Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
28. mar 2013

@broucek2 veľmi pekná, jemná tortička 🙂

kvixa
28. mar 2013

ahojte , chcela by som vas poprosit o radu, kt farby su najlepšie- teda najvyraznejsie a najkrajsie. Potrebujem zmiešať s poťahovkou a neviem si vybrať ci praskove , gelove a neviem ake su vs. idem robit prvu tortu a chcela by som nejake fakt krasne farby- kriklave a tak ale neviem ani aka znacka. na cene mi nezalezi. Ďakujem pekne.

zuzana_1
28. mar 2013

Babule nemate nejake velkonocne ulozene?

pralinka25
28. mar 2013

@kvixa gelove su lepsie a asi wilton alebo sugarflair. kazdy preferuje inu znacku tazko povedat ale obe su v pohode.

kvixa
28. mar 2013

@pralinka25 dakujem

pralinka25
28. mar 2013

@kvixa a ak chces cervenu alebo ciernu kup si extra gelovku

lencza
28. mar 2013

jdu se pochlubit dokončeným dortíkem, je tam plno nedokonalostí, tady se najdou mnohem lepší dortíky, ale zákaznici se dort moc líbil, tak to je pro mě hlavní
ořechovo-kávový korpus, čokoládový krém, váha 3,5kg
a děkuji @maya30 za rady

miciatko
28. mar 2013

Babulky chcem vas poprosit, kto ma ulozenu tortu je cela oblozena mrkvou a trcia z nej zajacovi, len usi a labky uz dve hodiny ju hladam a nikde nieje. ...

cat
28. mar 2013

Ahojte, spolu s kamoškou sme dnes od rána do 17h robili 1. krát v živote poschodovú tortu, na 80-te narodky pani Betke, ľudovej liečitelke, ku kt. chodíme x rokov..a ktorá hlavne mne minulý rok velmi pomohla, keď ma chcela dostať rakovina. Tu je foto dielka:

lifinka
28. mar 2013

Ahojky při zeleném čtvrku 😉 přidávám dnešní dort, muffinky do školky a zkouška narcisek 🙂 . Další dva dorty o víkendu🙂

adelaz
28. mar 2013

Ženy poradíte mi nějaký čoko dort s nutelovým krémem a nebo jen nutelou ?🙂

bambula1307
28. mar 2013

@muffinka8 jo jo je dolezite slahat bielky s krystal cukrom, sneh je potom ovela stabilnejsi a pevny..a aj piskot pekne narastie a lepsie sa to miesa dokopy 😉

jakelina
28. mar 2013

@lifinka moc hezké

muffinka8
28. mar 2013

@bambula1307 presne tak, som už na to prišla a preto som to tak robila aj pri tom čoko korpuse aj keď to v recepte nebolo. Lebo ostatné recepty kde idú len čisto bielka nakoniec mi stále spľasli a boli cestá také hutné.

efci
28. mar 2013

Zeny robili ste uz niekto takyto krem??? KRÉM: Mléko 1 l, vanilkový pudink od Oetkera 2 ks, Gustin nebo polohrubá mouka 4 lžíce, cukr krupice 6 lžic, mascarpone 1 ks. Nebude to s tym mascarpone tiect, nie je lepsie stavit na istotu a dat to s maslom?? Vdaka

pipka
28. mar 2013

@lifinka sikulkaaa 😵

anibas
28. mar 2013

@efci neviem prečo je v recepte aj puding, aj gustin, aj krupica - dala by som len puding ( 1 ks na 250ml mlieka) a potom mascarpone. 😉 Ak by to bolo riedke, tak trošku masla.

pipka
28. mar 2013

moj opraveny krteček 😎

jakelina
28. mar 2013

@pipka už se může i učesat 😀 😀

aduskatt
28. mar 2013

@anibas presne to ma zarazilo, ze muka aj puding a na liter len dva pudingy

efci
28. mar 2013

@anibas
@aduskatt dakujem, tak vysp
ekulujem nieco, aby bolo dobre 🙂

anibas
28. mar 2013

@pipka prečo opravený ??? bol žltý ? 😀

pipka
28. mar 2013

@jakelina na přehazovačku 😀 😀 😀 😀

pipka
28. mar 2013

@anibas neeee bol bez vlaskov 😝 sklerooooza 😀

aduskatt
28. mar 2013

@efci chces davat mascarpone?

anaj_janka
28. mar 2013

ahojte. Potrebovala by som pls radu .... síce nie ku marcipánu, ale predsa skúsim. Chcem robit likérové špice a je tam potrebný solamyl (zemiakový skrob), možem dat namiesto toho gustin (kukuričný skrob)? dakujem pekne a prajem pekné sviatky 😉 🙂

bambula1307
28. mar 2013

@muffinka8 jojo v knihacha a vsade su recepty bez cukru..len bielky, nakoniec praskovy cukor do bielok ...ale to nem dobre. V skole nas ucili 1/3 cukru do zltok a 2/3 do bielok ..a fakt je to lepsie 😀 😉 😉 😉

bambula1307
28. mar 2013

@anaj_janka janka do spicov nejde solamyl..ani iny skorb

lussy23
28. mar 2013

@lencza pekný
@pipka veľmi peknučká
@lifinka krásnučké
@cat velmi peknučká tortička

vlada111
28. mar 2013

@pipka no to je fešák vlasatý 🙂