Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. nov 2012

@pipka ja by som aj šla, ale muž zohnal lístky na slovan (hokej) takže to nemôžem v nijakom prípade 😅 😝

dm1
19. nov 2012

@lucula73 ked ti odpadavala bolo vela cukru alebo este mohla byt aj preslahana - teda vela vzduchu v nej

pipka
19. nov 2012

@dadka212 no v poraaadku ty hokejistka 😀 tak si to uzite 😎

lucula73
19. nov 2012

@dm1 že,aj som si myslela,že veľa cukru...ale tak písali,že váha bielka x 5,3,toľko som dávala....a ty to nešlaháš 15 minút? a dávaš solamyl?

dadka212
19. nov 2012

@pipka ja nejdem on ide bezo mňa ja musím deti strážiť 😝 😀

lamps
19. nov 2012

vrrrrrrrrrr dievčence, viem, že to sem nepatrí, ale taká som nas.... dala som si robiť cibuľku, že si urobím večeru a nejem sa, odbehla som z kuchyne a mm mi ju nechal zhorieť, vraj nevedel, že to treba pomiešať 😠 😠 😠 😠 😠

pipka
19. nov 2012

@dadka212 no aky krasny vecer pred tebou 😅 😅 😅 😀

pipka
19. nov 2012

@lamps moj sa ma zas dnes pyta, ze ako sa robi chleba vo vajci...nepotrebuje komentar 😅 😝 🙄 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka Janka, to sme dopadli 😝, môjmu už tradične vajíčkoví chleba prihorí, vraj nestíha lebo súčasne s chlebom robí aj čaj 😀 😀 😀

marci2305
19. nov 2012

@monikapo Krásne tortičky... 😉

pipka
19. nov 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
19. nov 2012

@pipka sa smeješ, ale je som hladná, najedovaná a mám tu smrad z prihorenej cibule ☹ 😀

bzucinka2
19. nov 2012

@aduskatt 😀 tak bacha, nie ze zabudnes 😀

1katuska73
19. nov 2012

@dm1 ja som varila abolo bobre.

bzucinka2
19. nov 2012

@vecernicci zlatko prosim ta ake huste ma byt to cesto na veterniky, dala som tam 5 vajec a nejake to bolo riedke, ani mi pekne nenarastky, takze zajtra este druhy pokus 🙂

pipka
19. nov 2012

@lamps uuuuplne ta chapem..ani nevies ako 😅 ja som hladna tiez..ale nic doma nemame 😠 😅 smrad z cibule tu mam tiez, lebo mm chory a dzga tu do seba struhanu cibulu 😝 🙄 😀 😀 😀 😀 😀
tak sme sa povadili a krasny vecer pred nami 😝 😅

dm1
19. nov 2012

@lucula73 no len ja davam k tomu aj lyzicku citronovej stavy. ak nedas tak treba menej cukru asi.... a slaham na najslabsie otacky 15 min. nesmie sa rychlo

lamps
19. nov 2012

@pipka keby si bola bližšie vyrazíme spolu na picu, vysťažovali by sme sa jedna druhej, poľutovali, najedli a tááááááák by nám bolo dobre. Ja by som si mohla ísť aj novú večeru urobiť, ale taká som na..., že radšej pôjdem hladná spať. A toho môjho to vôbec neštve, kľudne pozerá TV

pipka
19. nov 2012

@lamps jaaaaj veru..ani nehovor...ja ked sa tu nanho kukam... 😝 😅 😀 hneeed by som vyrazila... 😝 😉

😉

lamps
19. nov 2012

@pipka vidím, že sme na tom úplne rovnako ☹

jakelina
19. nov 2012

Holky hlavně ty svoje chlapy neposílejte ke mně, já jich mám doma dost 😀 😀 😀

lamps
19. nov 2012

@jakelina áááá Majka, to zas nie 😀 😀 😀 ja to predýcham. A od dnešného dňa tiež neviem, keď si bude náhodou niečo variť, že to treba aj pomiešať 😀 😀 😀

rapunzel1
19. nov 2012

baby prosím vás, čo robievate punčové rezy, ja som robila len pre nás doma, ako chutili, ale radšej sa poradím, kedysi som robila piškótové cesto, teraz uvažujem nad mramorákom v bielej verzii, stred dobre napustiť sirupom, vodou, rumom a cukrom tuším a vrch, poleva varená voda s cukrom a sirupom. Toť otázka ako to urobiť čo najlepšie, a čo by som mohla pokaziť, prvýkrát ich mám piecť pre niekoho cudzieho. Ako robíte vy a aké máte postrehy, a lekvár medzi tým aký?

pipka
19. nov 2012

baby...ze aku ja mam objednavku...ze orol v hniezde 😅 😀 ...na torte teda ako figurka 😉

mate nieco s orlami poukladane??? 😕 😅 bo ja nemam urcite...idem googlit ale teda neviem neviem 😅

muffinka8
19. nov 2012

@rapunzel1 ja som robila recept podľa Dadky, lebo sa mi páčilo, že do cesta šla len múka, vajíčka a cukor. Cestá sú tenšie, ale koláčik bol akurát do pusy. Podľa mňa je jedno aké cesto, lebo v každom recepte na punčový koláč je iné. Lekvár som dávala marhuľový domáci, lebo je sladký a v podstate nemení tú "punčovú" chuť koláča.

lamps
19. nov 2012

@rapunzel1 punčové som ešte nerobila, ale mám taký pocit, že je v nich marhuľový džem 😕

@pipka ľudia sú neskutočne kreatívni, čo sa požiadaviek týka, orla nemám žiadneho, ale mne by bolo z takej objednávky asi riadne smutno 😅

pipka
19. nov 2012

@lamps no praaave som s nou volala..a ze malá to uz operativne zmenila na zajacika 😅 😅 😅 tak chvaaalabohu 😉
a ze celu tortu nechava na mne 😉

lamps
19. nov 2012

@pipka jupíííí, tak to je super 😅 😅 😅 Len nechápem ako niekto prejde od orla v hniezde ku zajačikovi 😀 😀 😀

pipka
19. nov 2012

@lamps no to som sa aj ja pytala..ale ze teraz ma oblubenu rozpravku o krtkovi ako sa staral o orla od malicka 😀 tak ze sa jej pacil ten orol...a teda ze jej sa vseobecne zvieratka pacia, tak mi ju dala k telefonu a nenapadne som jej dala na vyber...ze zajko, havko alebo macicka 😀 😀 😀 tak si vybrala zajka..a ze ak by boli traja malinkí, ze by bola najstastnejsia 😅 😀 😀 taaak bude mat troch zajkov...sa hecnem 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vecernicci
19. nov 2012

@dajna11 nepřeháněj nebo se budu stydět 😝 😀 😀 😀 😵