Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
27. jan 2013

@miciatko to aj mne bodne.. aj ja idem robit dinosaurov.. 🙂 ale zacnem az zajtra.. dnes sa mi do toho nechce.. 🙂

marianabila
27. jan 2013

@maya30 nahodou je kraasna aj jedna aj druha 🙂a ta kriva nema chybu! 🙂

jenie123
27. jan 2013

@aduskatt dakujeeeem.. 🙂

alex87
27. jan 2013

@rapunzel1 ooo tak to je super dakujem pekne 🙂

lussy23
27. jan 2013

@jenie123 nádherná

lussy23
27. jan 2013

@lubicakovac nádherná
@daducha nádherné ako vždy
@simasa krásna tortička
@mia114 nádherná.
@maya30 krásne

lussy23
27. jan 2013

@alex87 krásnetortičky @lucula73 krásny foťák
@rapunzel1 krásne dielka

rapunzel1
27. jan 2013

@simasa sorry mám pokazenú myš, tak mi to na prštek pokým kliklo,kliklo 2x ☹

rapunzel1
27. jan 2013

@dadak Sme radi za každú novú tvár, ale aj ako baby radia, základ je čítať, tu je toho dosť,ale oplatí sa čítať, sú tu ešte dve témy, jedna marcipánové torty recepty a druhá postupy, tam toho nie je tak toľko, skús prelúskať aspoň to. Potom si hod do vyhľadávača poťahovanie torty, tam na videu najlepšie budeš vidieť ako na to. Čo sa týka poťahových hmôt najjednoduchšie je kupovaná hmota, ja používam doma robenú MMF, ale tam ti zase bude trvať, pokiaľ nájdeš a vychytáš muchy pri výrobe. Takže v prvom rade pozeraj videa a potom nabehni buď k číňanom na vykrajovačky, alebo pozri eschop napríklad pravá čokoláda, kamka, alebo na tortu a tam si objednaj poťahovú hmotu, a nejaké vykrajovačky, žehličku na marcipán, kostice pre začiatok. A treba naozaj čítať, základné veci ako, ktorá plnka môže pod poťah, ktorá poťah roztápa, ako obmaslovať tortu pred potiahnutím. A potom s konkrétnymi otázkami sa obráť sem, a my ti určite odpovieme. Niekedy to nie je ihneď lebo tu nesedíme celý deň a hlavne od štvrtka do soboty sa pečie, ale vždy ti niekto poradí a ak nie hneď pýtaj sa aj viackrát. Ale základ čítať, čítať a hádzať do vyhľadávača, aj strýko google má veľa odpovedí a hlavne dobré sú videá, lepšie ako napísané. Tak nech sa ti darí

alexandrakocikova
27. jan 2013

babule moja prvá čoko tortucha. robila som ju narýchlo večer,len tak pre mužíčka🙂 čokoláda s višňami.najlepšie sú tie otlačky mojich prštekov na druhej foto 🙂

dadak
27. jan 2013

@rapunzel1 dakujem krasne....toto som potrebovala... a uz som na 15-tej strane... 😀

dadak
27. jan 2013

@rapunzel1 a zabudla by som: PUSA.... 😉

maya30
27. jan 2013

@marianabila dakujem 😵

elienka
27. jan 2013

@daducha tá s tým chlapčekom námorníkom je naozaj náherná. Tá tvárička to je tá silikónka karen davies alebo si to vyrábala sama?

alexandrakocikova
27. jan 2013

@dm1 prosím ťa,kde si kúpila tú otláčaciu formu od martina becheru?

adka_8
27. jan 2013

@lifinka ako pridat do priatelov? Do skupinky,si mala na mysli,že? 😉 na tomto linku https://www.facebook.com/groups/cakelandia/ 🙂

adka_8
27. jan 2013

@jenie123 v cakelandii je kopec postupov na dinosaurov 3 D

adka_8
27. jan 2013

@miciatko v cakelandii mame postupy na dinosaurov 3 D,podla toho to určite pojde skôr https://www.facebook.com/groups/cakelandia/

denisak77
27. jan 2013

@adka_8 ďakujem už to mám

lifinka
27. jan 2013

@adka_8 už to tam mám díky

muffinka8
27. jan 2013

Malá anketa: akú poťahuvú hmotu používate? Ak viac tak uveďte aj poradie obľúbenosti 🙂

aduskatt
27. jan 2013

@muffinka8 Smartflex Velvet
potom dllllho cokolvek ine a na samom spodku v ciernych peklach je PDT special.......🙂))

muffinka8
27. jan 2013

@aduskatt 🙂 už som tu počula viac "chvál" 😝 na PDT ... poznáte vôbec niekoho komu sa s tým dobre robí a aj výsledok je ok?

mariann2
27. jan 2013

@muffinka8 PDT / obyčajnú, nie špeciálku/ a na modelovanie Smartflex Velvet

mariann2
27. jan 2013

@muffinka8 ja poťahujem len s PDT, v lete je makkšia, ale dá sa

dada2007
27. jan 2013

@muffinka8 ja smartflex velvet-to je moja TOP................raz som strašnýýýýýýýýýýýýýým omylom kúpila kybel PDT-bože, strašné niečo pre mna.....ved to vôbec neposlúchalo, nedalo sa to žehličkou upraviť.....ach, bola som velký nešťastný zemepán 😅 😝

dada2007
27. jan 2013

babyyyyy.......torta sumec.....okolo 4 kilov potrebujem..........čo myslíte, ako ju robiť? fotopostupy aj inšpirácie mám.....ale neviem či na plechu piecť? či v štvorci 25*25cm? neviete mi poradiť? dakujééééééééééééééém

aduskatt
27. jan 2013

..a skusila som raz, prvykrat a neuvazene marcipan od Oetkera, xixixixi.tak ten ide este do hlbsich pekiel ako PDT🙂)

aduskatt
27. jan 2013

@dada2007 nemas nahodou formu podkova? to mas upecene bez zvyskov🙂