Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
7. aug 2012

@pristela bohuzial zatial nie ☹ ale este tam mali take cudo ako peciatky, skusim najblizsie nafotit, to ma skor zaujalo 🙂

bzucinka2
7. aug 2012

perletovy sprej wilton 4,84 ...
gelove farby 1,88
K2 4,20
ak je zaujem a niekto by isiel na to stretko a zastavil by sa aj v LV kupim rada 🙂

adka_praha
7. aug 2012

@lussy23 moc dakujem... 😵

lokalistin
7. aug 2012

Baby ja by som kupila tieto veci ak niektora mate a nepouzivate dajte vediet

levandulka3
7. aug 2012

@pristela prepáč, ale ktorý recept na mramorák je to taký výborný? tiež by som ho vyskúšala ja robím Bohušov 😵 😵 😵

levandulka3
7. aug 2012

@pristela dakujem, vyskúšam ho 😉

levandulka3
7. aug 2012

dievčatá, prosím vás, dobrý recept na muffinky by nebol, ale ta také fakt jemné, nadýchané, ďakujem 😉

janula.h
7. aug 2012

@lussy23 ale ale nepreháňaj 😀 ďaleko úžasnejšie torty tu boli a budú 😝 ale ďakujem použila som svoj koníček zo školských čias(grafitti ) :-P
@bzucinka2 vyrezávala som ich 😉

dm1
8. aug 2012

@bzucinka2 to fakt ten perletovy sprej origos wilton stoji pod 5 eur 😕? to by som brala urcite ak by aj niekto nesiel na stretko tak aj s postovnym je to menej ako tu. aj farby

sisix
8. aug 2012

@muffinka8 ahoj, kazdy kdo ho u nas ochutnal si ho zamiloval. Pouziva se do testa podmasli. A ja delam originalni napln. NAsla jsem si recept na you tube a kamaradka co umi velmi dobre anglicky mi ho prelozila. Ja rozumnela kazdy 10 slovo 😖 Napln je z syra,mascarpone a slehacky. Jo a do testa sem barvu dala zatim jen jednou, pac dortik jedli i deti a prislo mi to zbytecny. Dalsi Ecka navic.

muffinka8
8. aug 2012

@sisix čo je to "podmasli" ? Už som to tu čítala to slovo, ale neviem čo to je.

@levandulka3 ja veľmi rada robím tieto http://www.milka.sk/milka1/page?siteid=milka1-p...
a včera som si kúpila silikónovú formu na muffiny a chystám sa vyskúšať tieto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39401

sisix
8. aug 2012

@muffinka8 Podmáslí

Podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.. Má mírně nakyslou chuť a používá se také v kosmetice. Obsahuje 0,5 % tuku.

Mléčné bílkoviny jsou též hodnotné, tělo z nich dokáže zpracovat až 85 %[zdroj?]. Aminokyselinami přispívá k výstavbě svalů a buněčných stěn[zdroj?]. Kromě toho podmáslí obsahuje i mnoho vápníku, který pomáhá předcházet osteoporóze a zaručuje tvrdé kosti a zdravé zuby. Lecitin udržuje mozek v kondici a posiluje nervy. V podmáslí se nachází dokonce 2× více lecitinu než v plnotučném mléce[zdroj?]. Mléčný cukr je ideálním dodavatelem energie s dlouhodobým efektem, napomáhá trávení a podporuje vstřebávání minerálních látek – vápníku a hořčíku. Kromě těchto výhod se úspěšně používá v kosmetice.

Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 152kj/38kcal, bílkoviny 3g, sacharidy 3,8g, tuky 0,5g

muffinka8
8. aug 2012

@sisix a to sa kupuje, alebo doma vyrába?

adra17
8. aug 2012

@muffinka8 podmáslí je cmar 😉

sisix
8. aug 2012

cmar tak to bych nevedela ja

pipka
8. aug 2012

@bzucinka2 to fakt gelove farby za 1,88 😕 😕 😕
to by som si aj ja prosila...aj postovne si zaplatim aj balne...sak to je polovicna cena 😕 😎

muffinka8
8. aug 2012

@adra17 😀 vďaka
@sisix taká bežná vec a tak zložito to znie, keď som čítala ten popis, ale fakt som sa až tu prvý raz stretla s tým pojmom, že "podmasli" 🙂

sisix
8. aug 2012

@muffinka8 hlavne, ze uz vime 😀

bzucinka2
8. aug 2012

@janula.h super, krasne... 😉
@dm1 fakt fakt🙂
daj vediet co by si chcela, aby sa nevypredal 🙂

@pipka fakt fakt... mam tam zlavu 🙂

vera1132
8. aug 2012

baby, na hladenie marcipanu potrebujem tuto pomôcku, možem ju kupit aj v hobby obchode? alebo je rozdiel čo ponukajú v cukrárenskych e-shopoch??

dm1
8. aug 2012

@vera1132 podla mna je zbytocne spekulovat a zhanat nahradu pretoze toto cukrarske hladitko maju v cinskych obchdoch aj do 2 eur a je ozaj super

lussy23
8. aug 2012

baby nejaké typy na tortu pre 14 ročnú slečnu?

abriela
8. aug 2012

@bzucinka2 mozes prezradit kde v LV maju take skvele veci?

mariann2
8. aug 2012

@lussy23 kabelka?

vera1132
8. aug 2012

@dm1 no super som netušila že aj u činana je niečo také, lebo pozerala som všeliake e-shopi, a tam su rôzne podmienky ked chcem len dve veci tak ajtak musim nakupit nad niaku sumu. za taku radu kde by som to mohla zohnat mooooc dakujem.

luci79
8. aug 2012

Ahojte baby-pekarky, robili ste niektora tortu auto Bugatti? Neviete mi pomoct s nejakym postupom? Dakujem

janula.h
8. aug 2012

prvá drôtikovaná 🙂 vďaka @anibas

eliska22
8. aug 2012

@janula.h tá je krásna 😵

jakelina
8. aug 2012

@janula.h nádhera, krásná nepřeplácaná.