Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
9. sep 2012

@dadka212 ta vcielka aka suprova,a vlastne vsetky su super len ta vcielka ze az
@maya30 podla mna si tu tortu s tymi ornamentami urobila veeelmi krasne aspom mne sa veeelmi paci

mia1111
9. sep 2012

ahojte babulky, ja som dnes len marlenku piekla, ale podarila sa vraj neskutočne, drobec si vypýtal koláčik za poobedie 3x, až som sa bála, že ho bude bruško bolieť 😅 . Nie je síce poťahovaná, ale hroznú radosť z nej mám 😵
@vlada111 - Vladi, ďakujem 😉

p69majka
9. sep 2012

@eliska22
@sisix
@aduskatt Ďakujem dievčatá.

wera.g
9. sep 2012

@aduskatt a možno hlúpa otázkaa, ale to potom ešte rozotriem, či keď tam dám veľa toho, rozleje sa všade? A ešte hlúpejšia otázka.. ako tú tortu dostanem bez poškodenia čokiny z mriežky na tácku? totiž, vždy si radšej torty ozdobujem a všetko už na tácke, obávam sa pri mojej šikovnosti, že mi padnú na zem a je to v.. koši 😀

levandulka3
9. sep 2012

@pristela nádherný darček 😵 😵 😵 ty si majsterka na vymýšľanie máš môj obdiv

wera.g
9. sep 2012

Fíiiiiiiha !!! 54 páčitiek na orchidejku ! Moc moc moc moc moc moc veľká vďaka za každý "lajk", veľmi si to vážim a moc ste ma potešili ! 😵 😵 😵

muffinka8
9. sep 2012

@mia1111 to je tá bez vaľkania ?

aduskatt
9. sep 2012

@wera.g uz nerozotries🙂.no, asi budes musiet potrenovat sikovnost🙂 lebo polievat to na podlozke asi nepojde🙂))alebo mozno da este niekto iny inu radu🙂

luciahromadkova
9. sep 2012

@eliska22 prosim nemohla by si dat recept? tento recept je ok je pre uplnych drobcov deti, ktore maju zdravotne problemy, co sa zide, dakujem

lokalistin
9. sep 2012

@ajka82 ja som si tie bajecne torty pokukala po veceroch tu

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6m3k95ic
wera.g
9. sep 2012

@aduskatt moc ďakujem za radu, budem to robiť tak, no verím, že to nedopadne tak ako sa obávam a nespadne 🙂) každopádne moooc ďakujem 😉

muffinka8
9. sep 2012

@aduskatt @reruna @daducha
baby, tak tá torta nakoniec nechutila mne 😀 všetci, ešte aj muž povedal, že dobrá je. Ale mne tá plnka z bielej čoko vôbec nechutila 😝
hmmm ... a aj od toho korpusu Red velvet som čakala viac 😒 Doma sme sa zhodli, že keď je taký farebný, že to v nás vyvoláva dojem, že by mal aj tak "červene" chutiť, teda nejak ovocne 😅 alebo aspoň nejak inak, a on chutil úplne obyčajne.
Ale tento týždeň by som chcela robiť tortu, tak spravím len mramorový korpus a ako tu radila tuším Aďka, že parížsku šľahačku ale skúsila by som z ľadových gaštanov a do toho na záver zašľahám mascarpone.

luciahromadkova
9. sep 2012

@pristela nadherne, uzasne, co ty vytvoris to je uzasne..., si nesmierne tvoriva 😵 😵 😵

mia1111
9. sep 2012

@muffinka8 áno 😉

dm1
9. sep 2012

@wera.g skus si dat tu tortu na podlozku tesne tak ze bude podlozka presne na rozmer torty a potom oblievaj na mierzke. Potom na tom podnose prelozis na vacsi podos a je to . pripadne to tam este jemne prilepis aby sa to nezosuchlo. Ja oblievat boky a vrch pekne neviem take dokopy preto to robim zvlast boky a potom vrch

pristela
9. sep 2012

jeej , holky moooc vam dakujem za mile pismenka , ale toto bola uuuplne jednoducha torticka 😉

baby inak v poslednom case sem davate take bomby torty že ja normal nechapem 😕 strasne sikovne baby!!!!!!!

pristela
9. sep 2012

ozaj holky , dnes som tu mala buducu nevestu so zenichom , vyberali svadobku , ukazovala som im inšpiracky a ten zenich na dvojposchodacku potiahnutu cokoladou + kvety na nej , ze to co?, to by aj on urobil 🙄 tak mu vravim že nech urobi tortu potiahnutu cokoladou takto cisto ze na kolena padnem pred nim 😀 ked to dokaze 😀 😀 /bol to kamos/ tak pak sa pyta , ze ci to fakt take tazke, bo vsak to vypada take jednoduche, ziadne cifrovacky ani nic, "hola" torta a len par kvetov tak ze co na tom len moze byt tazke 🙄
😀 😀 😀

muffinka8
9. sep 2012

@mia1111 tak tú chcem aj ja vyskúšať 🙂 už len čas musím nájsť.
A môžem si salko uvariť aj deň dopredu? A aj upiecť pláty? a na druhý deň len dorobiť plnku a naplniť?

vlada111
9. sep 2012

@aduskatt možno už neskoro, ale majú ho formicky.sk

wera.g
9. sep 2012

@dm1 Ďakujem moc, nooo, vidíš, aj to je super nápad 🙂 a ako to oblievaš, že najprv boky a potom vrch?
@pristela ale veď v jednoduchosti je krása 😉 podľa mňa ty aj z čisto bielej potiahnutej tortičky spravíš umenie 😵

muffinka8
9. sep 2012

@pristela šak to len upiecť, naplniť, potiahnuť .... do hodinky hotovo 😀 a my sa s tým toľko pipleme 😀

minule tu bola debata, že ako si ľudia myslia koľko na tých tortách zarábate. Tak prosím pekne, tento týždeň si mechanik v autoservise od môjho muža vyúčtoval 70€ za 5 hodín práce (len práca, nie materiál) .... tak prosím, mali by ste zvýšiť ceny 😅 veď aj profíčke trvá nejakú tú hodinu tortu upiecť, pripraviť plnku, naplniť, potiahnuť, vyrobiť ozdoby, poumývať riad ... 😝

mia1111
9. sep 2012

@muffinka8 - práveže táto je hotová šup-šup, ide to fakt rýchlo, keby ma mm nezabával, tak ju mám hotovú ešte skôr :D. Salko určite lepšie, keď uvaríš dopredu, musí vychladnúť a pláty podľa mňa tiež nevadí,ak si ich upečieš skôr, ja som piekla aj plnila dnes... vraj je ešte lepšia na druhý deň po plnení, keď krém vsiakne, no uvidím, ostali mi 4 pidikúsky, tak zajtra si dám na raňajky ku káve 😀

aduskatt
9. sep 2012

@vlada111 diky, nie je neskoro, hned idem pozriet🙂 ale kamka mi tvrdila, ze sa nevyraba🙂

aduskatt
9. sep 2012

@vlada111 akurat pozeram, ale 4kg nemaju🙂)tak to budem musiet pobrat viac mensich, co uz🙂

lokalistin
9. sep 2012

@ajaku podla mna by sa do toho nemalo nic dostat na internete si jedna baba urobila pre seba pred niekolkymi rokmi a ma ju vo vitrine a nic a ved aj vsetky tie renomovane cukrarne maju polystyrenove torty, ja som si teraz tiez kupila, kedze nemam pre koho piect a ja uz som 10 kilov pribrala, tak si budem dekorovat polystyren stale nanovo 😀 ale inak drahy spas to je to pecenie a deko 😖

moka
9. sep 2012

@mia1111 Dávala si tu niekde recept na tú marlenku?

muffinka8
9. sep 2012

@mia1111 len ja nemám súvislého času ani hodinu pri malom. Takže pláty by som musela piecť ešte skoro ráno, keď sme všetci doma. Ale robiť naraz, že aj piecť aj plnku to nemám šancu. A večer sa nedá lebo to je už malý unavený a vyžaduje ešte viac pozornosti ako cez deň. No a naplniť zas na druhý deň ráno.
Ťažko s malým dačo v kuchyni, lebo v postieľke čo mám v kuchyni sa dlho hrať nevydrží a keď ho dám von tak chce ísť len na ruky aby všetko videl 🙂

ajka82
9. sep 2012

@dm1 ja som davala teraz do tej svadobky tu podlozku pod poschodie, najskor som rozmyslala, ze ich zlepim dve dokopy, aby bolo zlate na kazdej strane, presne kvoli tomu nalepeniu, ale nakoniec som dala len jednu...ked som ju rozoberala vecer po takych 5 hodinach vonku z chladnicky a poskladana bola od rana, tak ten podnos bol v pohode... a rano ju dokrajali potom celu a nic mi nehovorili ze by bol ten podnos rozmoceny, boli sme s aktermi krajania na obede 😉

dm1
10. sep 2012

@wera.g no ja robim boky najskor zvlast napr. na strukturfolii alebo forme na sugarveil a potom ked zatuhne dam na boky /pri stvorcoch po zatuhnuti, pri kruhu skor aby sa dalo este obtocit/ˇ. Necham na bokoch precnievat tak 2 cm nad tortu. Ked to zatuhne nalejem hore coko a naklanam na strany ono sa to krasne rozleje a spoji s bokmi Potom orezem boky bud do rovna spolu s vrchom alebo zrezem do vlnoviek ci ako potrebujem. @pristela nerobi na folii ale na peciacom papieri tak to ma potom bez vzoru kuk k nej do albumu 😉 pripadne ku mne nech vidis ako to myslim