Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
15. aug 2012

@mamina1978 barbie som robila v takej velkej sklenej miske s priemerom asi 21 cm a este som upiekla jeden korpus okruhly 23 cm lebo ta babika ma velmi dlhe nohy 😀 😀 😀 Takze dole bol ten korpus okruhly a na nom korpus z misky. Tortu som najprv naplnila, potom som len odrezala ten rozdiel co zostal dole, lebo ten okruhly korpus bol nejake 2 cm vacsi, potom som dlhym nozom vpichla do torty, aby sa vytvoril otvor a tak som tam vpichla tu babiku (nohy som jej obalila foliou a slo to dnu smykom 😀 😀 😀

gabika84
15. aug 2012

chcela som sa podakovat vsetkym vam- sladkym zienkam- za vase cenne rady a inspiracie aj pre nas- zaciatocnicky a uplne amaterky. pridavam foto mojej prvej ( a mozno na dlhsi cas aj poslednej 😀 ) torticky. dakujemeee 🙂 🙂 🙂

adka_praha
15. aug 2012

@nika1985 hehe no to ja som dostala take "konkretne" info... 😅 kukam, ze takych vtipalkov sa najde viac... to co si tu dala je veru pekne... 🙂 ja dufam, ze dostanem nejake presnejsie "zadanie", lebo som oohodlana to proste nevziat... co by ma mrzelo, ale sa stavim, ze just by murphy zauradoval a nepadlo by im do noty a budem ja odvsadial pocuvat blbe keci? 😖

mamina1978
16. aug 2012

@79zuzana jeeej dakujem 😵 , ale uz neskoro....... 😒 upiekla som 20 kruh a 2 misky 17 tak sa s tym prave pasujem 😉
Tak dufam, ze az tu barbie zajtra tam napasujem , tak tam nebude vytrrrrcat 😅

kovik
16. aug 2012

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Holky prosím jaké máslo patří do pařížského krému, švagrová se mě ptá a já nevím zda normální či hera

jakelina
16. aug 2012

@kovik normální

muffinka8
16. aug 2012

Ako sa orientovať vo veľkostiach floristických drôtikov? Našla som od 18 do 24 ... neviem si predstaviť aký tenký je ten najtenší a aký hrubý ten najhrubší. Nemáte niekto nejaké reálne foto nejakej veľkosti?

jakelina
16. aug 2012

@muffinka8 nejtenší je myslím 30, je to fakt tenounký dráteček, jenom na malinké lístečky a já běžně používám 28 a 26 velikost. 18 bude tlustý drát, třeba na stonek růže.

jakelina
16. aug 2012

@gabika84 krásná a na první že waaaaaaaaauuuuuuuuuu. 😉

dm1
16. aug 2012

@muffinka8 foto by ti to velmi skreslovalo si myslim. je to ako pise jakelina. cim vyssie cislo tym je dratik tensi. ja pouzivam do lupenov kvetov a na ozaj drobulinke kvietky 28-30. Na listky mi je jedno ci dam 24-26 myslim ze ta 24 je taky ideal na toto ale zase do lupenov kvetov by uz bola hruba. Co sa tyka stonky ruze tak tam ani 18tka podla mna nestaci teda aby ti aj ozaj drzala ruzu ked ju chytis do ruky. na polozenei na tortu ok. ale vzdy mozes zviazat viac drotikov k sebe a mas hrubsi. nezabudni si kupit aj pasku floristicku aby si to mala ako viazat k sebe.

dm1
16. aug 2012

@kovik ja davam len normalne. inak do praveho parizskeho kremu nejde ziadne maslo

dm1
16. aug 2012

@gabika84 krasna prva torticka si sikula 😵

lauraaaaaa
16. aug 2012

mc queen inak

aduskatt
16. aug 2012

@dm1 a co ide do parizskeho kremu miesto masla? do Parizskej slahacky nic,to viem, to je len coko a smotana.....................parizsky krem som este nerobila a fakt som si doteraz myslela, ze maslo 😅

dm1
16. aug 2012

@aduskatt to je len o tom ako ho nazves. Vacsinou sa pise pravy parizsky krem a nie parizska slahacka a falosny parizsky krem. takze obe myslime to iste 😉 . Naopak moja birmovna ktora pecie cely zivot zakusky zase hovori ze parizsky krem je krem slahany nad parou s kakaom....

muffinka8
16. aug 2012

@jakelina
@dm1
aha, dobre vedieť. Ja by som si chcela vyrobiť tyčinky do kvetov, napríklad ľalií. Aký drôtik by sa hodil tam?

dm1
16. aug 2012

@muffinka8 tak to taky uplne tenusky tak 30tka asi. ja som si kupila hotove nechce sa mi s tym paprat 😝

muffinka8
16. aug 2012

@dm1 ja zas uvažujem, že kúpiť hotové, tak to ich nevyužijem, toľko rovnakých a drôtik sa dá aj inde použiť. A asi aký hrubá je tá 30? Ako nitka napríklad? A keď sú také tenké sú aj dosť pevné tie drôtiky? že či sa mi nepokrkve keď dám na koniec trochu hmoty napríklad.

aduskatt
16. aug 2012

@dm1 ahaaaaa, takze parizsky krem je maslo🙂) ja ze mi nieco uslo🙂 tak uz mam v tom jasno🙂

dm1
16. aug 2012

@aduskatt zalezi od receptu ale pri otazke ci klasicke maslo alebo heru je jednoznacna odpoved maslo 😝

aduskatt
16. aug 2012

@dm1 no to mi je jasne,,,,heru ani omylom🙂

vevericka23
16. aug 2012

@gabika84 krasna torta super meno 🙂

pristela
16. aug 2012

@gabika84 jeeeej 😵 😵 😵 krááásna a to meno 😵 😵 😵 😵 a tie lokše vedla 😵 😵 😵 aach baby , ja som sa asi narodila pre žrádlo 😀 😀 😀

baby som si zapisala objednavku , že čoko + vanilka 😀 a ted ja inteligent premyslala ci to ma byt coko korpus a vanilka krem abo vanilka korpus a coko plnka 😀 😀 😀 že som intelidženta ? 😀 😀 😀 😀 😀 tak som volala zienke , že ako to má byť , ja asi za normálnu vážnu ženu nikdy nebudem ☹ ☹ ☹ 😅

pristela
16. aug 2012

holkyyy, takuto tortu chcem ropbit u nas na SK 😅 aj tú fialovú by som prehliadla 😀 ktora si ju u mna objedna?!!!!! tá musi mat snad aj 100kg, teda pokial to nieje ta klasicka americka ze len cisty korpus potiahnuty 😀 😀
inspiracia z netu , jasne že né moja torta ☹ ☹ ☹ ☹ 😀

jakelina
16. aug 2012

@muffinka8 ta 30 je tenká fakt jak nitka, jestli z toho máš strach, tak si vem tu 28.

jakelina
16. aug 2012

@pristela já mám za chvilku narozeniny, tak už začni péct a dort mi vem na sraz, nezapomeň, že já jsem ti taky upekla 😀 😀 😀 😀

zuul
16. aug 2012

@vlada111 my sme len kvoli ten cukrarni chodili s mm do trnavy, to sme este nemali deti.

florentina
16. aug 2012

@jakelina já mám silikonovou podložku od "tupperware" či jak se to píše, ale vůbec na ní neumím dělat. Štve mne, jak to klouže po lince a někdo říkal, potřít ze spoda vodou a přicucnout na stůl, ale mě to teda stejně nedrží. a Já právě podsypávám ze spodu i z vrchu, prostě jde to tak o mnoho jednodušeji, i když mám plastový váleček. On totiž bude asi rozdíl v tom, že používám na potah pravý marcipán a přijde mi, že víc lepí. Když rozvaluji smartflex, jde to v pohodě i bez toho, ale ten marcipán mi bez toho nejde. Ale i tak děkuji za rady.

jakelina
16. aug 2012

@florentina já mám podložku od Tescomy a ta po podložce neklouže, asi jich je víc typů. A máš pravdu, že ten mléčný asi víc lepí, já jsem s ním dělala jenom jeden dort a to už si nějak nepamatuju jak se válel. Jinak všechno dělám z MMF popřípadě ho smíchám s PDT, když dělám sytou barvu.

jakelina
16. aug 2012

@florentina já mám váleček dřevěný, je ten plastový lepší?? Nemám s ním žkušenost, tak poraď.