Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
24. júl 2013

@lokalistin uz by to mala pochopit , ved jasnejsie a priamejsie sa to neda vysvetlit ako si to urobila ty a
@muffinka8
Ked to teraz nepochopi , tak potom uz niet pomoci ..........

mamcas
24. júl 2013

@lokalistin
@ muffinka8
Dievcata velmi pekne ste jej napisali. Neviem teda ako to vezme,ale ja to tu citam vsetko nejaku dobu a naozaj chce stale od Vas nazor na jej tvorbu,tak hadam to zvladne 🙂 a prosim ta prva menovana,na akom si spodku? Mas uzasne torticky, ako vsetky co sem stale chodite a pomahate,radite takym otravam ako ja 🙂 ja som Vam velmi vdacna uz teraz za vela,velasom sa uz od Vas naucila a tesim sa na kazdu jednu vec,ktoru idem skusit prvy krat 🙂 ja Vam tymto dakujem a prajem krasne tortickovanie v tomto tepleeee 😝

mamina1978
24. júl 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
24. júl 2013

@mysiatkoo dakujem,krasna 🙂 joj asi to budu moje prve modelovane postavicky 😖 aspon zistim ci som lava alebo prava 😀

lamps
24. júl 2013

@muffinka8 ďakujem za pochvalu 😵 😵 😵 😵 som sa zľakla, že keď je tu dnes tak "dusno", že čím som sa previnila 😀 😀 😀 😀. K tej sebakritike napíšem len toľko, že niektoré sme na seba až veľmi kritické, niektoré menej a niektoré nie sme vôbec sebakritické a dokonca ani vtedy, keď mu niekto povie kritiku priamo a bez okolkov. Ja mám dosť často problém s tým, že keď nie som na 100% spokojná so svojou tortou (a to som bola spokojná fakt možno 3-krát za celý čas čo pečiem) aj vôbec ju sem pridať, hlavne, keď ju pridávam po niekom, kto má úplne dokonalé a originálne tortičky 😀 😀 😀 😀 sama sebe si musím povedať, že postavičky a lá @pristela mať nikdy nebudem, ale čo už ... nie som Žanetka, tak mám smolu.Ale na druhej strane, bola by to tu nuda, keby sme mali všetky rovnaký štýl. Takto pekne vidieť na každej tortičke rukopis jej autorky. A som neskutočne rada, že Vás tu všetky mám, veľakrát aj keď mám zlú chvíľku prídem sem za Vami, popíšem čo to a je mi lepšie 😵 😵 😵 😵.
Ja dnes zaváram uhorky a šúľam kvietky na sobotňajšiu tortušu a to som mala mať dámsku jazdu s kamoškou, ktorej samozrejme ochoreli obe deti ☹ ☹ ☹ ☹ . A tak úplne celkom od veci 😀 už by som sa chcela sťahovať do nového 😎 😎 😎

pipka
24. júl 2013

@lamps tak moja ak ty nemas dokonale postavicky...tak ja som potom anglicka kralovna 😝 😀 😀 😀 😀 😀
oslovujte ma madam plííííís 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

woman04
24. júl 2013

Dievčence,vy nielen úžasne pečiete,ale je s vami dobre a veselo 😉

lamps
24. júl 2013

@pipka Madam 😀 😀 😀 😀 😀 veď práve o tom som písala, že niektoré sme až veľmi sebakritické a vidíme na svojich tortách len chyby a niektoré vidíme len tie pekné stránky. Ja keď poťahujem tortu a podarí sa mi nechtom trochu "oškrieť" poťah, tak ma to žerie a už by mohla byť torta najdokonalejšia na svete, ja s ňou spokojná nebudem, lebo je tam ten "škrabanec" vieš?

pipka
24. júl 2013

@lamps viem viem viem...mam detto depky z kazdej bodky a uz som neraz davala cely potah dole, lebo som zadrela nechtom 😝 🙄 🙄

lamps
24. júl 2013

@pipka vidíš, tak mi potom rozumieš 😵

muffinka8
24. júl 2013

@lamps @pipka @mamina1978 😀 😉

A baby, jeden postreh: Všimli ste si, že farby menia kvalitu poťahovky (smartflexu)?? 😕 😕 😨
Konkrétne: Na žlto zafarbená je úplne super, akoby sa kvalite ešte zlepšila a torta sa dá ľahko parádne potiahnuť.
Ale na modro je to úplne des. Poťahovka sa úplne trhá. naťahuje a praská, samá bublina. Už viackrát sa mi to stalo. A teraz naposledy, z rovnakého vedra, čisto biela v pohode a na modro zafarbená, tak to som ledva potiahla. To sa mi stalo aj vo februári s modrou, aj teraz.
Dokonca čo som robila červenú s extra gélovkou a kopec som jej tam dala do hmoty tak to hmota zvládla v pohode.

miciatko
24. júl 2013

Baby dnes rano sok, som si o jeden den pomylila odovzdanie torty, rano torta len naplnena ja panika stres za 2 hodiny obmazana , potiahnuta vymodelovane a odovzdane, bol pre nu chlap ,ked ju videl ze veru toto im nedovolim zozrat 😀 😀 😀 , tak aj vam pekny den ,moj uz je 🙂

vecernicci
24. júl 2013

@maya30 a mám tě v přátelích?

vecernicci
24. júl 2013

@mamina1978 já si dneska koupila prášek sweet lace, tak snad to s ním půjde 😉

pipka
24. júl 2013

moja námornícka 😎
chceli len zhora ozdobenú, preto okolo piškótky a mašlička 😉 ...moja obľúbená 😀

mrka2
24. júl 2013

@pipka ta je milucka 🙂

pipka
24. júl 2013

@mrka2 dakujeem 😵

mrka2
24. júl 2013

@miciatko za 2 hodky si toto urobila? no tak stres robi svoje, vtedy ide asi vsetko rychlejsie.. super!

kikina84
24. júl 2013

mamičky nájde sa tu nejaká šikovná cukrárka z BA,ktorá by si trúfla mi upiecť takúto tortu? v čo najvernejšej kópii samozrejme ,potrebujem to až na začiatok októbra,naozaj seriózny záujem mám..dakujem krasne za prípadne infošky 🙂

maya30
24. júl 2013

@vecernicci noo ak mi potvrdis ziadost, tak ma budes mat 😉 😀

jakelina
24. júl 2013

@pipka moc milý dortík

evvina
24. júl 2013
maya30
24. júl 2013

@evvina dakujem, presne nad takym niecim premyslam, len asi pridam aj horny rad 😉

adka_praha
24. júl 2013

@jakelina nieco podobne, ako si robila s tymi vtacikmi, ma caka v septembri... uz mi posielali fotku- predlohu... celkom sa na to tesim... 😵

wera.g
24. júl 2013

ahojteee ženušky, akosi sa to tu rozdivočelo 😀 pridávam foto toho môjho striptééra, ďakujem za inšpirácie, ste poklady 😉a ak by som vás mohla poprosiť, náááhodou nemáte nápad akú tortu pre policajta? chcel policajnú audinu, s tou som ho poslala do prdele, ale vôbec netuším čo iné... prsia v policajnej košeli tiež nechcel ani čiapku.... ja som už hotová, tento týždeň už mám 2 za sebou a ešte 7 pred sebou a fantázia došla 😀 A ešte ak by ste nejakú milú námornícku pre dievčatko mali, moooooooc ĎAKUJEM 😵

jakelina
24. júl 2013

@wera.g to jsem se zasmála, poslala jsem ho do pr... 😀 😀 Mně už taky nic jiného než jsi napsala nenapadá. 😒 Udělej mu pendrek, ať si ten dort vymlátí z hlavy.

pipka
24. júl 2013

@jakelina majka mooc dakujem 😉

pipka
24. júl 2013

@jakelina za tu poslednu odpoved weruske ti davam sto lajkov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vikirobi
24. júl 2013

Prosím,nevíte,jak bych si mohla ze sady wiltonek (černá,růžová,červená,fialová,slonová kost,zelená,modrá a žlutá) namíchat hnědou?