Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. apr 2013

@zuul je nadýchaný a jemný, asi je trochu sušší, když tam není olej a nebo jenom dvě lžíce. Ale mně třeba hodně chutná.

lucula73
29. apr 2013

@artepf prosím ťa,ty pužívaš tuším tiež tú montanu..........nevieš koľko to vydrží zarobené?nikde som sa to nedočítala....a nechávaš to tiež odležať,či hneď s tým pracuješ? 🙂
a krásne tortičky .......

jakelina
29. apr 2013

@artepf moc krásné všechny. Zrovna nedávno po mě někdo chtěl kolečka, myslím jako ty zahradní. Normálně jsem nevěděla jak je udělat, tak jsem je od toho odradila. Máš je super, nějak jsi to vyztužila, aby ti držely nebo jak na ně, poraď.

ivkaivka
29. apr 2013

ahojte, poradíte mi, kde nájdem šablónu na detské topánočky, alebo na balerínky? veľmi pekne ďakujem

dena
29. apr 2013

@ivkaivka treba hladat v sekcii marcipanove torty 2 - fotopostupy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

ivkaivka
29. apr 2013

vďaka a ešte nemáte nejaké inšpirácie na kabelku - pre super nákupnú maniačku? veľmi pekne ďakujem

pristela
29. apr 2013

jeej holky aku spravu som si nasla 😀 😀 😀 konecne som si po nej vydychla, bo predsa len robit svadobku podla seba ked neviem co maju radi 😕 a este som sa bála tej dobosky po tom čo ten pán urobil haló 😠 u @rapunzel, síce som ju už robila viac krat no ale predsa len... jááj usmievat sa budem cely den a želam aj vám takéto správičky, čo mi pani napísala : chcem sa Vám v mene našej rodinky, nevesty a ženícha a vlastne všetkých veľmi pekne poďakovať za faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaantastickú tortičku, zožala obrovskýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý úspech a musíme povedať, že bola zo všetkých NAJKRAJŠIA a tá doboška nemá chybu...akurát si dávam na raňajky, čo troška zostalo Na svadbe bola proste jednotkou

vlada111
29. apr 2013

@eliska22 krásna práca

evuska32
29. apr 2013

baby neviete, či existuje aj iný druh krém Ole od Dr. Oetkera - ten bez varenia - okrem vanilkovej a čokoládovej príchute?

aduskatt
29. apr 2013

@evuska32 kokosový

dm1
29. apr 2013

@pristela to potesi 😵 . ako ja som zase v soku od vcera este som im nenapisala lebo baba co uz mala odomna tortu mi poslala ze co chce teraz a tam torta pre dievca s jednorozcom ktoiry lezi hovorim si ok sak kupim formicku a dam aj kona a ona napisala ze aby mal kridla a predne nohy dohora takze stat na zadnych 😀 . No nedam to? no nedaaaaaaam 😅

aduskatt
29. apr 2013

@dm1 ale dáááááš🙂 tusim niekto pozeral americke torty🙂

evuska32
29. apr 2013

@aduskatt vážne? to som ešte nevidela a dá sa kúpiť v tescu alebo kde?

mirinecka
29. apr 2013

Baby kde kúpim patchwork motýla za slušnú cenu? Farbíte motýľov prachovymi farbami lebo ich máte nádherných a budem ich potrebovať na tortu. Ďakujem

aduskatt
29. apr 2013

@evuska32 aj tam, aj v Kauf...u nas ho maju bezne

aduskatt
29. apr 2013

@mirinecka farbim prachovkami 🙂

evuska32
29. apr 2013

@aduskatt ďakujem 🙂 ja som ho ešte nezaregistrovala, len niekde tu v téme som videla, že do kokosovej plnky dávajú kokosový Ole

aduskatt
29. apr 2013

@evuska32 ja som videla zatiaL vanilku, coko a kokos a to maju vzdy u nas v obchodoch pokope 🙂

jakelina
29. apr 2013

@pristela to potěší a zasloužíš si pochvalu, tak se raduj. 😉

1zaza
29. apr 2013

@mimcak je to zo sady JEM Cutters

muffinka8
29. apr 2013

@luciahromadkova @jakelina tak plnka pekne držala, bola taká nadýchaná s tým mascarpone, ale veľmi málinko bolo cítiť karamel, takže si už musím poznačiť že nabudúce viac cukru. (dala som 2 šľahačky, 140g cukru - 7 lyžíc, 1 mascarpone) ale inak to bolo fajn, také jemné, síce neohúri, ale ani neurazí 😅 😀 😀

ajka82
29. apr 2013
boise
29. apr 2013

Ahojte, tak dovolte mi zas podakovat za inspiracie, moja stvrta torta...uz som spominala ze robim len pre svoje deti, uz teda 2x do roka a obdivujem vas ako dokazete vyrobit aj 3 torty za den, ked ja sa s jednou kaslem cely den 😀 sorry za kvalitu foto, za pana neviem najist blesk k fotaku 😅

zuzana92101
29. apr 2013

@pristela ved ani sa necudujem, taka bola naaadherna, len som na nu cumakovala, ze jeeeeeej, jeeeeeej, ta farba je uuuuzasnaaaa, jeeeeej, ako to ta baba robi...mas jednoducho carovne rucicky a moja suseda o tebe hovori, ze si z inej galaxie, lebo co uz ty dokazes spravit.... 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
29. apr 2013

@boise krásně se ti povedla a malinké vše nej 😉

boise
29. apr 2013

@jakelina dakujeme 😵 😵 😵

aduskatt
29. apr 2013

sice to nie je torta, ale potesilo🙂

evuska32
29. apr 2013

kočky nič nextra veď tretia v živote 😀, ale zbúchaná za 2 hoďky na oslavu tatkových menín...podmienka - žiadny marcipán a broskyne 😀 takže mramorák, ríbezľový džem, lúpané broskyne a pribináčikový krém. Nakoniec som sa rozhodla pre tortový rez skôr ako pre okrúhlu tortu, ale v konečnom dôsledku som sa asi narobila viac 😀 už budem múdrejšia

ajka82
29. apr 2013

babyyy, dobre sa mi zdalo, ze ste tu niektora z PD? ze by ste zvladli urobit taky muffin ako som ja robila?http://www.facebook.com/photo.php?fbid=27380344...

mrka2
29. apr 2013

ahojte, tak este ja pridavam moje 2 a mam pokoj 🙂