Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
16. apr 2013

jéééjda kočky prišla som Vás rýchlo kuknúť, ja vôbec nemám čas sem chodiť ☹ práca, deti, roboty okolo domu, torty pečiem, v jednom kole som 😝 tak idem pokať aspoň výtvory Vaše 😉

eliska22
16. apr 2013

@zuzana92101 nádherné, tiež rozprávku nepoznám, ale torta je super, obdivovala som ju aj na fb 🙂

bambula1307
16. apr 2013

@pipka Janka taaa je perfektnaaaa ukladaaam 😉

evvina
16. apr 2013

Dneska jsem dělala Lucince do školky na oslavu jejích narozenin muffinky podle vás 😵

pipka
16. apr 2013

@bambula1307 jeeej dakujem 😵

mayka
16. apr 2013

Ahojte babule. Idem po radu. Budem robit tirtu s oplatkou ale nebude s potahovkou. Bude cokokorpus a parizska slahacka z bielej cokolady s malinami. Tou parizskou slahackou budem aj zdobit a natierat povrch torty. Mam aj ten gel na oplatky ale nie som si ista ci sa ta iplatka znesiecs tou slahackou. Myslite ze to bude ok? Pripadne poradte ako to mam spravit? dakujem

pipka
16. apr 2013

no idem vam sem dat tie "zapisky" s mierami a vahami 😉 poctivo som pre @pristela zienku moju zapisovala, daco aj pofotila 😉

1. korpus mramorovy, 6 vajec, forma 24 cm
2. upečený korpus, váha 1350 g ,
3. naplnený korpus ( plnka jogurtová, lesná zmes) váha 2400 g, výška 10 cm
obmaslovaná torta vážila 2600 g ale nefotila som 😅

4. hotová potiahnutá aj s figurkami a autom 3900 g

Auto je z horaliek a poziarnik aj stromy zo SV 😉

dadka212
16. apr 2013

@pipka ano bude asi na 3 táckach alebo aj na 4 musia sa zmestiť do ich bedničiek kvôli preprave 😅

pipka
16. apr 2013

@mayka a budes tu tortu aj poťahovať? Lebo ak ano, tak parizsku pod potah isto nie, ak v nej nebude maslo, slahacka ti potah roztopi. A oplatku natries gelom a prilozis na tortu a ja aj zvrchu potieram gelom, je leskla a tak obživnú tie farby 😉

ale aj ides tu oplatku davat rovno na tu slahackovu plnku, tak to neviem ci sa ti nezvlní 😕 😖 ale s tym nemam skusenost, mozno baby poradia 😉

pipka
16. apr 2013

@dadka212 tak to bude aka mega stonoha 😎 😎 😎

dadka212
16. apr 2013

@pipka no to ano 😅 ale všetko mám dané aké farby a tak....no uvidím

dadka212
16. apr 2013

@pipka ja už viem prečo mám lahšie torty....ja robím mramorák zo 6 vajec ale dávam tam suroviny ako na 4 vajca....

pipka
16. apr 2013

@dadka212 nooo tak to je mozne 😉 sak ta muka, cukor atd maju svoju vahu 😝

florentina
16. apr 2013

@pristela pomooooc, já jsem dnes znovu zamilovaná!!!!!!!!!! Už mám mazlíka doma na stole, vše vyzkoušené, je to hukot...i manžel uznal, že je to fakt kus🙂 a ta sleva opravdu neuvěřitelná, ta krabice byla dole lehounce natrhlá, vůbec nic tomu nebylo, opravdu mi ta sleva pořád nejde do hlavy.

elienka
16. apr 2013

@miciatko ten bezlepkový korpus som už piekla, na to že je to bezlepkové, tak je mňam. najskôr sa zdá že bude obrovský, tak narastie, ale potom splasne na normálnu veľkosť. je dosť jemný, tak moc nedporučujem naspodok poschodovej torty. tento rozpis je na 24 cm formu, je to tam napísané.

mayka
16. apr 2013

@pipka no ved to som si neni ista. Tak asi dam aspon na vrch torty maslovu plnku cisto pod oblatku a okraje oplatky snad tu slahacku zvladnu. Ale vdaka za radu.

alexandrakocikova
16. apr 2013

@pristela super, a kde zoženiem do piatku tie pláta? som v pipine

muffinka8
16. apr 2013

Prosím, prosím ... nemáte nejaký nápad na tortu pre 12 ročného chlapca? 😨 😨 😨 nemá žiadne špeci záľuby ktorých by som sa chytila. Tak niečo také neutrálne, vtipné ... hľadala som kadečo ale nič ma nejak neoslovilo 😕

bzucinka2
16. apr 2013

Babulky sikovnice popri praci sem uz ani nestiham chodit co ma velmi mrzi... Potrebovala by som poraadit treba 4-poschodovu tortu vystuzit celu jednou palicou ci staci len jednotluve poschodia?

bambula1307
16. apr 2013

@florentina juj super tak mas ten model co ja..este aj s mlynkom a mixerom, super cena..dobra kupa. 😉 😀 : Tak si to spolu uzivajte 🙂 😀

pipka
16. apr 2013

babyyy...neviete niekto...ak chcem dat biely stencil na farebnu tortu 😕 staci ked dam ceru, praskovu belobu a cukor..alebo tam mam dat este nieco? 😕 😕 😅
dakovala 😉

pipka
16. apr 2013

@bzucinka2 ja by som asi aj vystuzila..okrem jednotlivych poschodi aj celu 😒 😉
teda ja som tak robila aj pri trojposchodke 😉

jakelina
16. apr 2013

Já jsem schválně změříla formu, má 24 cm a dělala jsem do ní mramorák, jenom teda bez kakaa ze 4 vajec a vylezl mi až nad formu. Já kdybych tam dala ze šesti vajec, tak mi vyteče. 😝

broucek2
16. apr 2013

holky, jaké nejmenší dorty berete jako zakázky. Teď mě oslovila paní a chce jen něco velikosti většího jablka max. 3 muffiny u sebe, ale měly by být celé potažené. Když si vezmu, kolik by to dalo práce a ještě emergie, tak se obávám, že se mi do toho nechce

broucek2
16. apr 2013

do formy o průměru 24 dávám klasický piškot z 8 vajec, ale strašně záleží na velikosti vajec. Pokud někdo kupujete L, tak určitě méně

jakelina
16. apr 2013

@broucek2 já když dělám korpus z celých vajec, jenom mouka a cukr. Bez oleje a vody, tak mám taky až nad formu. Nechápu to, asi mám nějakou nízkou formu nebo co. 😝

broucek2
16. apr 2013

@jakelina moje má výšku 8 cm a mám až po vrch

lucula73
16. apr 2013

@jakelina ahojky,prosím ťa,keď zarabaš tú montanu,postupuješ presne podľa receptu na obale,či máš nejakú overené množstvo tej vody a tuku,idem to vyskúšať,len nech to nepokazíííííííím.......ďakujem 🙂

pipka
16. apr 2013

@jakelina aky ho mas krasny rovny 🙂
to ale robis ako bez oleja, bez vody ...ci tento nie? to iny?

dm1
16. apr 2013

@jakelina hentie otvaracie formy su nizke tusim len nieco cez 6cm moja ma 8cm