Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. nov 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 pekne 😅
ja som akurat hanke pustila video ako dnes revala pri obede a nechcela jest...a teraz sa tu na tom rehoce..ze to preco som revala 😅 ...no co jej na to povedat 😝 😅 😀

ja uz sediva som...mne sa uz nic stat nemoze 😝 😀

pipka
22. nov 2012

no moja zajacikova...mala byt jednoducha..len podmienka boli tri zajace 😅 😀
cokokorpus, vanilkovy pribinak a malinovy dzem...3,9 kg 😉

lamps
22. nov 2012

@sisix ☹ oni tie naše ratolesti vedia, že ich ľúbime a tak skúšajú, veď vedia, že nemajú čo stratiť a za pokus, či niečo dosiahnu im to stojí 😀 😀 😀 a pri našej Terezke platí trikrát tak veľmi že musím byť dôsledná a popustiť zo svojich požiadaviek môžem len vo veľmi výnimočných prípadoch

lamps
22. nov 2012

@pipka zajkovia sú krásni, juuj 😅 😅 😅

pipka
22. nov 2012

@lamps dakujeem, no dali by sa spravit aj lepsie...ale nejak som uz v noci nemala sil...a dnes nam tu menia ventily na radiatoroch, tak v celom dome buchuty...tak decka moc nepospali...takze v ramci danych moznosti aj vyzeraju 😝 😉

aduskatt
22. nov 2012

@pipka ti zajkovia su "na zozratie" 😀 no prekrasni

lamps
22. nov 2012

@pipka ale vyzerajú veľmi dobre, majú milý výraz v tváričkách 😅 😅 😅 môžeš byť spokojná

anda1980
22. nov 2012

@pipka nadherni zajkovia, vobec sa nepodobaju na tych krtkov albinov, co si spominala 😝
@lamps aj ta slonia dáma je paraaaadna, šikulky ste kočky

jenkka
22. nov 2012

Baby, potrebujem surne pomoc... Urobila som cokoladovu plnku a zdostala riedka ☹ co teraz???? Na druhu uz nemam cokoladu a ani vela masla. Robila som 2tu davku a dala som tam pol kila masla+hery. Da sa to nejak zachranit????

jakelina
22. nov 2012

@pipka ti jsou krásní i celý dort 😉

jakelina
22. nov 2012

@jenkka přidej pudink bez vaření ole

jenkka
22. nov 2012

@jakelina jeden budes stacit? Len do toho zamiesat? Dakujem

anda1980
22. nov 2012

žienky, poprosím o radu tie, ktoré máte skúsenosti s jedlou oblátkou podla vlastnej fotografie, s ktorým eshopom ste boli spokojné, čo sa týka prevedenia obrázku, aby nebol rozmazaný a pod. 😉 ďakujem

lamps
22. nov 2012

@jenkka vyskúšaj len jeden, a áno stačí len zamiešať (ja to robím mixérom)

muffinka8
22. nov 2012

Prosím vás, nemáte nejaký recept na čokoládové cupcake, ktoré sa veľmi nelepia na košíček, teda aby mi polovica koláčika neostala na košíčku.

mima1311
22. nov 2012

@pipka ze aka si ty sikovna pipka nasa , su naaaadherne , juuuj 😵 😵 😵 😵

lucula73
22. nov 2012

@pipka krásna tortička,ja som si ju dovolila uložiť 🙂

daducha
22. nov 2012

@pipka rozkosni su, môzes byt spokojna 😵 😵 😵 .
Ozaj, mozno mi to uslo, ale malu nemas v skôlke ?

dm1
22. nov 2012

@anda1980 ja som robila len raz a doniesli si sami ale z tohto obchodu www.peceniehrou.sk

lussy23
22. nov 2012

@pipka nádherná tortička

lussy23
22. nov 2012

@jper krásnučké
@janula.h krásnučká
@daducha krásny

lussy23
22. nov 2012

@lubicakovac krásny
@ajka82 krásna @zuul krásnučké
@mima1311 krásne @lamps krásna
@pipka nádheras @dena krásnučkáé
@patrikmisko krásne tortičky @niobe63 krásnučké
@natyi25 krásna, máte talent, @ajka82 krásna.

@timonko krásna
@timonko krásna

jakelina
22. nov 2012

@jenkka zašlehej to tam a uvidíš, jak moc to ztuhne.

pondelnicka
22. nov 2012

Teda baby, parádne torty, ešte stále nemám na vašu ligu, ale snažím sa.... 😎 Chcem sa vás opýtať, robila som minulý týždeň tortu na krst (v rámci rodiny, nie na predaj), ale - marcipán sa mi na spodku torty vlnil, nedalo sa mi to zakamuflovať, tak som z toho spravila prednosť, čo s tým? A ešte, ako ukončujete marcipán? Marcipán zahýňate pod tortu, alebo len odrežete, ale zas, nevyzerá to nedorobene? Vďaka za rady... 😉 Ešte ma napadlo, ako dostanem z marcipánu po vyvaľkaní zbytkový cukor, ja som to mala také "zapatlané".... 😖

lamps
22. nov 2012

@pondelnicka skús si pozrieť toto video - http://www.akosatorobi.sk/video/1500/ako-potiah..., tortu môžeš ukončiť podľa svojej fantázie 😅

muffinka8
22. nov 2012

@pondelnicka Také záhyby sa robia aj nemáš hmotu dostatočne vyvaľkanú na veľký plát, a tiež keď je tuhá a nie až také elastická ako by mala byť. A čo za hmotu si použila?

pondelnicka
22. nov 2012

@lamps vďaka, len kým mi to ten môj pomalý internet načíta, tak zapustím korene.... 😀
@muffinka8 použila som MMF, ale je pravda, že som spravila menšiu dávku, aby som nemala veľa zbytkov, tak to bolo asi tým. Vďaka, tak na tomto sa asi neoplatí šetriť.... 😉

muffinka8
22. nov 2012

@pondelnicka ja keď som raz skúšala MMF, tak som spravila veľmi tuhé a tiež sa to nedalo pekne uhladiť a asi aj tým, že si na tom mala veľa cukru, tak ho tam bolo asi priveľa ... Ono na MMF treba viac pokusov kým sa podarí spraviť také ideálne a vychytajú sa všetky muchy.

pondelnicka
22. nov 2012

@muffinka8 práveže teraz sa mi zdala MMF super, krásne sa mi vyvaľkala na tenko - prvýkrát, netrhala sa, bola poddajná. Skôr to bolo tým množstvom, že som mala spraviť viac....

bzucinka2
22. nov 2012

@pipka zlatunke a ake pismenka si pouzila? velmi su pekne 🙂