Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
4. dec 2012

@lamps ano ano..ich toto hrooozne bavi...ja mam sice tu chvilku pokoj...ale potom to upratovanie 😝 😅 😀

pipka
4. dec 2012

@lamps Andrejka, tak ja si u teba taku objednam...a poprosila by som...tak do dvoch kil 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
4. dec 2012

@pipka 😀 😀 😀 Janka, že si to ty ... s radosťou ti ju urobím, akú plnku si prosíš? 😀

muffinka8
4. dec 2012

@lamps no, tá trpezlivosť 😀 škoda že ju nepredávajú 😀

pipka
4. dec 2012

noooo necham na tebe.."ja jim šecko..akorad nejim kraliky" 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sprav podla svojej fantazie..aj farby aj napln...a tych mackov...moze byt aj o par viac 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elienka
4. dec 2012

@lussy23 veľmi rýchlo hádžeš flintu do žita. ja som sa rozhodla, že sa to naučím, nakúpila som si na to všetky tie nevyhnutné drobnosti a budem skúšať. Je veľa fotopostupov, videí. tebe sa nepodaria postavičky a už končíš. Ja považujem postavičky za vrcholné dielo. Hovoríš, že si cukrárka a nechápeš ako si mohla skončiť tú školu. To je ako s autoškolou. Síce ju spravíš, majú ťa naučiť šoférovať, ale v skutočnosti sa naučíš byť dobrou šoférokou až praxou. Tak je to aj s s tým zdobením toriet.

lamps
4. dec 2012

@pipka 😀 králika ti tam určite nedám 😀 😀 😀 to môžeš byť spokojná, akurát termín si musíme upresniť 😀

@muffinka8 veď to, že nepredávajú a toľko jej treba, ach

pipka
4. dec 2012

@lamps jaaaj no vidiiiis...sak teda na zajtra...a ak nemas miesto v chladnicke, tak ja by som si aj tak za hodku k tebe dobehla 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dajna11
4. dec 2012

@lamps zlté sú obe 😀 😀

mizulienka
4. dec 2012

@lamps Andrejka tvoja mala je uplne ako ty, akoby ti z oka vypadla, rozkosna je a ma nadherny usmev 😵

sisix
4. dec 2012

@pristela ju tobe je taky 18 kdyz koukas na sklenicku 😀

bambula1307
4. dec 2012

@lucula73 ano ked robim karamel do kremu dm na 250g cukru 250 ml slhacky 1: 1..to potom dam do pudingoveho kremu,alebo do slahacky, viac menej od oka a chuti 🙂

lamps
4. dec 2012

@pipka sedí vec, sme dohodnuté, sadaj do auta, ja už makám 😀
@mizulienka Lucka ďakujem 🙂
@dajna11 to sú, dnes spievali - nacvičovali na zajtra pre Mikuláša, normálne sme boli z nich s mm na mäkko 😀

bambula1307
4. dec 2012

@muffinka8 ja davam na 4dkg zlateho klasu..co je jeden zlaty klas, 300 ml mlieka 10 dkg cukru..uvarim z toho puding a potom to 1 maslo..polku do tepleho polku do studeneho. Cukor davam varit s mliekom.

monikad1
4. dec 2012

mojej dcérke a dobrej susedke 🙂

sisix
4. dec 2012

@lucula73 holka neblazni .... vydrz .... vse pujde, jen to chce praxi. Kdybych ja mela se vsim hned skonit, tak nemam perniky ani chaloupku (uz 3x sem rikala, ze uz nikdy), nemam cukrovi, nepecu dorty ani buchty. Proste nic .... vydrz .... 😉

bambula1307
4. dec 2012

@muffinka8 ja ked upalim karamel ,zalejem slahackou a varim len do spojenia..cim viac varis, tym to budes mat hustejsie. kedze si dala na 1 slahacku 300gr, cukru..uz tym si to mala dost huste. Skus nabuduce 1:1

dajna11
4. dec 2012

@lamps ja som vždy plakala ako malá pri takýchto vystupeniach..dnes som si predstavila maleho o rok ked bude v školke vystupovať a už sa mi slzy tlačili do očí...som mäkkkota 😀 😀 😀

lamps
4. dec 2012

@dajna11 no to mi niečo hovor, na deň matiek som bola úplne dojatá. Terezka diktovala učke text ku obrázku, kde nakreslila mňa a nadiktovala jej: "Moja mamička sa volá Andrejka, veľmi ma ľúbi a ja ľúbim ju" a potom, že neplač 😢 😅

pipka
4. dec 2012

@lamps letiiiiiiiiim 😎 😀

muffinka8
4. dec 2012

@bambula1307 🙂 ja som si ešte uvedomila, že ten problém mám hlavne keď je puding z pudingového prášku, lebo je to také ako želé a sa "rozbije" ... lebo viac sme doma robili len mlieko, žĺtka a múka a z toho puding sa dal pekne rozmixovať.
Ale isto vyskúšam aj tvoj postup.
Tento krém čo som dnes robila je taký jemnejší, nie tuhý a hodil by sa mi na čokoládové cupcake. No ale čo už, keby som vedela ako to dopadne tak nepečiem korpus, ale tie cupcake. Ochutnali sme s mužom, skonštatoval, že veľmi sladké 😀 ale v kombinácii s korpusom celkom fajn, aj to drží, aj sa dobre krája, obliala som to čokoládou a zajtra berie do práce 😀 nech mi to doma nestojí, lebo my dvaja by sme tomu už veľmi neublížili 😅

bambula1307
4. dec 2012

@mizulienka my davame chren do slakokysleho nalevu..ako na uhorky, tak v chladnicke vydrzi celkom dlho 🙂..dokoncaa ho vtom naleve mixujeme 🙂.

@lussy23 moja zlata aj ja som vyucena, je to uz pomaly 20 rokov, nas ucili hlavne teoriu a prax bola taka, ze ma supli na cely den do umyvarky dali hadicu ryzovy kartac a uc sa 😠 😢 . Popripade platali dievy v prevadzke..cely den som sadazla plechy do pece..ak sa mi uslo lepsie sulkala som vianocky..ci potahovala zakusky na kademe.
Modelovania sme vela nemali. Ked som mala 19 bola som v Ostrave na skoleni..tam som sa troska naucila modelovat ale zdaleka to vtedy nebolo to co dnes. Dnes je ina doba..neboli pomocky...farby..proste neboli take moznosti.
Prax mam len 5 rokov, ale vacsinu casu som zdobila torty a modelovala ruzicky figurky a aj tak neviem take krasne ako vedia baby tu. Po 5 rokoch som odisla od remesla...ale teraz ma znova laka vratit sa, no ale ked kukam na stranky cukrarni..veru take pekne torticky ako dievcence tu..tam nemamaju 😉 😉 😉
Aj ja sa ssem chodim ucit, o vela veciach nemam ani sajnu 😖

dajna11
4. dec 2012

@lamps presne....poznám to....najkrajšie slovko je ,,mamička,,za každým huncúctvom ked toto povie som mimo 😀

lamps
4. dec 2012

@pipka čakám ťa, ani spať nepôjdem, kým neprídeš 😀 😀 😀

jakelina
4. dec 2012

@dajna11
@lamps já taky brečím na besídkách a kluci jsou po mně. Když jim třeba gratulujeme k narozeninám, nebo u štědrovečerní večeře, když se modlíme za ty co už tu nejsou s námi, tak taky všichni bulí. Asi se to dědí. 😀 😀 😀

lucula73
4. dec 2012

@sisix to si asi zle adresovala,ja som sa nesťažovala,ale lussy sa sťažovala 😀

bambula1307
4. dec 2012

@lamps krasna je Terezka a ozaj cela maminka 😀 😉
si predstavte baby tie moje baby su jena na tatina a druha na svagra..no a po mne maju akurat palce na nohach dohora 😖 😠 ..sak budu diery do topanok robit jak ich mama 😒 😒

sisix
4. dec 2012

@lucula73 mas pravdu ... hi hi .. promin. 😀

rena003
4. dec 2012

Ahojte dievčence idem sa trošku pochváliť robila som prvý adventný veniec medovníkovi, zdobenie nie je nič moc trošku sa mi triasli ruky ale dúfam že na budúce už bude lepšie 😝

vlada111
4. dec 2012

@lamps ako mamina a tie krásne vlásky 🙂