Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. aug 2012

@anibas ta je prostě nádherná, já být dítě, tak to ani nesním 😀

vlada111
29. aug 2012

@aduskatt ty si číslo, no ja som si ich pre istotu upiekla včera večer. Dnes som robila lupienky na drôtiku a idem nám upiecť tvarohovú bábovku. Ideme zajtra so Viedne na výlet vlakom 😉

vlada111
29. aug 2012

@anibas krásna tortička a teda na odbehnutú nevyzerá 😉

bzucinka2
29. aug 2012

@jakelina
@abriela fakt, to akoze upeciem cele spodne cesto v celosti, vrchne vyvalkam, dam na plech, nakrajam a upeciem, potom dam cesto krem a poukladam tie vrchne stvorce? 😕 no ty kokso, co som si zase zobrala na chrbat a este vas poprosim nemate osvedceny recept?
dakujem! 😉

nikulqa
29. aug 2012

@pristela recept aj postup som mala overeny a nie raz robeny

nikulqa
29. aug 2012

@jper ano je ako nedopeceny vo vnutri

nikulqa
29. aug 2012

@abriela skusim vyskusat este raz vecer

abriela
29. aug 2012

@bzucinka2 presne tak ako si to napisala to robim.
Ja nepouzivam listkove cesto, ale robim si:
300g hladkej muky, 1 iva (tuk), 7 lyzic vody. Zamiesim. Aj je tuk tuhy, pridam este vodu. Necham postat v chladnicke, zvycajne cez noc a upeciem. Chut je asi taka ista ako pri listkovom ceste.
Plnka: 1 liter mlieka, 3 zlate klasy, 4 vajcia, cukor mnozstvo neviem, robim podla chuti.
Vajcia si oddelim zltka od bielok a z mlieka, zlatych klasov, zltok uvarim puding. Ked je uvareny puding, pridam cukor. Potom si vyslaham bielka - spravim sneh a zlahka primiesam k pudingu.
Plnka je taka nadychna a zvacsi objem. Este teple natriem na upecene spodne cesto. Slahacku nedavam. Na vrch pokladiem narezane vrchne cesto.
Mnam a mam chut na domaci kremes 😀

simasa
29. aug 2012

@anibas Teda tá je vymakaná!

aduskatt
29. aug 2012

@vlada111 ja uz mam upecene, poskladane, zatazene v chladnicke🙂)vecer otocim a hadam urobim tu slnecnicu🙂....sak ale nakoniec aj tak nevadi, my sme chceli vstat, lebo mm musi ist do kniznice a tak tam siel a ono zavrete, ze statny sviatok🙂

bzucinka2
29. aug 2012

@abriela slahacku nechce ani pani, ani cokoladu len cukor 🙂 dakuje a to cesto sa aj tak trusi ako listkove?

simasa
29. aug 2012

@lucula73 Prilozila som si pravitko a naznacila skalpelom ciarku, kde budem rezat. Potom pravitko odlozila a pomaly orezala. Ked aj trocha zarezes do spodnej potahovky, nic sa nedeje, nie je to vidno, lebo sa to prekryva.

jakelina
29. aug 2012

@bzucinka2 ano, to vrchní si nakrájíš na kostky a tak pečeš, pak to dáš na ten spodní nakrémovaný díl a krájíš podle těch čtverečků.

abriela
29. aug 2012

@bzucinka2 je mozno trosku menej rozpadave, ale taktiez je chrumkave. Este som zabudla,ked ho peciem popicham ho vidlickou. Recept som ti napisala z pamati, pretoze vacsine ludom tento kremes chuti a pytaju si recept. Tak dufam, ze bude aj tvoja zakaznicka spokojna.

bzucinka2
29. aug 2012

@jakelina
@abriela super, dakujem, tak pojdem skusat a ked to chce na sobotu, mam to upiect a plnit uz ja neviem vo stvrtok? ci radsej v piatok 😉 ?

jakelina
29. aug 2012

@bzucinka2 to je nejlepší den odležené, ale určitě vydrží i víc. 😉

jakelina
29. aug 2012

@abriela ten recept je super, můžeš ho zkopírovat i do receptů. Může se hodit. 😉

pristela
29. aug 2012

holky, prosím vás o radu som začiatočník, upiekla som len pár tortičiek , mozem sa prosim vas spytat ako sa skladujú lalie ? mam ich uz hotové , zviazane , ako ich mam uskladniť? zavesiť dole hlavou, zapichnut volne do polystyrenu , alebo popodkladat 😕 no vsak neffíím , aby sa mi zas nepolamali bo ma uz z nich porance ☹ už to vidím ako zas budem šolíchať ruže ☹

pristela
29. aug 2012

jee, zrovna dala zienka foto tej lienky s dievcatkom a kukam take foto ze ta torta vypada obrovskaaaa, a pritom to bolo take male prdítko 3kg 😕 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3897668...

jper
29. aug 2012

Prosím nemáte někdo někde odzkoušený a dobrý mrkvový dort?

muffinka8
29. aug 2012

Dnes som robila prvý krát kvet, ale nedovolím si povedať, že aký to je 😅 😀 😀 ale na prvý krát myslím, že celkom ok.

dadka212
29. aug 2012

@pristela ja s kvetmi moc skúsenosť nemám ale nechala som laliu len tak zapichnutú v polystyréne vnoci pršalo a všetko sa mi polámalo z drôtikov 😝 skôr by som to vypodkladala keby náhodou zvlhol vzduch nech sa ti to nepoláme 😝 ale teda som zvedavá čo odporučia skúsenejšie 😉

reruna
29. aug 2012

@pristela já jsem měla jen jednu a dala jsem ji do sklenky

lucula73
29. aug 2012

@maya30 ja som si ju uložila,veľmi sa mi páči tá bonboniera...........tiež sa chystám urobiť,ale sa neviem nachystať, 🙂
Ten vrchnák je z čoho urobený?

pristela
29. aug 2012

@dadka212 ved prave , to sa stalo uz aj mne minule 🙄

anibas
29. aug 2012

@vlada111 ďakujéém - nie je odbehnutá - robená včera večer - len na PC som zavesila medzi maľovaním 😀 😀 😀

anibas
29. aug 2012

@pristela ja si veľké poháre napr. pivové ( a nemáme ich málo 😀 😀 😀 ) potiahnem pevnou foliou, urobím dierku a strčím tam kvet 😉

bzucinka2
29. aug 2012

@jakelina dakujem, tak upeciem uz skor a bude aj na mamininu oslavu 🙂

@pristela ja ze aky zaciatocnik, si z nas robis prdel 😀 a aku ides robit kazdy lupienok na drotiku, ci bez drotikov?

yamahafazer
29. aug 2012

moja dnesna

maya30
29. aug 2012

@lucula73 dakujem 🙂 vrchnak je cely z mmf, vyvalkany na cca 4mm a nechala som ho par dni vytvrdnut 😉