Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
12. feb 2013

@lokalistin ja som tiez videla v miestnych novinach inzerat na domace torty, bolo tam uvedene len telefonne cislo, nie meno, mozno by sa dalo 😉

pristela
12. feb 2013

@maya30 skus sa popýtat holiek ktore byvaju v blizkosti nejakeho e shopu ci by ti nezbehli kupit a neposlali za normal postovne , bo e shopy maju zvacsa postovne nastavene

zuzana92101
12. feb 2013

@lokalistin aj ja som sa bala, ale riskla som to. Zatial je vsetko ok...vracaju sa mi uz zakaznici...treba si ich par zohnat 😝 , oni povedia zase dalsim a uz to bude 😉. Potom sa reklama bude robit sama.

zuzana92101
12. feb 2013

@maya30 ja som pokvapkala piskotu stavou a potom som ju potrela rozmixovanymi mrazenymi jahodami. To sa zase trosku vpilo a na to som opatrne davala pribinacikovy krem...najskor som si ho po castiach rozlozila a jemne roztahovala, aby mi pod nim tie jahody zostali. Na buduce ich tam dam ale trosku menej, lebo mi to trosicku z bokov islo von, ale zatrela som to potom maslovym kremom, tak hadam to nebude mat vplyv na potahovku. 🙂

zuzana92101
12. feb 2013

moja vcerajsia...

lokalistin
12. feb 2013

@zuzana92101 ono ja trochu objednavok mam teraz som dokonca mala jednu z augsburgu asi 70 km odomna bola to sesternica mojho znameho a uz vela sa mi tak ozvalo,ze su znamy od mojich znamych,ale aj tak je to malo.
mi napisala teraz ta co som jej robila toho Pepeeho,ze chutila vynikajuco a bola krasna,vsetky deti boli nadsene a ked bude nieco zase potrebovat sa ozve.
Mooc ma to potesilo

Utekam do druhej roboty,mozno tam to bude klapat dneska lepsie 😒 Pekny den

mizulienka
12. feb 2013

@zuzana92101 Zuzi, ty si sa nebala dat inzerat, ze niekto na teba "pride"?
ja som mala torticku na TOMe ale uz som si to neobnovila, beztak nastupujem do prace a aj tak mam teraz tolko toriet, ze odmietam objednavky.

maya30
12. feb 2013

@zuzana92101 a mixovala si to na kasu alebo len na mensie kusky ? Sorry ze sa pytam ako tapa ale po poslednej skusenosti to musim nabuduce spravit nejak inak s tymi jahodami, ja som ich len rozsekavala na polovicu ale aj tak to boli velke kusy a potom ked sa v torte roztopili tak to bolo velmi mokre...

blcha
12. feb 2013

babaulky prosim vas dajte mi neaky dobry typ na pismenka ake mam kupit chcela by som velke lebo male mam ale strasne zle sa mi s nimi robi chcela by som neake pekne velke 😉

zuzana92101
12. feb 2013

@mizulienka bala som sa, samozrejme, aj teraz sem-tam ked mi niekto "divny" vola kvoli torte, tak sa obavam, ci naaahodou to nebude niekto z DU. Ale moja svokra robila dlhe roky na DU a ona mi povedala, ze by to malo byt ok, ked som na MD mozem mat prijem do urcitej sumy... A tiez, na DU je velmi malo zamestnancov, oni nemaju cas behat takto kde kade, maju ine trampoty, s vacsimi rybami 😉. Ak by ma niekto udal...tak by som vedela kto, takze potom by som isla dotycnu pozdravit osobne 😀 😝 . Ludia su zavistlivi, ojoooj, a ak to chce niekto spravit, do toho...ak sa im dobre spravi na dusi 😉.

dadka212
12. feb 2013

@gabina275s modrá a červená je fialová...

jakelina
12. feb 2013

@gabina275s červená a modrá

zuzana92101
12. feb 2013

@maya30 ano, dala som polorozmrazene jahody no misky (lebo oni pustia stavu, tak preto az ked su uz take napoly), vysusim ich servitkom, nech nie je tam zbytocna voda a potom ponornym mixerom rozmixujem na kasu. Dala som tam aj trosku praskoveho cukru. Bola to mnamka len tak same. Normalne som mala na tu tortu chut. 😝 😝 Je pre jedneho pana, teda pre jeho dcerku do skolky, na valentina, takze nebudem vediet ani aka bola a ci nebola moc mokra. Ale hadam nie...ved aj korpus co to znesie, vysaje a niekedy je to lepsie, nie je taky suchy.
Potom som si zobrala pribinacikovy krem a popravde, davala som ho tam po castiach rukami, aby mi tam zostala pekne vrstva jahod a nezmiesalo sa mi to s kremom. Az ked som mala cely korpus pokryty kremom, tak som ho rozotrela a zahladila spachtlou. 😉
A kludne sa pytaj, mne to vobec nevadi...na to sme tu...ja sa tiez stale nieco vypytujem. 😉

cestovatelkaandrea
12. feb 2013

tak pridavam fotky z manzelovych oslav narodenin. mysky sme mali na domacu oslavu. taku 3D tortu tak skoro uz robit nebudem. no a bubennika s bubnom mal do prace. torty boli z piskotoveho cesta, parizskym kremom a ananasom ako plnkou medzi platmi.

maya30
12. feb 2013

@zuzana92101 dakujem, tak budem nabuduce mixovat 😉 a ten krem by som asi natrela na spodnu stranu dalsieho korpusu a pricapila na tie jahody uz natrety....aspon tak to robim ked davam banany, aby sa nesmykali 😉

viera6
12. feb 2013

baby mne zo stránky http://dortisimo.cz/eshop/ práve odpovedali......Pri objednávke nad 80 eur sa poštovné neúčtuje 🙂

denisak77
12. feb 2013

@zuzana92101 Ahoj,áno sendviče biele aj tmavé,vajíčková pomazánka prekladaná šunkou a syrom.

jakelina
12. feb 2013

Děkuji všem za návod na lekníny. Myslím, že se celkem podobají. Co myslíte??

nika222
12. feb 2013

Baby BA a okolie neobjednáte si so mnou niečo s tou dortisima? Nad 80 neobjednam 😝 Idem brat zatial kybel SMF.

viera6
12. feb 2013

prosím vás keď robíte plnku :šľahačka ,3jogurty ,ovocie,nedávate tam už stužovač za studena?

jakelina
12. feb 2013

@viera6 dáváme ztužovač šlehačky nebo nějaký ztužovač za studena.

lucula73
12. feb 2013

@dada2007 @dm1 tak kočky odpísali mi z dortisima,že zásielky expedujú do 48 hodín kurierom DPD a nad 80 eur je poštovné a balné zdarma 😉 😉 .jupíííííííííííí

muffinka8
12. feb 2013

@jakelina krásne 😵 😵
také sme mali doma

jakelina
12. feb 2013

@muffinka8 tak ty jsou 😉

muffinka8
12. feb 2013

@jakelina ako tvoje 🙂

dada2007
12. feb 2013

@lucula73 jakože fakticky fakt aj na SK?????????? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
12. feb 2013

@nika222 idem tam mrk a dam vediet..ale urcite minimalne smartflex sa zide 😉

nika222
12. feb 2013

@pipka kybel 7 kg vychadza cca 36 e 🙂

pipka
12. feb 2013

@nika222 no nekup to a ak je to bez postovneho...tak duplom 😀

nika222
12. feb 2013

@pipka asi tak, ja teda potahujem MMF ale pri tejto cene sa mozem vysr.. na cele mmf 😀