Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
1. nov 2012

@dm1 ja som akurat na to pozerala par dni dozadu, ze ziadne klasicke, len to karamelove a klasicke tam bolo nejaka ina firma, ale to nepoznam.

ajka82
1. nov 2012

@dm1 Dani ty ma asi prizabijes... dnes tu bola mama a zas som jej to zabudla nabalit... neposlem ti to radsej a za tu moju zabudlivost na moje naklady? 😅

jakelina
1. nov 2012

@dm1 no právě, normálně jsem naštvaná jak hrom, tolik peněz, ještě to vařím a pak to můžu vyhodit. 😝

aduskatt
1. nov 2012

@jakelina ja som pochopila, ze ti skyslo aj karamelove....teda ze si mala skysnute............
je do des pri pomysleni, ze to fakt nie je najlacnejsie

jakelina
1. nov 2012

@aduskatt ne ne, uvařené, co jsem vařila minulý týden. Jak jste tu psaly, že jsou vadné, tak jsem jedno hotové koupila a fakt to uvařené bylo hnusné a i to smrdělo tak divně, jak jsem k tomu čuchla. 😝 😝 😝

dm1
1. nov 2012

@jakelina ved to! ale to sa im muselo nieco pokaslat v poslednom pol roku lebo predtym som bezne kupovala v akcii naraz 30 plechovic a boli v pohode....

aduskatt
1. nov 2012

@jakelina chjo........tak budeme palit cukor miesto salka🙂 to hadam neskysne alebo varit karamelovy puding

dm1
1. nov 2012

baby ja idem k vam s prosbou.... ja vobec nerobim pudingove kremy bo ich ozaj nelubim jedine ak kokosovy kde je este mucka alebo jednym robievam taky kde ide aj cokolada ale ten mi aj tak nechuti 😝. Znama ako na potvrou trva na pudingovom kreme zadanie ze - biely a tmavy 😝 . Tmavy urobim ten s coko ale akosi vobec neviem odhadnut varku idem plnit stvorec 30x30 - 2 poschodia vanilkovy a 1x cokoladovy. Kolko mam toho spravit? a kolko masla aky pomer ten vanilkovy?

Diky moc vopred mne sa strasne zle robi nieco co nelubim a navyse este mam presne nadiktovane co kde ma byt nemam take rada 🤐

saminka
1. nov 2012

@jakelina fakt ne? i kdyz je ta slehacka yvarena v tom karamelu?? 😕 hmm tak to sem si nepomohla, a jen obyc nutela s maslem? kolik asi ceho?
a diky 😵

aduskatt
1. nov 2012

@saminka nutela s maslom moze ist, pomer uplne lubovolny🙂

anibas
1. nov 2012

@njonja z celého srdca blahoželám k umiestneniu v súťaži na TOM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tortička prekráááásna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

saminka
1. nov 2012

@aduskatt tak usper, myslis ze se bude hodit k mascarpone kremu uvnitr s malinama, ono pod ten potah ho jde stejne jen malinko ze?

jakelina
1. nov 2012

@dm1 Já moc neporadím, taky pudinkové nedělám, jenom když někdo hodně chce, tak jsem dělala. Ale jenom vanilkový, uvařila jsem vanilkový pudink z čtvrt litru mléka, jednu šlehačku a dva pudky, plus lžíce hladké mouky a pak přidala bílou čokoládu, už do uvařeného a míchala až se rozpustí. Toto jsem zašlehala do dvou necelých másel. Dala jsem šlehat dvě a odebrala jsem si něco na pomazání a do toho zbytku jsem dala ten pudink. Prý byl dobrý, ochutnala jsem, nebylo to špatné, ta šlehačka to tak odlehčila.

ajka82
1. nov 2012

@njonja blahozelam k umiestneniu 😵 ja uz som to doobeda zbezne pozrela ale cas vypisovat mam az teraz ked su deti najedene a v pyzame 😉

aduskatt
1. nov 2012

@saminka presne tak.pod potah ide tak malo, ze je to uplne jedno.ja davam maslo s praskovym cukrom, odrezkami z korpusu a nutelu len jednu kavovu lyzicu

jakelina
1. nov 2012

Holky dejte mi odkaz na ten dort od njonka, chci se pokochat. 😉 Děkuji

njonja
1. nov 2012

@ajka82 , @anibas dakujem krasne🙂 🙂 🙂 ste moje poklady🙂

jakelina
1. nov 2012

@njonja dej sem fotečku prosím 😀

muffinka8
1. nov 2012

@simasa ahoj 🙂 dúfam, že to teraz nepopletiem, ale chcem sa poradiť ohľadom tej čoko-mentolovej torty 🙂 mám koktejlový sirup a aj tú LorAnn arómu. Zaujíma ma kedy ju treba pridať do plnky? Budem robiť z 500ml smotany a 200g (52%) čoko. Pridať to až keď to budem šľahať? A koľko asi?
Inak ty si ten recept vymyslela? 🙂

muffinka8
1. nov 2012

@njonja jééé aj ja som zvedavá 🙂

ajka82
1. nov 2012

@dm1 akurat rozmyslam kolko som davala do 25x35cm tu co pisala jakelinka, len s jemnou zmenou-250ml mlieka+ 1 slahacka+2vanilkove pudingy+ 2 vanilkovy cukor(+moze byt este prava vanilka ale nemusi)-uvarit, do uvareneho rozpustit 1-2 biele coko(ja dala 1,5 a zvysnu 0,5 som zjedla 😝 ) a vyslahala s 400g maslo naplnila, ten obdlznik 2x a kusok mi zostal kam som doplnila 100g masla a potrela tortu

muffinka8
1. nov 2012

@ajka82 môže to byť super recept 🙂 a ešte ma zaujíma či do toho pudingu môžem tu čoko zamiešať už rozpustenú 😕 ?

ajka82
1. nov 2012

@muffinka8 tak som ju este nerobila, sak v teplom pudingu sa rozpusti sama, ale myslim, ze ked ju tam nalejes, nic sa nestane... 😉

muffinka8
1. nov 2012

@ajka82 aaa ešte jedna vec ... nie je toho masla nejak veľa? 😕 Lebo my čo doma robíme "maslové" plnky tak každý recept kde je také množstvo pudingu dávame len 250 g masla.

zuul
1. nov 2012

koceny ak nechcu potiahnut marcipanom, cim potahujete tortu? len roztopenou cokoladou? alebo nie je nejaka coko co sa da rozvalkat? teda nech to nie je marcipan. dakujem.

pristela
1. nov 2012

@muffinka8 ale ved to je v kazdom recepte na plnku s maslom na tebe samej kolko ho tam dás ! ja davam vzdy menej bo ho nelubim 😝

muffinka8
1. nov 2012

@pristela tak vieš u nás doma sa neexperimentovalo 😕 čo bolo v recepte tam muselo byť do bodky ... a keď som mamke povedala aké plnky chcem skúšať (recepty od vás, nemaslové) tak len povedala, že načo veď také v torte nebudú držať 😅 😀 😀

reruna
1. nov 2012

@zuul čokoládová potahovací hmota se dá koupit, nebo si ji můžeš udělat z čokolády a kukuřičného sirupu - recept najdeš v tématu recepty....

ajka82
1. nov 2012

@muffinka8 povodne bolo v recepte 500g na plnku...ja davam 400 bo sa mi to zdalo vela a zvysok na obmaz... ale mozes skusit aj podla chuti dat polovicu a uvidis... ja aj recept co mam coko nad parou nedavam plnu davku masla napriklad, lebo coko my moc maslove nie radi...najlepsie cistu tu cokohmotu rovno z pary 😉

muffinka8
1. nov 2012

@ajka82 my robievame maslovú čoko, tak ako ty túto bielu 🙂 ale len s tým jedným maslom, ale tak že čoko roztopenú dáme do masla a k tomu puding.