Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zandanem
19. jún 2013

@mysiatkoo napsalas to tak krásně že jsem musela sdílet....snad se nezlobíš 🙂

muffinka8
19. jún 2013

Každý kto aspoň trochu pečie (nemusia to byť práve torty) vie čo to všetko stojí a koľko je s tým práce. Upiecť aj dobrý zákusok je tiež niekedy drahá záležitosť a aj na čas náročná.
Ale aj dobrá bábovečka stojí za to 😉 🙂

blcha
19. jún 2013

babulky neake inspiracie otvorna kniha by som potrebovala ak mate nieco zaujimave potesite ma 😉

akapulko
19. jún 2013

@pristela 🙂)))oki budem to brat optimisticky🙂)inak ako Vas tu dlhsie citam vraj mas krasne torty postavicky kde mas nejaky album kde mozem mrknut?

florentina
19. jún 2013

@aduskatt já mám pilku také doma a taky ji nepoužívám...řežu nožem s pilkou, tuším tu někdo psal, že se mu říká paletovací. Taky mi to s ní moc nešlo. Sice není zničená, ale při zařezávání do korpusu a vyjíždění z něj ven ten korpus trhala, tak to jsem musela naříznout nožem, korpus uvnitř rozřízla rovnoměrně. Nešlo mi to ale lehce, musela jsem ten korpus o sebe jakoby opřít, aby se mi to neposouvalo a tahat to oběma rukama. Takže mě to opravdu nebavilo. Tak v tom nejsi sama 😉. Když to holkám jde dobře, možná opravdu záleží na značce. I když já tu svoji mám normálně z cukrářských potřeb. Bohužel nůž si teď musím koupit nový, minule jsem s ním odřezávala smartlex a zničila ho na něm, což mě hrozně mrzí...A jinak nejdřív jsem také odřezávala nožem opřeným o nějakou hranu, abych to měla rovné. Ale stejně když pak plním krémem a ovocem, tak každou vrstvu mám trošku jinak vysokou a ve finále nebyl dort po naplnění úplně rovný a seřezávala jsem vrch, tak si s tím teď nelámu hlavu. Prostě to rozříznu, přibližně rovně, naplním, zachladím a pak teprve do roviny seříznu jen ten úplně vrchní plát a to už dělám na točně, tak dám nůž na nejnižší místo a točím do kola a tím si to tu "hladinku" najde samo...
Jinak když jsem používala pilku, tak jsem také pořád přenastavovala výšku, tak jak píšeš @mysiatkoo , je to mnohem lepší 😀 .
@pipka píšeš, že když dobře zachladíš korpus, řeže to pak pilka jako máslo, ale tak to už je naplněný a tudíž předtím rozřezaný, ne? Nějak jsem to nepochopila, možná špatně čtu...ptám se jen, zda mi zase něco neuniká...jako když jsem se tu zcela náhodou po roce dozvěděla, že nemám vymazávat boky formy 😀 ...tak když mi něco uniká, raději se ptám 😉

lamps
19. jún 2013

@muffinka8 dávam plátkovú, potom som hodila plnku na chvíľu do chladničky a potom som plnila. Želatíny som dala len tak od oka, aby to nebolo také veľmi "želatínové" a krém chutil veľmi dobre

jakelina
19. jún 2013

Holky v Tescu je ode dneška máslo za 25,90, já jsem jela ráno po cestě do práce a v lednici v práci jsem zabrala celou polici jenom máslem. 😀 😀

florentina
19. jún 2013

@lokalistin @njonja nevím čím to je, ale mám tu samou zkušenost, mražený samostatný krém v krabičce /mascarpone a pribiňák/ byl po rozmrazení hnusný, ale mrazený v dortu, byl dort po rozmrazení dort naprosto ok.

jakelina
19. jún 2013

@florentina někdo dává upečený korpus po vychladnutí do lednice, tak to pak asi jde líp řezat. Jak píšeš, že musíš korpus o něco opřít, tak to taky nějak nechápu, já ho dám na podložku, zlehka nahoře přidržuju dlaní a pilkou zlehka řežu. 😲 Asi fakt záleží na druhu pilky, mně se třeba kraje vůbec nedrobí. Já bych zase neukrojila nožem, asi bych to měla křivé. 😝 😝 😀 😀

wera.g
19. jún 2013

babule, na fb som neuspela, tak sa tu pokúsim - náááhodou nejakú superskú tortu my little pony, 2.poschodovú nemáte uloženú? už pár dní hľadám na nete a niiiiiiič niiiiiiiič :-/

akapulko
19. jún 2013

@wera.g nie je poschodova ale na inspiraciu mozno pomoze🙂

florentina
19. jún 2013

@levandulka3 @jakelina holky gratuluji k úspěchům vašich synků, je to velká radost 😉

@muffinka8 já dělám jogurtové plnky moc ráda a když náhodnou není tak tuhá jak chci přidám vanilkový ole...taková záchrana, tak se toho nemusíš bát...to je pak vždy ok...A k tvému dalšímu dotazu, zda dát jen to Ole...z mé zkušenosti nemá to pak tu chuť, ten želatinový ztužovač za studena tomu dá ten odlehčený ráz. Mě se napoprvé krém taky nepovedl, samá hrudka, ale je to tím, že to chce opravdu jen lehce promíchat, já to poprvé urputně mixovala, ať se to pěkně dostane všude a tím to právě hrudkovatí. Chce to jen lehce zamíchat, nechat ztuhnout a jen když to není tak pevné jak chci, přidávám jako tu záchranu to Ole, jak už jsem psala.

@mamina1978 já taky nevím, proč všude neprodávají to samé, tedy myslím tím, když je to stejná firma a jiné příchutě tu prodávají. Štve mě to, citronový creme ole bych taky uvítala...jinak ještě, že funguje "dortová mafie" jak to tuhle nazval můj manžel 😀 ...toužila jsem po kaštanovém pyré, tortových oplatkách a Zlatém klasu a pyré mi teď přivezla jedna kočka, co jsem nedávno poznala, říkala že má manžela maďara a často jezdí domů a tam to také běžně prodávají, tak jsem se dohodla, že mě bude zásobovat a už se těším až vyzkouším a tortové oplatky mi poslala naše zlatá @jakelina , jen čekám až dorazí a o víkendu jdu na kurz modelace kytek a domluvila jsem se s jednou kočkou ze Slovenska, co jede také, že mi přiveze Zlatý klas🙂 ...nabídla se sama, zda něco nechci, když sem jede, že si musíme pomáhat 😉 ...je to neuvěřitelně milé od všech zmíněných žen, že jsou tak ochotné 😉

dada2007
19. jún 2013

@florentina tortová mafia 😵 😵 😵 😵

dada2007
19. jún 2013

@jakelina ja som tiež bola u nás v tescu......maslo 1,15 a creme ole 0,55 😉

blcha
19. jún 2013

babulky este by som vas chcela poprosit o neaky dobry recept na kavovy korpus chcelo by to taky fakt kavovo kavovy 😉

florentina
19. jún 2013

@jakelina aha, děkuji za osvětlení 😉 ... a jinak ta tvoje pilka, to už je jiná liga, ta se mi líbí a věřím, že s tou to jde jedna báseň. Možná ji časem pořídím...s tou mojí to fakt jde hrozně ztuha, nemyslitelné jednou rukou lehce přidržet a druhou řezat. Musím opřít o sebe a řezat oběma rukama, jinak by to vůbec nešlo, takže to bude dozajista tou pilkou, jsem zase výhodně nakoupila 😠

florentina
19. jún 2013

holčičky, ještě jsem vás ani nedočetla a musím jít, zbytek zase až večer...jdu do toho úmorného vedra, dnes běhání po doktorech, tak se fakt těším....jestli se nerozpustím, tak večer pa pa
P.S. @aduskatt teď jsem četla o tvém pádu, juj, doufám, že jsi v pořádku....

ajka82
19. jún 2013

@wera.g poschodku len takuto mam ulozenu

evala777
19. jún 2013

@muffinka8 ahoj, ja robím jogurtovú zo šľahačky Holé a nedávam žiaden stužovač drží super, na pol litra šľahačky dávam 3-4 jogurty...nech sa darí 🙂

muffinka8
19. jún 2013

@florentina takže plnku necháš najprv trochu stuhnúť a potom dávaš do torty?

aduskatt
19. jún 2013

@florentina 🙂 celkom sa da, len to trosku boli pri pohybe a mam to take pestrofarebne, inak pohoda, laket neboli, najviac si to odniesli rebra a chrbat🙂 ale som v pohode schopna vsetko robit, len teda sem tam zaboli, ale nie je to nejak extra bolestive

katarina51
19. jún 2013

@lussy23 Robila som to prvý krát, je to hmota v injekčnej striekačke a nahriate v MW, vytlačila som si kúsok a natvarovala a nechala ho vyxhladnúť. To Mgr. som skúšala rovno písať, ale po kúskoch je to lepšie.

jakelina
19. jún 2013

@aduskatt ještě štěstí, že jsi si nic nezlomila, to by byl kuriozní popis toho jak se ti to stalo 😀 😀

aduskatt
19. jún 2013

@jakelina ani nehovor🙂 manzel sa ma pytal, ci som spadla, alebo odpadla...no viem ja?🙂 asi skor spadla..ale teda odtlacok rohu stola na chrbte mam riadny🙂 .no, to neviem, ako by som opisovala🙂) sak by si mysleli, ze som mala v sebe nejaky chlast snad.......🙂

mamina1978
19. jún 2013

@wera.g len jednu dvojposchodku ........... 😉 -------------------- inspiracia z internetu -----------------------------

wera.g
19. jún 2013

@akapulko @mamina1978 @ajka82 baby ďakujeeeeeem moooooc sú úžasnéééé, presne také niečo som si predstavovala 🙂)))))

wera.g
19. jún 2013

čo sa stalooo?? ja som tak odpadla asi 3 týždne dozadu, z ničoho nič tma pred očami, pamätám si len zvuk buchotu o žehliacu dosku, buchot o obývačkový stolík a doletela som ku gauču kde som skoro privalila krpca, ktorý začal kričať ako sa zľakol a na ten krik som sa prebrala... modrina našťastie len na lýtku, ale za to riadna.. čo to bolo... dodnes netuším ... @aduskatt

aduskatt
19. jún 2013

@wera.g mala som strasnu migrenu, tak som zavrela oci a lahla som si nachvilku na gauc a prebrala som sa parketach doudierana okrem parkiet aj o stolik, ktory som posunula snad aj 20 cm........, synator vydeseny...teraz ma uz len chrbat boli, zrejme som narazila pri tom pade o roh stola chrbtom, je mozne, ze som sa tocila nejak divne.........

wera.g
19. jún 2013

jeeeeejdanenky ☹ ešte že sa nič vážnejšie nestalo.... a nepovedal ti čo sa stalo? ako si spadla? či to nevidel celé? @aduskatt

aduskatt
19. jún 2013

@wera.g nevidel, sedel vo foteli a ten je pred sedackou, pozeral telku, on sa strhol az na to, ako som sa zrubala