Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
28. máj 2013

@florentina preto ten slahany nad parou nerobim casto iba ked chcu vanilkovy alebo na zelanie :D. ozaj slaham aj ja casto aj dlhsie ak slaham viac vajicok @rapunzel1 ma vychytavku na to slahanie aj ked som veru na teba Leni myslela min. tyzden ked som slahala ze ja beham so slahacom po celom hrni - robim v takom vacsom aby sa vsetko rovnomerne preslahalo pri tom tvojom patente 🙂 slaha ale iba na jednom mieste ci?

rapunzel1
28. máj 2013

@dm1 ako kedy, ale keď robím niečo v kuchyni, tak posuniem kúsok misku a šľahá tam, ale on sa niekedy akoby odráža od stien tej misy a behá tam hore dole... pri tom karamelovom mi trochu karamelu zostane na dne, ale to je len taký povlak-kúsok a to ma nedoženie stáť pri tom toľký čas 😀 , prvotný nápad mala jedna holka na nete, ktorá robí penové torty, ona to tam mala aj nafotené, ako to má pripevnené ona, ja som si požičala nápad a previedla do mojich podmienok....

rapunzel1
28. máj 2013

@dm1 z tadeto som odkukala nápad http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27076

florentina
28. máj 2013

@rapunzel1 jé, ty jsi tedy vynalézavá žena, ale hned to zní pozitivněji🙂 😀 Jen si ani nejsem jistá, že to by můj ruční mixér dal - 45minut v kuse, bych se bála, že se zavaří...

A z jiného soudku, další test mého nového kuchyňského miláčka @pristela.... dělala jsem korpus z 20 vajec, kila a čtvrt mouky a 800g cukru atd... a v pohodě to vyšlehal, neměl s tím žádný problém...jsem tu juchala....

dm1
28. máj 2013

@florentina ale neboj mixer zvladne ja nad parou slaham mixerom za 10e uz skoro 3 roky 😀

vlasta80
28. máj 2013

ako tak dokoncene...este domalovat...ale to si necham na dalsiu "nocnu" 😀

rapunzel1
28. máj 2013

@florentina pridávam sa k názoru Danky, ja mám tiež obyč etu promise za 10 euro z tesca a nemá žiaden problém ísť s malými prestávkami celé hodiny, už som sa raz bála, lebo šiel od 8 mej rána do 14 tej poobede a to som ho len prekladala z misy do misy, lebo šli šľahané nad parou, parížske aj penová a rozdýchal to v pohode 🙂

lokalistin
28. máj 2013

@florentina podla mna by ti mohla ta hlava aj z torty drzat,neviem presne ako to myslis,ale ja som raz robila akoze leva a tam bola tak hore dopredu hlava zapichla som slamky do toho a drzalo to kukni sem niekde v strede https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

cwilinge77
29. máj 2013

@florentina a aky mas mixer?ja uz tiez pokukujem po novom, ale neviem aky je dobry

martina05
29. máj 2013

@rapunzel1 Ďakujem za recept - koľko masla do toho krému dám??? Bude mi táto dávka stačiť na 26 cm kruh??? nemáš náhodou receptík aj na nejaký dobrý orechový korpus?? VĎAKA

rapunzel1
29. máj 2013

@martina05 ide tam 500 g masla a korpus používam mramorový, a zamením časť múky za orechy, podľa mňa je suprový http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

martina05
29. máj 2013

@rapunzel1 vďaka veľká pomoc !!!!!!

wera.g
29. máj 2013

Ahojte baby, prosím vás, nejaká inšpirácia na tortu pre "šprta" by sa u vás nenašla? Ideálne nejaké ťažké matematické vzorce, možno kniha.... mňa nič nenapadá ☹ Ďakujem 😉

martina05
29. máj 2013

@cwilinge77 keď sa robí tá mašľa, musí sa najskôr nechať nejako vytvrdnúť alebo ju len vymodelujem a dám na tortu...vidím, že je tam vložený nejaký celofan, asi aby to držalo tvar - na ako dlho??? Pýtam sa asi dosť čudné veci ale nikdy som to nerobila... Vďaka M.

enula222
29. máj 2013

Nech sa páči... 😉 😉

rapunzel1
29. máj 2013

@martina05 nie je začo, kedykoľvek...čo sa týka tej mašle, urob si mašľu, daj do nej servítku, môžeš nechať vytvrdnúť na vzduchu a dať ju potom, ale keď nemáš čas, čo ja robím pravidelne, a je to lepšie,lebo sa ti prispôsobí pekne k torte, prilep na tortu vodou zmiešanou z cukrom aj so servítkou vo vnútry, alebo alobalom a po asi 2 hodinách, aj skôr len vyberieš

martina05
29. máj 2013

@rapunzel1 no vidíš to je zase niečo čo neviem, ja som myslela, že tie ozdoby sa na poťah lepia krémom... stačí teda voda s cukrom????

mojmacik
29. máj 2013

@pristela kraaaaaasa...tu so sviecockami ukladam s dovolenim,mozno sa budem inspirovat pre moje trojkyyy ...deti myslim,nie prsia 😀 😀 😀

rapunzel1
29. máj 2013

@martina05 áno stačí, všetko chce čas naučíš sa, ja som strávila neskutočne veľa času na nete a čítala a čítala diskusie a učila sa a ešte stále je toho ešt veeeeeľa predomnou, na mnohé veci sa ešte ani nechytám....

ajka82
29. máj 2013

babulky, ktora ste z liptovskeho hradku a okolia(l.mikulas, ruzomberok, mozno aj poprad), kamoske tortarka zrusila tortu pre chorobu a nevie nikoho najst, torticku potrebuje do soboty... nasla by sa niektora ochotna? dakujem 😉

vlasta80
29. máj 2013

domalovane este pred poobednajsou 😀

ajka82
29. máj 2013

tak vraj uz sa jej niekto ozval, dakujem

katkak23
29. máj 2013

ahojte poradte prosim....prvykrat som robila vcera postavicky zo smartflexu doteraz to bola u mna len K2 a hlava deformuje telicko a prosim vas to ani ruky a tak vodou prilepit som musela chvilu drzat aby sa to pricuclo... akoze zo smartu sa modeluje lepsie no ostatne veci uplne zle to k2 sa lepila no ale vsetko drzalo aj bez vody na sebe a mohla som spravit celu postavicku a nic sa nedeformovalo....tak poradte kde robim chybu ... a oazj na minnie lepit male biele bodky no koniec som sa natrapila ako blba tak to odskakovalo a radsej sa prilepilo na prst ako na minnie 😠

muffinka8
29. máj 2013

@katkak23 ja robím postavičky po častiach zvlášť hlavu a telo nechám uschnúť aspoň trochu aby sa to nedeformovalo a aj ostatné veci nechám trochu obschnúť a až tak prilepím. Padá ti to preto lebo je to ich váhou, tak stále treba dlhšie podržať alebo podložiť.

katkak23
29. máj 2013

@muffinka8 no to ma trafi...ved teraz som to aj tak musela nechat ale potom vies ked treba hlavku kusok napravit alebo trosicku zmenit tvar tak potom ked uz je vsetko tuhe sa to teda naozaj tazko prisposobuje 😒 no ja len ze ak som robila neico zle resp nejaku vychytavku mate aby sa tot akto nemuselo 😠 joooj toto ma dost stve...ale aj tak a ruky oci a tak lepis vodou normalne áno? dakujeeem

muffinka8
29. máj 2013

@katkak23 prípadne dám do hlavy špáratko a zapichnem ... možno má niekto lepší postup, ale ja nedokážem spraviť postavičku naraz, lebo ak treba prilepiť, pritlačiť jednu časť tak si zároveň deformujem druhú, tak to radšej robím postupne a nie "za horúca". Ale vody netreba veľa, len toľko ako keby si to "olýzala" 😀 keď dáš veľa vody budeš dlho čakať kým uschne.

cwilinge77
29. máj 2013

@martina05 urcite treba nechat najskor vytvrdnut, aspon ja to tak robim, aby sa ti nesplasla 😉

zarabono
29. máj 2013

kocky,viete mi prosim vas poradit,mozem dnes vymiesat vajcia nad parou a zajtra spravit krem?

florentina
29. máj 2013

@dm1 @rapunzel1 já mám taky nějaký super levný, dostala ho babička na nějaké předváděcí akci jako dárek zdarma za účast (nic nekupovala) a statečně šlehá už hodně let 😉

@lokalistin tvůj lev je super, ale tam bych se toho nebála, tohle bude vypadat přesně jak ta figurka na tom přiloženém dortu, akorát to bude dort. Takže sedící kůň, tělo bude vysoké a relativně úzké a na tom bude hlava, která bude přesahovat dopředu a to se bojím by nedrželo....možná, kdby tam byla nějaká konstrukce, ale to je zase na malý dort podle mě zbytečné....

@cwilinge77 Kenwood Major KMM770

katkak23
29. máj 2013

@muffinka8 no ja som tiez aj sparadlo dala...no a vody nedavam vela...no nic asi si na to musim len zvyknut 😖 ale dakujem ti za rady 😉