Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
5. mar 2013

@dm1 nedráždi 😀 😀 😀 😀 Danka a chce to veľa trpezlivosti vydolovať tú krajku z formy? normálne si ma navnadila

@pristela Žanetka, ty si bezkonkurenčná, to sa hoc komu nepodarí 😀 😀 😀

dm1
5. mar 2013

@lamps neee neboj to chce len pochopit postup, dobre to zacistit mozno najlepsie vidiet ako to niekto vytahuje a ide to neboj sa ja to uz teraz vytahujem uplne bez problemov a najnovsie ked viem ze v chladnicke krajka zostane krasne pruzna je to uplna parada nemusim sa bat ze mi potom preschne alebo co

muffinka8
5. mar 2013

@pristela 😀 😀 mamka si tak utopila mobil v mlieku ... v kabelke 😀 😀

dm1
5. mar 2013

@lamps potom keby si ju chcela tak daj vediet mozem ti ju ja kupit s 10% zlavou a poslat bez postovneho by ta vysla necelych 25e 😉

lamps
5. mar 2013

@dm1 ja som pozerala videá na nete, vyzerá to tak ľahko. Ale vieš ako to je, všetko ide ľahko tomu, kto to vie 😅 😅 😅, ale mám silnú chuť kúpiť si ju

pristela
5. mar 2013

@dm1 boožinku to si aky odkaz dala , vsak sliny mi vyhŕkli , naaadherne, musim vas ist dočítať , bo vsak maly ma vcera na kolenach prosil aby som sla na vylet nuz tak som sla 🙄 🙄 🙄
@lamps 😀 no , a to dnes ma puboš narodky a dostal odo mna novy vysnený mobil dotykový 😀 tak som mu ho dávala zo slovami nech sa z neho dlho neteší , že možno on príde 😀 😀 😀 😀

lamps
5. mar 2013

@dm1 a ty máš ten obchod nejako blízko? ty si inak stráááááááááááááááášne dobrá duša 😅 😅 😅 teoreticky po výplate by som možno aj mohla, ak nič nečakané nenaruší moje plány 😀 😀 😀

lamps
5. mar 2013

@pristela nebuď naňho taká zlá, želám mu všetko naj.... inak aj môj Filipko má dnes narodky - 10 rokov

lamps
5. mar 2013

@pristela Žanetka, Danka @dm1 nás riadne pokúša čo? a mňa asi aj dostala. Rada by som aj niečo nové vyskúšala

dm1
5. mar 2013

@lamps neboj to isto zvladnes nic zlozite chce to len dobru sterku a trpezlivost vybrat to az vtedy ked je to ok 😉 . Ak bude stretko zase z MK ja kludne zoberiem aj tie svoje krajky ci magic decor alebo sugarveil a mozem to tam ukazat ako to robim. Ja si este necham zajst chut pockam kym tu budu vsetky 😝

som sa rozhodla a idem v sobotu na stretko do Povazskej @pristela Zanetka robi ho ta Zuzka co robila kvety v TN mala malo ludi a navnadila ma ze tam bude p. Murarikova od pernickov majsterka tak pojdem kuk. Sama by som nesla ale idu od mojho smeru 2 kocky autom tak sa im vterknem 😅 . A som sa rozhodla ze pojdem aj na ten medovnikovy ale len na otoc je to ozaj unikat take medovnikove nech nezerem 😀 . Takze budem tusim so stretkami vysporiadana tento rok 🤐

lamps
5. mar 2013

@dm1 😅 😅 😅 ďakujem za povzbudenie, takže si musím kúpiť aj stierku? alebo stačí nejaká silikónová obyčko z obchodu?

dm1
5. mar 2013

@lamps jj mam ho tu po ruke a chodim tam casto 😝. CIsto teoreticky ti to kludne mozem doniest v maji k pristelke sice neivem ci ste od seba daleko ci blizko
a ja rada pokusam veru nech niesom sama co utraca 😀 😀 😀 . Mne sa strasne pacia krajky na tortach a niesom moc zastanca nejedlych z galanterky na torte tak preto takto hladam co nove medzi krajkami. Inak kamoska mi byva v taliansku ale co som pozerala to sa ani neoplati nejako to tam kupovat je to zajedno

dm1
5. mar 2013

@lamps uplne obyc za par centov z domacich potrieb ja robim len takou len uz som ju zodrala uz tak pekne nezotiera musim novu kupit vzdy na to zabudnem 😝

dm1
5. mar 2013

@lamps a nie silikonova sterka ale taka plastova karta taketo nieco. teda aspon mne sa to s tym dobre robi http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/karta-str...

hotaska
5. mar 2013

Hezký večer, jdu poprosit zkušené a šikovné cukrářky! Můžete mi prosím poskytnout inspiraci na hasičský dort ke 100 výročí...

lamps
5. mar 2013

@dm1 no super, ak by bola @pristelka taká dobrá, že by mi to prevzala a keď bude mať cestu do PE doručila 😅 😅 😅, také mávajú aj u nás v AZ dom. potrebách

katkak23
5. mar 2013

Baby uz ste niektora posielali dekoracie z K2 poštou 😀 do čoho ste to dali a prežilo to? diiiiik

dm1
5. mar 2013

@katkak23 no dekoracie z K2 isto nee na ne som nemala nervy ved je to makke ako slak co z toho chces robit 😲

bzucinka2
5. mar 2013

@dm1 prosim ta ako miesas taku peknucku fialovu?
😉

dm1
5. mar 2013

@bzucinka2 ja kombinujem gelovky wilton rose /ruzovu/ a modru sky blue - do ruzovej opatrne pridavam modru podla toho aky odtien potrebujem 😉

bzucinka2
5. mar 2013

@dm1 dakujem, lebo z fialovej mi nevznikla taka pekna aku som chcela 🙂

zuzka7512
5. mar 2013

Baby,prosím vás,keď robíte kvety na drotikoch,tak tie drotiky si obalujete floris.páskou??

muffinka8
5. mar 2013

Prosím vás nemáte nejaké inšpirácie na tortičku pre malé dievčatko, jednoduchú, prípadne s nejakou postavičkou milou?

adrianka1712
5. mar 2013

Najdem tu nejaku sikovnu pani z Klatov alebo z okolia, ktora by nam vedela urobit peknu marcipanovu tortu, podla predstav nasho 4-rocneho Samka? Prosim IP. Dakujem.

dm1
5. mar 2013

@zuzka7512 ja uz kupujem opradene drotiky vacsinou take uz predavaju a tie su potiahnute paskou tak tie uz nie. paskou to uz len zvazujem dokopy

dm1
5. mar 2013

@bzucinka2 no to ani mne ttu som tusim aj vyhodila do kosa bola mi nanic 😝

sticker
5. mar 2013

@pristela Prepáč, že som dala "páči sa mi" ale sa tu rehocééééém 😀 😀 😀 😀 Som si ťa predstavila ako ho vyťahuješ a znovu tam padá..... 😅 😝 😀

lamps
5. mar 2013

@muffinka8 ja mám takéto

zuzka7512
5. mar 2013

@dm1 a keď si nemala opradené tou páskou,tak si si všetky drotiky obalovala??chcem si vyskúšať magnoliu a neviem,či mám každý drotik obaliť...

dm1
5. mar 2013

@muffinka8 tak par inspiraciek z netu. Teeeda riadne tapetujem sorryyyyyyyyyyy 🤐 . Ten posledny s mackom je moj