Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
4. okt 2012

@aduskatt Mas na mysli toto , tie male kristaliky??? 😉

79zuzana
4. okt 2012

moja dnesna, prave odovzdana 🙂 Cokoladovy korpus, karamelovy krem ;)

florentina
4. okt 2012

@aduskatt no vím, jaké jsou to nervy. Já takhle šílela s tou barvou minulý týden, když nedošla, ale to bylo tím, že nám nefungoval zvonek a v pátek byl svátek a to já nezaregistrovala a tak jsem to vyzvedla až v pondělí. A jinak mě zase nemile překvapilo, že jsem psala do eshopu, zda mohu barvy vrátit, protože se stalo co se stalo a žádná odpověď. Když něco objednám, tak komunikovali vždy hned a teď nic.
ALe pro tebe by pro příště bylo řešení otevřít si ten kamený obchod, jak jsi psala a máš po starostech 😀

florentina
4. okt 2012

@79zuzana krásná čistá práce....

79zuzana
4. okt 2012

@florentina dakujem, tie topanky a kabelu som susila uz od pondelka, tak som sa bala, aby sa mi to nerozpadlo ked som to davala na tortu 🙂

mamina1978
4. okt 2012

@aduskatt uz som to nasla aj na dvojke ....je to na piatej strane zhora aj s popisom 😉 🙂

muffinka8
4. okt 2012

@pristela prosím ťa, akú veľkosť drôtika si použila na tu pivonku?

simasa
4. okt 2012

@lamps Vsetko najlepsie prajem, vela zdravia stastia a vydarenych torticiek 🙂

aduskatt
4. okt 2012

@mamina1978 presne to micka, ale uz som si poradila.dala som do misky cukor, vodku a farbu, uvidime, ake to bude, ked to vyschne🙂))

aduskatt
4. okt 2012

@mamina1978 no a ja som to hladala od zadnych stran a asi som to prehliadla, elbo samozrejme to bolo prve, kde som hladala a potom uz google a tam som tzake spojenia uz vytvarala, ze az🙂) ale aspon som si zopakovala chemiu a pokusy, co so robila s detiskami v skole🙂

florentina
4. okt 2012

pro ty co byly na stretku: holky u nás dávají v telce reklamu na nějaký nový tablet či co to je a reklama je v tom duchu, že kdekoli na cestách můžeš dělat vše co potřebuješ a uskutečnit tak každý svůj nápad...a obrazem k tomu běží, jak má někdo na tom displeji třípatrový dort a pomocí šipek ho zbobí nějakými květinkami...vždycky si u té reklamy na vás vzpomenu a musím se smát a manžel nechápe, co je na tom tak vtipného....to by se nám hodilo místo toho photoshopu 😀

aduskatt
4. okt 2012

@mamina1978 to by som ten kandys najskor musela mat🙂

dm1
4. okt 2012

@aduskatt ja som robila take farebne krystaliky s cukru ako stredy kvietkov do tychto kvietkov

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12288...

aduskatt
4. okt 2012

@dm1 ja to chcem dat na cisleka🙂

dakujem vsetkym, ktore ste mi venovali cas hladanim a dobrymi tipmi🙂

dm1
4. okt 2012

@pristela ono to aj vidiet ze je kysle. na jednej strane nie je krasne hnedy ale take biele akoby s povlakom a take dopukane ci co. a to musia citit aj chlapi mna pri niektorych az naplo 🤐

drobec33
4. okt 2012

Kocky robila som tie Niggeline kosicky od (@vierka0) a tento krat maju lepsiu chut 🙂 Takze dalsie do zoznamu bezlepkovych.
Chcem sa vas opytat. Robila som parizak, ale sa mi rozlieval. 😒 Kde som urobila chybu? Zdalo sa mi, ze je dobre vyslahany. Pekne robil spicky 😖

dm1
4. okt 2012

@aduskatt jaj tak to nee na ciselka asi

dm1
4. okt 2012

@drobec33 a ako dlho si chladila tu zmes? a nepreslahala si ho pripadne? on krasne drzi tvar inak

simasa
4. okt 2012

@drobec33 ja do neho davam stuzovac

drobec33
4. okt 2012

@dm1 no mala som ju dva dni v chladnicke 😒 No praveze ked som slahala, tak bol stale riedky a potom zacal pekne hustnut. Dokonca sa mi "omotal" na metlicku 😀

mamina1978
4. okt 2012

@aduskatt ak si hladala to, co som ja davala na dvojku a teraz aj sem tie dva obrazky, tak to bolo z tej blokovanej nemeckej stranky, to ti ujo google nevygoogliiiii 😒

pristela
4. okt 2012

@florentina 😀 😀 😀 😀 ja sa ted smejem vzdy ked niekto spomenie fotoshop 😀

@muffinka8 na lupienky 26 a na stred 22 😉 a neviem ktos a to pytal , vyrezavala som lupienky s vypichovacom na tulipan , par prispevkov nizsie pod pivonkou som davala nan link

Holky je mozne ze drotiky trebars č.26 niesu vzdy tak isto hrube???? ja kupovala vzdy v kamennom 26, ted som si objednala a prisli mi sice 26stky ale su tensie nez tie co mam doma, som nadavala 😠 ale tak robim s nimi aj tak, co uz mam 😖

dm1
4. okt 2012

@pristela mali by byt rovnake ale mne sa tiez minule veru zdalo ze to je naopak hrubsie ako som zvyknuta /myslim ten drotik 😀 /

drobec33
4. okt 2012

@simasa hmmm, musim stuzovac pozriet, neviem ci ho mozem. 😒 Dakujem za tip.
@dm1 no musela som nieco pototo, lebo je to ako.....😀 😀 😀

pristela
4. okt 2012

@dm1 och keby mne pride hrubšie , čuším a držím 😀 😀 😀 ale mne prišli tenšie 😀 😀 😀 no nic zas som mudrejsia a budem kupovat v kamennom obchode 😉

dm1
4. okt 2012

@drobec33 pocuj mam ho poruke smeta-fix od Dr. Oetkera a asi ho nemozes pisem zlozenie:

modifikovany skrob, cukor, stabilizator /fosfor. trivapenaty/. Vyrobene v zavode, ktory spracovava susene mlieko, susene vajcia, psenicnu a lupinovu muku....

dm1
4. okt 2012

@pristela no len ja som zrovna tensie potrebovala 😀

muffinka8
4. okt 2012

@pristela ďakujem, ja mám doma len 22 a to máš pravdu, že to je akurát tak na ten stred

drobec33
4. okt 2012

@dm1 hmmm zasa uvedene iba modifikovany skrob. 😠 To radsej nie, neverim tomu 😒 Ale dakujem velmi pekne 😉 Apropo, myslim, ze som ju preslahala?

pristela
4. okt 2012

@drobec33 a ked ti "stiekla" mala si ju kde ?ozdobene a strcene v chladnicke alebo vylozene na stole?