Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
29. nov 2012

Holky prosím víte někdo, zda v cukrárně do náplně co dávají do špiček, tedy do toho vaječňáku dávají alkohol? Mám objednávku na dort, je to pro 7letého kluka a prý má rád ten vaječňák v tom, nebo prý jogurty s touto příchutí a rádi by něco takového do dortu, ale bez alkoholu, když je to pro dítě...tak já za a) takový krém neznám, mohla bych zkusit nějak zaimprovizovat, nebo máte někdo nějaký recept? ale hlavně si za b) myslím, že tam alkohol určitě je....nebo se pletu? ...a děkuji, děkuji za názory

florentina
29. nov 2012

@dm1 ještě mě napadá k těm tvý krásným, nádherným perníčkům...děláš to normálně z jedlého těsta? Neb vím, že jsou i nějaká těsta přímo na dekorační perníky, nevím tedy v čem jsou jiná, ale když tu tvou krásu vidím, mám chuť také něco upéct na vánoční stůl. A prosím když máš ty jednotlivé části hotové, jak to upevňuješ na sebe...třeba ten stromek na tu slzu, tedy čím? Omlouvám se, zda to tu teď někde nedávno bylo psané, ale já už jsem se dopracovala od nefunkčního PC k internetu na mobilu, tak fakt teď nemám moc šanci hledat...a děkuji moccc....K

pipka
29. nov 2012

@dm1 Dani no 10€ minimum si myslim 😉

dm1
29. nov 2012

@florentina jasne peciem z rovnakeho receptu vsetko a ja tie co su na jedenie. Lepila som to vzdy len polevou hustou a potom podoprela ale teraz som inak - kazdu som napichla na sparatko a zapichla do podstavca a potom zaliala tou redsou polevou a ta to zafixovala

lucula73
29. nov 2012

@dm1 krásne.............potom by si mi mohla napísať,že koľko si pýtala 😀 ,moje také krásne nebudú,ale budem sa snažiť 🙂

lucula73
29. nov 2012

@dm1 a ešte som sa chcela opýtať,ten otvor na tú sviečku,to je úplne diera tam?chápeš?lebo to neviem moc ako urobiť,potom sviečka prepadne ,ak tam nič nie je,ja som len na vrch dávala 😕

dagmarmustafa
29. nov 2012

@glee Dakujem! Presne na tu zelenu som sa tu jednej pytala🙂 Je to len Bitter lemon od Sugar fl. a trosku leaf green od Wilton.

muffinka8
29. nov 2012

@florentina napríklad v lidli majú jogurty s príchuťou vaječného koňaku, sú dobré aj husté ... môžeš mu spraviť napríklad jogurtovú plnku.

pipka
29. nov 2012

babulky pernikarky, prosim ako dlho dopredu je najlepsie si spravit cesto? Ked chcem s deckami cez vikend robit, staci mi dnes si to zarobit? 😕 😉

jakelina
29. nov 2012

Kdo máte v okolí Globus, tam mají Mascarpone za 24,90. Koupila jsem hned pět, mají záruku až do ledna a v Kauflandu jsou vajíčka za 69,90 a levný cukr krupice, za 16,90.

jakelina
29. nov 2012

@pipka čím dýl je v lednici, tím lepší. 😉

symoona
29. nov 2012

Prosím poradte ako mam urobit volániky okolo torty??? Ďakujeem

pipka
29. nov 2012

@jakelina jej dakujem Majka 😉 cize aj ked dnes zarobim, mozno az buduci vikend ked budeme robit, lepsie? alebo uz v tyzdni, ked budu moc otravovat? 😅

sisix
29. nov 2012

babulky, poradite mi coko krem, ktery je dost tuhy. Potrebuji dat do kupy veze k hradu a aby to dobre drzelo, potrebuju krem co dobre stuhne a bude drzet tvar. Dekuji

jakelina
29. nov 2012

@pipka já nechávám tak ty tři dny, týden už bych se bála, přece jenom jsou tam vajíčka. Ale možná holky poradí jinak. 😉

dm1
29. nov 2012

@lucula73 ano je tam diera. Toto som vykrajovala koleckom kovovym hned ako som to vybrala z rury o milimeter vacsi priemer ma ako sviecka takze nevypadne drzi a da sa v pohode vymenit ked zatlacis. Ale robim aj tak ze vykrojim koleckom a peciem spolu s tym plechovim zo sviecky ale takto vykrojit na tesno po peceni sa mi to paci viac lebo je to v rovine uplnej

jakelina
29. nov 2012

@symoona proužek hmoty a špejlí nebo kosticí vlnit kraj.

dm1
29. nov 2012

@pipka ja robim na druhy den ono zalezi od cesta co som robila kedysi podla sofi tak tam bolo tusim 3-4 dni odlezat

jakelina
29. nov 2012

@sisix mně se všechny čololádové s máslem zdají tuhé, čím víc dáš čokolády a kakaa, tak tím je tužší. 😉

dm1
29. nov 2012

@sisix presne nejaky maslovy a este aj z coko napr. falosny parizak a je to

sisix
29. nov 2012

@jakelina a
@dm1 diky

jakelina
29. nov 2012

Holky u nás prší a svítí sluníčko a zrovna byly venku vidět dvě krásné duhy. To je počasí, že by psa nevyhnal, ale ty duhy byly úžasné 😉

yukki
29. nov 2012

baby, keď píšete že "plnka vanilkový pribináček" to ako čo...že to kúpite v kelímkoch a namažete na korpus? či je to len jednoduchší názov pre zložitejšiu plnku?

jakelina
29. nov 2012

@yukki ne ne, to tak píšeme, že to chutná jak pribináček. 😉 😀 😀 😀

sisix
29. nov 2012

@jakelina u nas jen zatazeno a prubezne prsi. Fujky

jakelina
29. nov 2012

@yukki 2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu zakysanů, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.

Tady je recept.

pipka
29. nov 2012

@dm1 a teraz robievas ake? ja mam ten recept od lusilky tusim

jakelina
29. nov 2012

@pipka já tady dělám ten od lusilky, ale přidám tam kakao, jinak jsou světlé.

pipka
29. nov 2012

@jakelina idem teraz zamiesit a v sobotu vecer upecieme...to bude stacit...aj tak to bude len na "hranie" 😅 😀 ti dvaja ked to tu povykrajuju, tak budem tyzden upratovat 😝 😅 😝

dm1
29. nov 2012

@pipka ten od lusilky robim tiez len davam kakao este aby boli tmavsie