Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
13. aug 2012

@ajka82 dakujem 🙂

pristela
13. aug 2012

@levandulka3 stale mrkam na toho tvojho stavitela 😵 je bombovy, mam ted robit pat a mat a fakt netusim co ako kedze to ma byt len mala torta, ale toto tvoje sa mi veelmo páááči 😵 😀

bzucinka2
13. aug 2012

@levandulka3 stavitel nema chybu uzasny napad 🙂

lamps
13. aug 2012

Dievčence moje, akú objednávku som ja dostala. Mám robiť tortu Littlest Pet Shop zvieratkami. Pani chce tie zvieratká kúpiť také origoš a postaviť ich na tortu a ja mám vymodelovať niečo z príslušenstva tých zvieratiek. Nemáte náhodou nejaké inšpirácie. ja netuším, čo tam vymodelovať a nechcem nejaký šmýkalku, má byť zas teplo, aby to prežilo transport 😀. Toto sú tie zvieratká:

lubicakovac
13. aug 2012

Predám modelovacie kostice - cena: 3 eur, hladítko - cena 0,50 (pri odbere všetkých troch, cena za hladítko 0 eur) a abecedu (obsahuje lištu, číslice a abecedu) - cena: 3,70 eur. Všetky veci sú bez poškodení, minimálne použité, abeceda len raz.

jakelina
13. aug 2012

@levandulka3 nádherné dorty 😉

lucula73
13. aug 2012

@lamps no my máme doma príslušenstva kopec,ono najčastejšie sú tam šmýkalky,ale aj domčeky také všeliaké,vaničky,stolíky,hojdačky....a kostičky,hrebene,mištičky 😀 😀 ......neviem čo by sa ti dobre modelovalo.ale mne by sa páčil aj nejaký domček,z ktorého by jeden petšopák akože vykukal 🙂 ,napríklad...

luciahromadkova
13. aug 2012
anibas
13. aug 2012

@adenka je strašne veľa poťahoviek - ja konkr. roím z PDT, MMF, najobľúbenejší je Smartflex Velvet - na poťahovanie, kvety a postavičky a potom ešte aj WI 😉 😉

anibas
13. aug 2012

Dievčatá - ďakujem za liky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
13. aug 2012

@levandulka3 krásne torty - Bob perfektný !!!!!!

anibas
13. aug 2012

@daducha bezchybné a prekrásne ako vždy !!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉

adenka
13. aug 2012

@anibas co je PDT? ja robim s marcipanom, s K2, ale ta nikomu nechuti a mne zas nechuti marcipan... torta mi rpide presladena, milujem cokoladove kremy a ked na to este capnem marcipan, stane sa mi ze sa zje torta a z tanierikov oskrabavam zvysky marcipanu co je uz kazdy presladeny...tak chcem skusit nieco nove.. o smartflexe som pocula, ale som mimo ze ma tolko prichuti. robi sa s nim rovnako ako s marcipanom?

adenka
13. aug 2012

@ajka82 ty robis zdobene muffiny? uvazujem ze to skusim a chcela bz som navrch davat krem a posypku, ale aj marcipan a kvietky.. dobre som pochopila ze potahovku das rovno na teply muffin? lebo nad tym spekulujem ako to tam prilepit... a este, otazka, robievas take nizke muffiny? lebo ja co mam recepty, tak vzjdu dost vysoko tak sa mi nezdaju vhodne na zdobenie....

jakelina
13. aug 2012

@adenka PDT je potahovací hmota Pasta Dama Top.
Pokud nemáš ráda potahovací hmoty, tak vítej do klubu. 😀 😀 😀 Tady co pečeme to nejí skoro nikdo a u nás doma to taky všichni z dortu sundají a já to vyhazuju. 😝 😀

adenka
13. aug 2012

@jakelina jeej tak to som fakt rada ze nie som sama, ale zas priznajme si, aj ked je to nechutne, je to kraaasne 🙂 . pasta dama som pocula, ale neskusala... a samotny fondan? nepoznate? ja teraz par dni sledujem v telke program TLC, neviem ci to poznate, vacsinou o peceni a vela pracuju s fondanom...

ajka82
13. aug 2012

@adenka ja ich robim len na doma 😉 a na vlazne ked som dala potahovku tak sa pekne chytila... mne tiez vyjdu hore ale nie nejak vela, jeden recept co mam na klasicke muffiny do ktorych sa da pridat ovocie a pod. podla chuti tie mi vychadzaju velmi vysoko, ale tie som zdobila ako prve co som spominala, ze len ozdobu bez potiahnutia...
ale je tu viac bab co aj muffinky robia 😉

muffinka8
13. aug 2012

@jakelina
@adenka
čo je to vlastne fondán? Aký je rozdiel medzi fondánom a hmotami ako PDT, smartflex, ... ?

adenka
13. aug 2012

@ajka82 no urcite to skusim, ja este robievam bananove muffiny, tie su celkom ploche len sa bojim ci nie su prilis vlhke pod potahovku.... asi skusim a uvidime...dakujem
@muffinka8 hmm dobra otazka.. netusim, preto som sa pytala ci nemate skusenost... fondan sa da kupit, ale netusim ako chuti ani ako sa s nim pracuje

ajka82
13. aug 2012

@adenka tieto posledne co sme mali su bananove s kuskami cokolady nalamanej... v 12ks su tri banany pomackane 😉

ajka82
13. aug 2012

@muffinka8 myslim, ze vsetky su to cukrove hmoty, len s inym pomerom surovin...neviem presne s akym pracuju v tych relaciach..

levandulka3
13. aug 2012

@pristela dakujem , 😉 už som ho robila druhýkrát

vlada111
13. aug 2012

@pristela
@muffinka8 Žanet to fakt na 150? Ja pečiem mramorák na 180 a vždy super. To som nevedela, že ho nerobím dobre do kelu 😝 Ale zatiaľ bol ok 😵

anibas
13. aug 2012

@adenka už ti dievčatá odpovedali, ani naši doma po 2,5 r. pečenia nejadia poťahovky 😀

vlada111
13. aug 2012

@ajka82 a kde si to kúpila? Behla by som keď budem v BA.

vlada111
13. aug 2012

@lubicakovac to je aká abeceda?

eliska22
13. aug 2012

@adenka u nás sa poťahovka väčšinou vždy zje, len moja mama to neje 😀 asi sme divný 😀 😀 😀 používam MMF alebo smartflex , ale ten málokedy 🙂

vlada111
13. aug 2012

@lubicakovac to je groovy malá?

adenka
13. aug 2012

neviete ako sa vyraba takato trava? http://www.coolest-birthday-cakes.com/winnie-th...