Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
12. sep 2012

Spodný by mal byť 25 cm. A ten vrchný zhruba 17-18 cm. Hm? Nie som ešte veľká pekárka, no snažím sa.. 😉

jitta
12. sep 2012

Ahojky, včera tady Adélka viděla krásné muffinky a chtěla taky. Tak jsem dneska dětem pár upekla a ozdobila 😉

dadka212
12. sep 2012

@marci2305 tak to by bolo tak do 5kg

lucinka10011
12. sep 2012

@lokalistin poprosim recept na ten kolacik (rez) 🙂

marci2305
12. sep 2012

@dadka212 Som si aj tak myslela..Že okolo 50 Éčiek. Ďakujem. Však výslednú váhu jej poviem, až keď jej ju upečiem, ale aby aspoň zhruba vedela okolo akej sumy by to bolo..Ešte raz diky. 😉

mia1111
12. sep 2012

@muffinka8 nedala si tam veľa medu,keď hovoríš, že lepkavé? 😕

lokalistin
12. sep 2012

vsetkym moc dakujem za paci sa mi

@lucinka10011 neskor hodim do dvojky

@vlada111 tak veru skusim ho supnut do tej druhej temy, ale neskor musim ist rychlo kupit chlebik, ale poviem ti, ze su u nas rozne narodnosti v robote, ale vsetkym straaasne chutil. Ja som ho skusila ,lebo ho mam rada, nasa starka ho vzdy robila. Sice nebol ako od nej, ale bol vynikajuci. A tie muffiny boli tiez veeelmi dobre s amarettom a marcipanom.

@jakelina dakujem no makla,ale ved vy to robite stale a pripada mi to u vas tak, ze "lavou zadnou"

@simasa dakujem a vies ono sa to nejak odo mna ocakava, kedze vsetci vedia, ze peciem a niekrori ked maju narodky si dali u mna piect do roboty , tak by bolo blbe keby ja nic nedonesiem,ale dneska mam lahsi den a v nedelu konecne volno tak trochu oslavim aj ked moja cela rodina okrem sestry je na slovensku s nimi az koncom septembra oslavim ☹

1lussy1
12. sep 2012

baby čo je to ten kukuričny sirup?kde ho kupim prosimm?

mia1111
12. sep 2012

@njonja - ja som robila zlatý kalich na 1SP, najskôr som si zafarbila hmotu telovou farbou - Ivory a potom nasucho nanášala štetcom farbu. (dá sa aj zriediť prach s kvapkou alkoholu, len mne to robilo šmuhy, asi nemám dobrý štetec). Naniesla som takto asi 3 vrstvy, nemala som žiadnu šmuhu, nič. Keďže to bol hladký povrch, bez zdobenia, každý nedostatok by bolo vidieť, ale takto sa mi to krásne zafarbilo, tá farba sa pekne prichytila na hmotu a vyzeralo to super. Mala som práškovú Sugarflair. Takto to vyzeralo: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=33891651...

mia1111
12. sep 2012

@1lussy1 - v obchode so zdravou výživou alebo e-shopoch s bio výrobkami a zdravou výž. 😉

sisix
12. sep 2012

@marci2305 ta je bozi

mishulle
12. sep 2012

holky moc prosím, chystám se dělat tento dort, poradíte mi jaké drátky, pásky atd objednat na ty kytky? fakt jak trubce prosím popsat.
a taky chci poprosit o nějaké inspirace na chlapské dorty k 60

muffinka8
12. sep 2012

@mia1111 len tri lyzice a ani nie vrchovate. Take cudne to bolo vlhko lepkave ale na pohlad dobre. Uz mam hotovy mramorovy korpus, spravim plnku, polejem cokoladou a manzel berie do prace 😀

mia1111
12. sep 2012

@muffinka8 - tak potom fakt neviem, ja som tiež dávala zarovnané... ale lepkavé mi príde že to mohlo byť asi len od medu... no hlavne, že sa plnka využije 😀 . Nabudúce sa to isto podarí 😉

aduskatt
12. sep 2012

dievcata, co je pre Vas prijatelnejsie? Kyblik hmoty za 20 Eur plus cca 4 eura postovna a dovezu vam to domov, alebo kyblik hmoty bez postovneho, ale zbehnete si pre to do obchodu same? samozrejme, ak je ten obchod vo vasej blizkosti🙂) Dakujem za kazdy postreh

muffinka8
12. sep 2012

@aduskatt ak by som obchod mala niekde po ceste napriklad do nejakeho obchodu kde bezne chodime tak si radsej kupim sama. U nas v meste mame obchod na take veci ale je uplne mimo na druhom konci ako byvame tak si stale poriadne premyslim co chcem a v tomto pripade mi je lepsie ist aj na postu ale zas za tie 4 eura za dovoz domov tak radsej pojdem daleko do obchodu. Jasne ze za taku tazku vec nemoze byt mansie postovne ale na take drobnosti by v tych roznych obchodoch aj mohli mat. Ja casto radsej nakupujem cez net lebo mam cas si vsetko popozerat a v tom pripade ak by som k tomu vedierku brala ak ine veci tak si to asi dam radsej poslat a nemusim sa hrabat v obchode. A uplne najradsej mam ked si mozem nieco vyklikat na nete a len si to uz vyzdvihnut v obchode alebo odbernom mieste ked su blizko.

aduskatt
12. sep 2012

@muffinka8 vdaka🙂 prave ze u nas taky obchod nemame, tak premyslam, ci ist do toho

mishulle
12. sep 2012

@aduskatt má to svoje pro a proti, mít obchod ve městě určitě bych chodila tam, ale zas objednávám li přes net, objednávám jen to, co potřebuji, abych neplatila mnoho, mít obchod ve městě, měla bych strach, že tam nechám půlku výplaty za věci, který zas tak nepotřebuju, ale líbí se mi🙂

aduskatt
12. sep 2012

@mishulle to je fakt, ale zasa ked nahle zistis, ze ti nieco chyba a obchod nie je nablizku..... 🙂 treba ist do obchodu s urcitym obnosom penazi.nemas, neminies, xixi

aduskatt
12. sep 2012

@mishulle ja mam skor chut sa zamerat na potahovky, farby a pod..........tie krpate vykrajovacky sa uz rozmahaju po cinancoch, tak radsej si to clovek kupi tam za 2 EUR ako v spec obchode za 6, takze to by som mala asilen tak zopar kuskov🙂 a zasa navyse hmotu ked nepotrebujes nekupis🙂

mishulle
12. sep 2012

@aduskatt to je pravda, na druhou stranu opravdu mě vytáčí, když mi nevybyde barva a musím dobarvovat těma z drogerie 😝

mishulle
12. sep 2012

holky prosím, poraďte někdo s těma kytkama

aduskatt
12. sep 2012

@mishulle no vidis, a takto by si zbehla ku mne do obchodiku a dokupila 😝

mishulle
12. sep 2012

@aduskatt nesběhla, mám to do Trnavy z ruky, bejt to blíž, tak určitě

sisix
12. sep 2012

Babulky,sikulky moje... 😀 prosim, kdyz delate maslo, cukr a hrobky pod potah, kolik masla + cukru na prume 22cm. At neudelam moc. Vsem dekuji

sisix
12. sep 2012

a jeste, vypnete nekdo ten dest 😀

bzucinka2
12. sep 2012

@sisix dazd si nechaj u nas svieti slniecko 😀

sisix
12. sep 2012

@bzucinka2 ti dekuji, uz od noci v kuse. 😒

bzucinka2
12. sep 2012

@aduskatt ja som napriklad kupovavala u nas v meste, ale odkedy mam na nete zlavu, tak si objednavam vsetko zo stranky a vyjde ma to lacnejsie ako v meste, nehovoriac, ze druhy maly obchodik v meste ma nehorazne prirazky, tam som nekupovala este vobec... 🙂

vlada111
12. sep 2012

@lokalistin už sa neviem dočkať 😉