Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
12. mar 2013

@pristela ktorý teda vezmeš tú Etu?

muffinka8
12. mar 2013

@pristela http://www.mall.sk/roboty/kenwood-kmx-51 tento napríklad, ešte som ich veľmi neštudovala, len tak zbežne ... do leta ďaleko 😀

pristela
12. mar 2013

@mariann2 no ja som nalomena stale na tu etu zatial som iny nenasla s tym co chcem , ale kukam tento prave co dala
@muffinka8 😀 a tento ma tiez 5l nadobu sice eta ma 5,5l ale to uz detail , tento kenwood ale ma zas balonovu metlu to moze byt super , idem ho studovat 😀 cena sa mi paci kedez je nizsia nez eta 😀 😀 😀

79zuzana
12. mar 2013

@muffinka8 Kenwood mozem len odporucat. Ja som si kupila uz pred viac nez rokom Kenwood km337 a nemala som s nim ziaden problem. Je super silny, robim v nom aj cesto na such kolaciky ci kysnute cesto. Ma sice len tri nastavce ale mam ho len na pecenie tak to staci. Teda je k nemu aj ten vysoky skleneny mixer a to ho ani nepouzivam.

pristela
12. mar 2013

no ale kukam ze tento ma len 500W a slenny mixer nema ☹ tak nic, zas som na Ete 😖

viera6
12. mar 2013

Ahojte pridávam moje dnešné medovníky...nemala som čo ozdobovať...jedna várka sa hneď zjedla 🙂 ....

viera6
12. mar 2013
lokalistin
12. mar 2013

@pristela ja som kupila taky starsi kenwood od kolegu s kompletnou vybavou oni ho nepouzivali za 220€ neviem,ktory typ to je,ale napr.vcera som v nom robila MMF z 300gr cukrikov a cakomprask hotove,len jedno mi na nom vadi,ze je trochu hlucny,ale je to starsi typ,mozno tie novsie su tichsie, ale ma len 4l nadobu,ale mne staci,pokukaj mozno bude aj väcsia nadoba

jakelina
12. mar 2013

@mariann2 já myslím, že by ti ta metla neměla vypadávat, mně se to nikdy nestalo a sypu přes to okýnko co je v plastovém krytu a všechno se krásně nasype dovnitř a ne na tu metlu. To se ti nedivím, že jsi naštvaná. 😢 😢 😢

mariann2
12. mar 2013

@pristela aj moj ma balonovú metlu a mám nervy, keď šľahám napríklad maslo a všetko sa mi vopchá do metly a musím to vystrkávať stierkou 😝

mariann2
12. mar 2013

@jakelina joj, ked ja ten kryt tak nerada používam, ja radšej bez, ale potom v akej nádobe vážiš, že sa ti to do toho úzkeho otvoru dobre sype / aaaa inak, ty máš tiež bosch 🙂/

muffinka8
12. mar 2013

@79zuzana mne tie tri nádstavce úplne stačia. Ja mám toto: http://www.nay.sk/braun-m-1070/d-281813-c-1938/ ale metličky sa mi zlomili, tak využívam hlavne tyčový mixér, a to ostatné.

pristela
12. mar 2013

@mariann2 aha ,no vidíš ake cenne postrehy 😀

evvina
12. mar 2013

Tak přidám další moje výtvory. Velikonoční linecké do školy na jarmark. a pak zase beruška a pejsci na jedlém papíru

ajka82
12. mar 2013

@muffinka8 ten kenwoood mi vybral mm aj kvoli tomu, ze nema plastove casti ;) takze sa tam nema co dolamat, ako na mojom starom

ajka82
12. mar 2013

baby, dnes som bola v obchode kupit farby praskove 4ks sugarflair a doma som si vsimla, ze mi ich zle nablokovali, som este brala nejake podnosy lepenkove pod torty, tak som nevsimla 😅 za vsetky 4 som platila 1,52, co je polovica jednej 😕 potom som pozrela ich stranku a museli mi nablokovat miesto nich klasicke kovandovi podla ceny, mam im to ist dat doblokovat naspat? 😕

muffinka8
12. mar 2013

@ajka82 tak tak 🙂

timotejkabrejkova
12. mar 2013

@pristela Skús značku Bosch. Ale najprv choď do obchodu tam sa opýtaj aké majú a zapíš si ich čísla. Potom zisti ceny podľa tých čísel na internete a potom ešte zavolaj do Bosch a opýtaj sa na ten konkrétny výrobok podľa toho čísla.Lebo my sme tak kupovali umývačku boli sme pozrieť v obchode čísla opísalin na internete našli o 70 eúr lasnejšie 🙂 zavolali do Bosh a nakoniec podľa toho čísla nám povedali že je to starý výrobok že má už 5 rokov nech si pozrieme tieto čísla nadiktoval nám ich že sú to výrobky z roku 2012 pozreli sme na internete a cena bolatáká istá ako tých čo vyrobili pred piatimi rokmi 😠 a v predajni ani taký výrobok nemali len samé staršie výrobky a tak sme kúpili cez internet a bol rok výroby 2012 a bola lacnejšia ako ten starý výrobok cca 80 eur 😉

aduskatt
12. mar 2013

@ajka82 a tak to je asi len na Tebe ako sa zachovas🙂

ajka82
12. mar 2013

@aduskatt sak to, ja poctivy tvor 🙄 uz mi vsetcia nadavaju... a to este tetuska kontrolovala ucet, citala pocty veci, co nahadzala ale nic nevsimla... no asi tam zabehnem este zajtra v ramci prechadzky doobeda 😅

aduskatt
12. mar 2013

@ajka82 no, tej tetuske to bude pri inventure chybat a bude to musiet zacvakat zo svojho☹ ja osobne by som sa vratila do obchodu.......🙂 vzdy sme boli radi a vdacni, ked sa klienti vratili do banky a nemuseli sme platit zo svojho mizerneho platu🙂

ajka82
12. mar 2013

@aduskatt sak ja to poznam, neboj, tiez som zo svojho musela sem tam cosi zaplatit, ked som sa sekla 😒 ☹ dokonca aj ked som sa nesekla a niekto mi slohol flasu metaxy z baru ked som bola na zachode 🙄 ...bohuzial ma nechali pracovat ten tyzden samu no a cikat musim, ked som robila od rana do noci 😖 preto som ja taka poctivka, ked nahodou cosi 🤐 aj v peceni hrou v dca, mi raz odpustili asi euro, lebo som zahlasila platbu kartou vraj neskoro a v hotovosti mi chybalo...najblizsiu navstevu, co som tam bola som doplatila a tetuska prekvapena zo mna zostala 😅

heni79
12. mar 2013

Dievčatá, keď sa bavíte o farbách. Ja som si zvykla kupovať práškové Kovandovi v Tescu. A dnes som tam šla a nemajú ani jedinú 😕 To zrušili tento tovar, či? Netušíte?
A kde by som ich tak ešte mohla zohnať? Poraďte, ak viete. Vopred ďakujem.
🙂

marianabila
12. mar 2013

zienky prosim vas poradte mi,je hmota K2 vhodna na modelovanie kvetov?skusala som robit laliu,ale lupene boli strasne mäkke,ako to mam robit?som nestastna 😢

vecernicci
12. mar 2013

tak přidávám moje včerejší 😉

vecernicci
12. mar 2013

@marianabila na modelaci kytek je nejlepší smartflex flower 😉 z K2 je neuděláš

sisix
12. mar 2013

@vecernicci posli vajicka 😀 😀

jakelina
12. mar 2013

@mariann2 já mám Kenwood a vážím v takové vyšší a užší misce a ta mi na to akurát pasuje.Má takový na boku takovou tu špičku nebo zobáček, nevím jak bych to napsala a tím to tam strčím a nasypu.

jakelina
12. mar 2013

@heni79 já kupuju v těch klasických drogeriích, tam je mívají a v Globusu, ale ten na Slovensku není 😝

jakelina
12. mar 2013

@vecernicci úžasné vajíčka