Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
17. okt 2012

moja dnešná rychlovečka 🙂

zz134
17. okt 2012

@muffinka8 no tak som urobila ale tie moje su ine chuderky :(

jakelina
17. okt 2012

Jedna taky dělaná na poslední chvíli, strašně se mi nepovedl potah, normálně jsem myslela, že ho hodím do koše. Samé bubliny a trhlinky se mi tam dělaly, ty bonbony jsou nějaké divné poslední dobou. 😝

bzucinka2
17. okt 2012

@mishulle a do coho si vykrajovala ?

muffinka8
17. okt 2012

@jakelina rozkošnééé 😵 😵

muffinka8
17. okt 2012

@zz134 máš nový druh 🙂 mne by sa páčili aj také guľaté ako reálne sovičky 🙂 ... tieto som len tak narýchlo poskladala kým malý spal, a on nezvykne dlho sám spať, tak som aj k nemu odbiehala.

aduskatt
17. okt 2012

@jakelina no mi nieco o tych cukrikoch hovor 🙄 😖 😠 😠

aduskatt
17. okt 2012

@jakelina ti mackovia su uzasni🙂

mishulle
17. okt 2012

@bzucinka2 tak na hnědý taky dobrý, do protiskluzový gumový podložky od vietnamců asi za 30kč

mishulle
17. okt 2012

@drobec33 to je nějakej složitější postup já to znám s rozkrajovačem na jabka
http://dorty.artmama.cz/postup-na-roztrepeny-do...

eyael
17. okt 2012

zdravím a omlouvám se předem, že vám sem lezu. Už jsem se ptala v podobné témě, ale poslali mě sem.

Pročetla jsem snad celou tuhle diskuzi i ostatní na koníkovi ohledně pečení a zdobení dortů, ale řešení mého problému jsem nenašla. Tak jdu pro radu... a prosím o shovívavost nad delším příspěvkem...

Pekla jsem dcerce ke 4. narozeninám dort s Hello Kitty (no jo máme tohle období 😵 ) a protože jsem původně chtěla dělat potahovaný z marshmallow (nebo jak se to sakra píše 😅 ) tak jsem zvolila máslový-pudinkový krém. Nakonec jsem sehnala i oplatku-jedlý papír nahoru, tak jsem z potahovky udělala alespoň kytičky na ozdobu.

Ale co mě trápí je to, že se mi v tom pudingovém krému nadělaly hrudky. Jeden jsem úplně vyhodila, druhý jsem ze zoufalosti nakonec propasírovala přes sítko, takže byly piďi-midi, ale stejně byly znát emoticon Nevím, co jsem dělala špatně 🙄
Poprvé jsem udělala puding jak se má, z poloviny mléka, dokonce se ani nepřipálil 🙂 když vychladl, zašlehala jsem ho do másla - výsledek hrudky jak hrom. Podruhé jsem puding zase udělala zase poloviny mléka, mýchala jsem ho do vychladnutí ve vodní lázni, pak jsem ho zašlehala po částech do másla a zas stejný výsledek! Ze zoufalosti jsem to pak pasírovala, ale práce s tím bylo hromadu, nádobí z toho taky a moje nervy v kýblu. Poradíte, prosím, co s tím, co dělám špatně?

Jo a taky ještě jeden dotaz ke korpusu - dělala jsem cukrářský šlehaný bez tuku, chuť a konzistence výborná, jen se mi trochu sesunul, nebo jak to popsat, prostě byl trochu šišatý, když se dopekl. Máte na tohle nějaký fígl?

Za měsíc mě čeká udělat dort k výročí diamantové svatby mých rodičů, tak bych to ráda do té doby nějak vychytala 😒

eyael
17. okt 2012

jen pro ukázku jak dopadl můj první popisovaný dort

rapunzel1
17. okt 2012

@eyael Neviem či ti poradím, ale mohlo to byť z viacrých dôvodov, pokiaš sa ti už pri varení pudingu urobia hrčky, nepanikár, ešte v hrnci to prejdi ponorným mixérom do hladka a bude krásne hladký, potom keď ideš zašlahávať pudng s maslom, maslo musíš mať mäkké a dobre vyšľahané, potom si rozšľahaj aj puding do hladka, a nakoniec dávaj do masla po lyžiciach puding a postupne zašľahávaj, už by si nemala mať hrudky, keby to náhodou nevyšlo použi opäť ponorný mixér, ale to až ako posledná možnosť. Alebo skús pribináčikový krém, tam nemáš čo skaziť, šľahačku vyšľahaj prevarenú, alebo neprevarenú s pudingom za studena creme ole, pridaj cukor podľa chuti a vmiešaj do toho po lyžiciach maskarpone, alebo tvaroh, ale táto nesmie ísť pod poťah, potom si zvlášť musíš spraviť masu z korpusu, masla a tú prejsť ponorným mixérom, aby bola hladká a obtrieť celú tortu, ak ju chceš poťahovať poťahovou hmotou. Sná som ti pomohla

larah
17. okt 2012

@eyael ked chceš maslový krém,skus opačný postup, maslo do pudingu, ja robím tak,ale máme radšej šlahačkové ako @rapunzel1 😉

larah
17. okt 2012

@jakelina tí mackovia su milení 😉

mizulienka
17. okt 2012

@jakelina torta je uplne uzasna, tie medvediky su ako zive, tie vyraz oci a tvare ich uplne ozivuje, parada 😉

eyael
17. okt 2012

@rapunzel1
@larah holky díky, zkusím to, už jsem byla fakt zoufalá. Ponorný mixér vyzkouším, bála jsem se, že krém strhnu, když bych ho použila. A ty ostatní krémíky taky, chtěla jsem na začátek něco jednoduchého, abych měla minimální šanci to zkazit a i tak se mi to moc nedařilo 😅

jakelina
17. okt 2012

@larah
@mizulienka děkuju krásně 😉

eyael
17. okt 2012

jo a máte nějaký nápad jak na ten šišatý korpus?

simasa
17. okt 2012

@eyael ked dovaris puding, mozes ho nechat vychladnut tak, ze na povrch das mikrotenovy sacok (aby bola cela plocha zakryta) - tak sa ti neurobi ta supka - lebo aj z tej byvaju tie hrcky v kreme

aduskatt
17. okt 2012

@eyael aby si nemala sisaty korpus, treba piect na max 150-160 stupnov🙂

eyael
17. okt 2012

@aduskatt já ho pekla na 150 ☹

eyael
17. okt 2012

@simasa jj, to se mi stalo poprvé. podruhé jsem puding mýchala až do vychladnutí, takže se slupka nemohla udělat.

marci2305
17. okt 2012

Ahojte. Potrebujem poradiť, ako robíte zips na taške? Máte na to nejakú vykrajovačku, alebo si pomáhate nejakými domácimi pomôckami?

jakelina
17. okt 2012

@eyael tak ho vyndej po upečení a vyklop na pečící papír a to se ti srovná.

nika1985
17. okt 2012

@eyael skus tie pribinacikove kremy alebo z dvojky ten s gustinom a jahodami tam sa neda co pokazit dala som tam presny popis je chutny ak chces teda este maslovy krem

aduskatt
17. okt 2012

@eyael tak po upeceni otocit dole hlavou a zatazit, on sa vyrovna🙂

eyael
17. okt 2012

@jakelina
@aduskatt 😀 a když byl šišatý nejen z vrchu ale i z jedné strany?

aduskatt
17. okt 2012

@eyael tak potom predpokladam, ze vymazavas celu formu🙂) treba vymazat iba dno, boky formy nie, tym padom sa ti od bokov neodlepi ten korpus a bude rovny🙂