Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. mar 2013

@luciahromadkova dakujem,to vyzera lahko no ja som chcela mat ten dekel celkom otvoreny,alebo tak na tristvrte otvoreny,ale asi som mala tie oblatky lepit cokoladov,aby to bolo tvrde,lebo to mam take mlandrave a prehyba sa mi to.Ja som tam chcela napchat naradie aby ho bolo vidiet,teraz to budem musiet trapne naukladat okolo 😝

muffinka8
8. mar 2013

@halienka neskutočná tortička 😵 krásna, zladené, elegantné a ten kvet, no super 🙂 🙂

reruna
8. mar 2013

@sticker na kleštičkách bys měla mít takovou gumičku a tou si nastavíš, jak široké to chceš mít, já si to nastavím většinou tak do poloviny, na kleštičkování musí být trochu hrubší potah a hlavně hned, pokud se to lepí, tak si kleštičky natři tukem, nebo si je namoč do škrobu, příště se ti určitě podaří - vyzkoušej si to nejdříve na kousku hmoty nanečisto

sticker
8. mar 2013

@reruna A ja som si tú gumičku dala dolu 😀 😀 😀 No aká som šikula 😀 😀 😠 Naozaj ďakujem za rady, snáď sa mi to nabudúce podarí krajšie 🙂 😉

reruna
8. mar 2013

@sticker já jsem taky ze začátku nevěděla, na co tam ta gumička je, ale pak jsem viděla pár videí na youtube o kleštičkování, jenomže jsem si je neuložila, tak zkus pohledat

sticker
8. mar 2013

@reruna Ja som si myslela, že to dali iba preto, aby sa to v balení moc neotvorilo 😀 😀 😀 Cez víkend pozriem 🙂 Teraz už idem zaľahnúť 🙂 😉

bambula1307
8. mar 2013

Dievcence dakujem za pacitka, lienkam som nakoniec dala dolu z ociek, to cirene lemovanie..bo boli take bububu..ale ujo s teou boli spokojni, tak som rada, bo ja som s nimi moc spokojna nebola 😀

Sice je uz pomaly koniec dna,ale aj tak vam vsetkym prajem krasny MDZ CMUK odomna 😀

pristela
8. mar 2013

@dada2007 idem k tebe do učenia , si dobraaaaaaaaaaaaaa

pristela
8. mar 2013

@sticker ja si davam tu gumku dole, mne sa s tym robievalo zle 😉 mám radsej volnu ruku 😲
@maznacik007 oo to som velmi rada, som sa bááála 😖

lucula73
8. mar 2013

ahojte
práve dorobená,musela som teraz odfotiť,bo ráno ide skoro preč 😉 ..........
@lawli robila som ten tvoj korpus,je perfektný,asi vystriedam mramorák na čas,vďaka za recept....... 🙂 🙂

a moc moc ďakujem Lucke @mizulienka za pomoc 🙂 🙂

nika1985
8. mar 2013

rafaelo s mandarinkami jaj este ma caka jedna uz ju mam potiahnutu ale ostalo mi strasne zle budem ju musiet dokoncit zajtra kym bude mala spat 😒 po tento vikend uz iba jedna torta na vikend 😒 babo je prednejsie

eliska22
8. mar 2013

@nika1985 krásna veselá 😵

eliska22
8. mar 2013

baby ako mi je ľúto tých kočiek čo robia tú kupolu, či čo to 😝

lokalistin
8. mar 2013

@eliska22 @dm1 to kde piekli tu tortu,ved to vyzeralo ako nejaky dom kultury 😀

lokalistin
8. mar 2013

ja mam asi strasne rychly internet tu u nas v dedine lebo mi to seka jak besne skoro nic nevidim,ale aspom pocujem 😉

dm1
8. mar 2013

@lokalistin netusim veru 😅

lokalistin
8. mar 2013

Tak ale ta baba s tym krtkom je fakt super no detailov palec hore,ale tie tri babeny akoze,sorry,ale ved ta torta stala v podstate cely den vonku,ci?

eliska22
8. mar 2013

normálen som myslela, že to tie baby ani nedobojujú, ja by som sa tam už asi zosypala 😝 😝

dm1
8. mar 2013

nabuduce tam bude podla ukazok Jakub ten z Trencina

lokalistin
8. mar 2013

@luciahromadkova dakujem tak som to robila,len ja som to zlepila len nutelou a to bola chyba ono to zostalo mäkke,a dala som 4 oblatky a bolo to strasne tazke a ta torta mi to potom neudrzala ☹ ,ale uz som urobila zavrety kufor,nebude to sice take pekne, ako som si to predstavovala,ale hadam sa bude aj tak pacit

eliska22
8. mar 2013

@dm1 no to som zvedavá a zase ukazovali nejakú budovu, ja to tak nemusím tie budovy, nechápem prečo si to ľúdia dávajú piecť 😅

lokalistin
8. mar 2013

@eliska22 ale dneska to bolo zaujimavejsie ako tie prve casti 🙂

lokalistin
8. mar 2013

@pipka toho mickeyho si modelovala?krasny je 😨

dm1
8. mar 2013

@eliska22 no Jakub uz pise ze to bude trapas tak neviem 😀. vlastne tam bude viac znamych mien z tortickomanie

dadka212
8. mar 2013

@dm1 ano videla som Jakuba 🙂 som zvedavá....ako mňa na tej relácii najviac otravuje ten skvelý komentátor so "super" hláškami 😖

eliska22
8. mar 2013

no uvidíme, necháme sa prekvapiť 😉 ja ich obdivujem, že tam vôbec šli 😝

aduskatt
8. mar 2013

ja som si musela nechat dnesny diel ujst, ja som mala tortovanie v kuchyni🙂) 9 kg, jahodovy plnka s jahodami, parizska slahacka, pribinak s mandarinkami.......a ta siva je fialova,,,,ja tu fialovu neviem fotit

pipka
8. mar 2013

@lokalistin ano, ale je taky strasne narychlo 😝 😅 nebolo casu...tak ma tie ruky take nedokoncene, preto som mu tam slahla tu krabicu ..akoze darcek 😅

dm1
8. mar 2013

@dadka212 no ved to ten komentar je uplne desny kolkokrat mam chut si aspon zvuk vypnut 😝