje

sisix
2. aug 2012

@chanella ja pouzivam jen slunecnicovy

lifinka
2. aug 2012

@mia114 tak s tím vláčkem to je rozkošný dortík, ukládám si, jestli můžu? 😎

njonja
2. aug 2012

@pipka 🙂 🙂 moji rodicia su obaja lekari🙂 Takze priamo z anatomickych kniziek, kde boli vyfotene farebne mozgy - mrtve, alebo taketo "zive" este s cirkulaciou krvi🙂 Ale vyzeralo to ..hm..velmi neprijemne🙂

lifinka
2. aug 2012

ahojky všem, tak jak válčíte v tom teple? Manželovi se to tu už krátí už i doma je atmosféra na prd (jede do mise 19.), tak se snažíme poslední dny výletovat do toho mám sice pár dortů, tak to musíme nějak zvládnout. tak tu nemám čas ani dočítat 😖

njonja
2. aug 2012

@abriela mne chuti MMF a WI rovnako..🙂 ale aj tak by som ich nejedla na torte, je mi to moc sladke..Ja len to vnutro torty pod potahom vzdy vyskrabkavam🙂

lifinka
2. aug 2012

@jakelina chudino a už je prst ok?

pipka
2. aug 2012

@chanella ale tak snad ked tam das vela ovocia a krem, to prekryju...a dobre pokvapkaj ovocnou stavou aj ten korpus 😉

pipka
2. aug 2012

@njonja no aj som si myslela, ked bol taky dokonalo realny 😎

muffinka8
2. aug 2012

@ajka82 😀 vidíš. Sme ju šupli potom do salónika k jedlu, aby nešpatila v sále 😅 😀

pipka
2. aug 2012

@pristela ja odvtedy detto, ani ho nekupujem, a veru poctivo studujem, ci je za studena alebo nie...raz mi stacilo, ja mam normalne stale tu pachut na jazyku a vonu v nose 😅 😅 😅 😝 😀
inak tiez oleje pouzivam akekolvek, znacky, druhy ...co je v akcii 😅 😉

aduskatt
2. aug 2012

@njonja ked das do MMF dost kys citronovej, da sa to jest🙂

florentina
2. aug 2012

@simasa...tak na zítra budu dělat ten slaný dortík....prosím mám na tebe zase dotaz 😅 ...jak dlouho dopředu jsi dělala tu výzdobu na dortech...máš tam třeba okurku, salám atd...já to vezu zítra v poledne k mamce a nejraději bych si to udělala už dnes večer, ale bojím se, že to do rána zavadne, tak bych jedině musela vstát hodně brzo ráno, než se vzbudí dcerka, s ní už pak nic neudělám....
a snad poslední dotaz, jak děláš tu tvarohovou pomazánku dovnitř...jen ochutíš tvaroh, či něco přidáváš...zakysanku atd.? Děkuji moc za rady, K

florentina
2. aug 2012

prosím ten příspěvek výše je na tebe @simasa ...jsem tam zase těmi tečkami zkomolila nick...děkuji

broucek2
2. aug 2012

@rapunzel1 vypadá to na ivory a ještě to bude asi nějakou pudrovou dobarvovaný ve středu

abriela
2. aug 2012

@njonja ja som ako dieta zjedla len ozdoby, potahove torty sa vtedy este velmi nerobili a tortu som nechala tak. 🙂
Pre mna ani ciste salko z plechovky nieje sladke,ale take mnamkove.

broucek2
2. aug 2012

@chanella tak to pak máslo s cukrem a dala bych spíše trochu míň cukru, potahovka už je sladká dost

lencza
2. aug 2012

jdu poděkovat ohledně rad k dortu pro alergika na mléčnou bílkovinu a tady je tedy můj první dort pečený mimo rodinu

muffinka8
2. aug 2012

Piekla som dnes cupcakes, podľa tohto receptu:
125gramov masla
150gramov cukru
2 vajcia
200gramov hladkej múky
1/2 čajovej lyžičky soli
2 čajové lyžičky kypriaceho prášku
kôra z 1 veľkého citróna (prípadne dvoch menších)
1 kyslá smotana (téglik)
šťava z 1/2 väčšieho citróna (prípadne jedného menšieho)

sú naozaj výborné a citrónové. Spravilo sa toho celkom dosť.
No chcela by som sa opýtať, či sa mi to upečie aj ako korpus. Mám formu 21cm. Koláčiky som piekla 35 minút. Koľko by bolo treba piecť korpus?

reruna
2. aug 2012

@vera1132 jasně, klasika pudinkovo-máslový krém, je moc dobrý, když tam dáš kakao, máš kakaový a pro různé příchutě můžeš použít různé pudinky - banánovy, malinový, jahodový, kokosový atd. někdy musím vyzkoušet ten, co dávala @pristela ten vanilkový s bílou čokoládou a se smetanou, to zní moc dobře

bzucinka2
2. aug 2012

@chanella moze a urcite to aj sposobuje slnecnicovy olej, ja som raz pouzila ze rastlinny, nebolo na nom ze slnecnicovy, ale total to chutilo inak, dalo sa to jest, ale nebolo to na co som zvyknuta, takze ja len ando olej z kauflandu do pecenia... 😒

bzucinka2
2. aug 2012

@rapunzel1 ja som teraz robila maslove ruzicky a zmiesala som hnedu a zltu ale len minimalsne mnozstva..

@vera1132 ja ho robievam to je klasika pudingovy, len do horuceho smotanova-vanilkoveho pudingu zamiesam aj bielu cokoladu... 🙂

bzucinka2
2. aug 2012

@njonja krasne, ale teda mozog, by som si asi nedala na tanier 😀

daducha
2. aug 2012

Ahojte,
chcem sa vsetkym podakovat za krasne komentariky a likes ku tortickam 😵 .Akurat sme sa vratili z dovolenky z Ciech,teda baby to je uplne iny svet 😉 ,maslo ceske Tatra ze 21,90 , vykrajovacky u Cinana 35,0 tie 4 velkosti- len skoda ze vsetci mali iba 3 rovnake druhy 😠 , to aj ked prepocitam,je to lacnejsie ako u nas v akcii 😕 ,tam by sa nam pieklo 😀 .Doma mam 60 kg cukru krupica,to ste mali vidiet to narvate auto 😀 .Skoda, ze sme nemali aj prenosnu chladnicku, iba termo tasky, to by som aj maliny a lesne plody z Lidlu priniesla 😀 .
Ale teraz k veci : mate prosim niekto ale ze super receptik na coko a vanilkove muffiny .Blizi sa moja mega svadobna objednavka a musim testovat na nas, co je dobre ..
Dakujeeeeem

@muffinka8 vyzera to super, bielka sa slahaju zvlast ? , aky je postup.Dakujeeeem

reruna
2. aug 2012

Teda, po tom co se tu zase řešilo s dortama, jestli jsou nebo nejsou dokonalé, opravdu obdivuju všechny, které pečete na zakázku cizím lidem, právě kvůli tomuhle bych to nemohla dělat, když to peču pro rodinu, tak se nějaké nedokonalosti skryjou, i když já o nich vím, tak ostatní nic nepoznají a i kdyby se jim to nelíbilo, tak můžou být rádi, že mají dort zadarmo 😀 ale takhle bych se strašně stresovala, jestli to mám dost rovné, hladké, krásné, neroztečené, bez kazů a bez poskvrnky a ještě mega dobré a levnééééééé a stejně by se našel někdo, kdo mě pomluví...nevím, jestli bych na tohle měla nervy

reruna
2. aug 2012

@daducha to jsem ráda, že se ti u nás líbilo. Ale máslo ještě nedávno stálo 30-40,-Kč, sama jsem teď čuměla v obchodech, jak je najednou levné

muffinka8
2. aug 2012

@daducha maslo sa vyšľahá s cukrom, k tomu sa pridajú po jednom celé vajcia a potom na striedačku múka a smotana s citrónovou šťavou.

florentina
2. aug 2012

holky, prosím zase o radu...já jsem teda nějak nesamostatná...se omlouvám 😅 ...na neděli chci dělat gumovou kačenku, už přímo jako samostatný dort, bude to jen pro návštěvu, tak nic velkého, ale stejně si říkám jak na tu hlavu. Koukala jsem na net na postupy a vždy tam bylo, tělo vykrojené jako slza z korpusu a hlava byla jen koule z punčoviny. Ale když to bude celý dort, tak nevím, bude to přece jen větší, bude ta hlava držet,nerozpadne se? Budu dělat podle předlohy co vezmu dceři...už tu mám v řadě asi pět gumových kačen, tak něco z toho...je to pro děti...možná nejpovolanější na 3D potvůrky @vecernicci neporadila by jsi prosím?

muffinka8
2. aug 2012

Robila som k tým cupcakes aj pribináčkový krém, ale len z polovičnej dávky. No spravil sa mi strašne hustý, ani nie ako krém, ale nejaká hmota, že by som z toho mohla guličky tvarovať.
Myslím, že to spôsobil tvaroh. Môže byť? Manžel mi kúpil iný a bol jemne hrudkový a dosť suchý, v podstate to boli mini hrudky.