Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
14. aug 2012

@vecernicci že tě tu dnes vidím. Měla jsem doma tu návštěvu jak jsem ti psala a přivezla mi abecedu, tu co jsi mi koupila a silikonovou formu na ty brože. Tak abecedu nachám pro mariannn2, ta ji chtěla a tu formu si snad někdo koupí a když ne, tak já si ji vezmu a dám ji jako dárek na nějakém srazu do tomboly.
Jinak pro všechny co chtěly něco od Pomposo, tak už to mám zaplacené a čekám na zboží až přijde. Snad to nějak dáme dohromady a nebude nám nic chybět. Něco kupuje večernice a něco florentina, tak to je takhle natřikrát kupované. 😀 😀 😀

daducha
14. aug 2012

@vlada111 dakujeeeeem, idem vyskusat,davas aj tu vanilkovu esenciu?

daducha
14. aug 2012

@muffinka8 musia, musia, ze pre chlapov 🙂

muffinka8
14. aug 2012

@daducha a ja ich zajtra chcem robiť pre môjho muža, lebo minule ich mal aj v práci a s nikým sa nepodelil lebo, že také dobré boli 😀

timonko
14. aug 2012

@vlada111 diky...akurat prispevok pred tymto som pisala, ze ho este domalujem a bude to ok 😀

mima1311
14. aug 2012

@reruna Jeeeeminenku DAKUJEM , ten s tym kvietkom je na zozratie 😀 a do ruky mu dam cumel a ovladac , to moj krpec raaaaaad 😀 😀 😀

vera1132
14. aug 2012

konečne som si zohnala žehličku na poťah :D a len za 1,90€, silikonovú podložku, vanilkovú a mandlovú esenciu pomali budem mat na tortu veci. len škoda že mi maly vystrajal v tom obchode mali aj valčeky, vypychavače a rôzne iné pomôcky. Nabudúce budem vedieť že bez malého nakupovať 😀

vlada111
14. aug 2012

@muffinka8
@adka_praha uf to si neviem predstaviť, ja som pribrala pri malej 6kg, teraz zatiaľ 4 kg, tak uvidíme 😉

vlada111
14. aug 2012

@daducha nedávam

elienka
14. aug 2012

@muffinka8 ak môžem poprosiť, podľa akého receptu robíš tie citrónové cupcakes?

anibas
14. aug 2012

@adka_praha len čisto biela a nejaké kvety - to sa hodí na takú serioznu udalosť,
jedine, žeby nevesta chcela niečo špeciálne 😀 😀

adka_praha
14. aug 2012

@anibas 😀 no uvidime, co sa dozviem... snad sa dozviem s dostatocnym predstihom... inak bude vyzerat moc blbo strieborna podlozka, alebo co pouzivate radsej vy? 😕

vecernicci
14. aug 2012

@jakelina jasnačka, já myslím, že na tom srazu nic nepřijde vniveč 😀 😀 ono se to nějak rozebere, nebo to pak hodím na mimibazar 😉
já teď nějak nic nestíhám, do půl třetí v práci a dorty peču už i v týdnu, takže je to makačka, ještě že v práci je dobrá parta a celkem pohoda, tak se to nějak dá, ale manža už mi nadává, ať si toho neberu tolik, ale já fakt neumím říct ne

vecernicci
14. aug 2012

děvčata a u nás ve městě od září otvírají obchod s cukrářskými potřebami, bude tam prodávat OlgaC. z dortománie, takže to bude i s odbornou radou 😉 těším těším, to bude zase utracených peněz, ještě že je to na náměstí a tam je strááášně drahý parkovný, tak tam nebudu jezdit tak často 😝 😀 😀 😀

jakelina
14. aug 2012

@vecernicci to se máš, já bych taky chtěla 😀 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vecernicci ja sa pohravam s myslienkou taky obchod otvorit u nas🙂

vecernicci
14. aug 2012

@aduskatt tak vedle v městečku asi 10 km od nás je jeden e shop, ale strašně draho tam je, to si to radši koupím osobně za ty prachy 😝

aduskatt
14. aug 2012

@vecernicci priamo v tt nemame ziadny zatial..ja prave uvazujem, ci sa mi to oplati, ked je taaaaak vela eshopov, ze zozenies tam, co potrebujes

sisix
14. aug 2012

Ahojky, mam chut udelat pro nas dortik. Mam na krem jeden tvaroh, hodne slehacky, krem ole. Tak jak to dat do kremu??? A nejaky dobry, neobvykli korpus. Nadychany a ....... Diky za typy 😀

aduskatt
14. aug 2012

@sisix presne tak ako si napisala, vyslahas slahacku, do nej tvaroh, cukor, preslahas a vsypes creme ole🙂.mozes skombinovat s ovocim🙂

sisix
14. aug 2012

@aduskatt a nejaky typ na korpus?

bzucinka2
14. aug 2012

baby, co ste si nieco objednavali, dost ma zamrzelo, ze si niekto mysli, ze vas chcem oklamat alebo co, ze som na vas zarobila, ale to nie je pravda, treba ratat aj s postovnym, tak sa dufam, ze ostatne na mna nehnevate, ale postovne som vam musela zaratat... ☹ aj tie co ste si objednavali z internetovej stranky tie gelovky a spreje, tak ste miesto 4€ platili postovne len okolo 1,8 , tak myslim, ze vas to aj tak vyslo lacnejsie ako za origos ceny, ak sa vam nepaci, mozete mi tovar vratit spat, ako ma obvinit z ceny ktoru pytam ☹ ja som platila postovne aj kurierovi a aj na poste za balicek, ktory vam posielam ... snad sa ostatne na mna nehnevate a ak ano, prepacte... ja s tym mam tiez dost opletaciek, objednat, porozdelovat, kupit papier, zabalit a chodit denne na postu, tak postovne uz ozaj platit za vsetky nemozem ☹

dm1
14. aug 2012

@bzucinka2 cosi jasne ved to je samozrejmost ze treba platit postovne s tym som ratala 😉 . A dakujem za ochotu!

bzucinka2
14. aug 2012

@muffinka8 nema ju, alebo som slepa, ten mal taku velku raketu a ja ju tam nejako nevidim, ale ved nevadi, ked som im ju davala tak ju mal 🙂

bzucinka2
14. aug 2012

@dm1dakujem , ved ja tiez ratam vzdy s postovnym ked si nieco objednavam, len ma to tak zamrzelo, ono to tak mozno nemyslela ta baba, ale tak blbo to vypalilo, ked mi to zratala bez zlavy a ze kde je ta zlava... ☹

sisix
14. aug 2012

@aduskatt tam jsem koukala, ja spis, zda nemas nejaky vyzkouseny. No nevadi ja neco vyberu.

aduskatt
14. aug 2012

@sisix tak to je zaklad a mozes si to uz obmenit ako chces🙂) ja som minule do cokoladoveho piskotu pridala skoricu🙂 krasne to vonalo

mariann2
14. aug 2012

@bzucinka2 juj, to nemyslíš vážne, veď určite sme všetky rady, že si sa na to podujala a že si si dobrovoľne vzala na seba robotu navyše, nikto predsa nemôže čakať, že poštovné zaplatíš ty, prečo by si aj mala

lamps
14. aug 2012

@bzucinka2 ja som veľmi rada, že si mi veci kúpila a poslala a jasné, že poštovné si musí každá z nás zaplatiť sama. Už to, že si bola ochotná mať s nami robotu je super a za to ti patrí ďakujem 😅