Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. júl 2013

@lucula73 to je cele divne, nasla som raz temu, kde nas komplet vsetky nazvala klamarkami........proste asi nevie, co so sebou.nevyzreta osobnost☹

mia1111
25. júl 2013

@lussy23 - a o tomto to je. Tu si baby dajú námahu a snažia sa Ti vysvetliť, čo môžeš vylepšiť, alebo ako máš to alebo to urobiť, ale Ty nemáš čas si to ani prečítať (alebo skôr sa Ti nechce). Hodíš otázku do pléna, ale odpovede si ani len neprečítaš. Tak toto je smutné...

livia76
25. júl 2013

Moje dnešné poobedné- prsia pre môjho manžela a mešec pre svokra 😉 nič nápadité.-D nebolo času maľovala som kuchyňu 😀 😀 😀 zajtra ich čaká 300km cesta tak držte palce 😀
PS: krajka robená SWEET LACE /500g za 13,90 eur/ niekto sa tu na to pýtal/ nevidím rozdiel, robilo sa s ňou v pohode 😉 len chuťovo nič moc 😀 ale to nieje až také podstatné 😀

pristela
25. júl 2013

@mamina1978 viem ze si pisala , neboj sledujem , len to otvaram postupne ked viem ze mam toho este vela pred tak ked vidim ze je to objednavka otvaram ako ide poradie alebo je cas , zvacsa ale raz -dva krat do tyzdna otvaram uplne kazdu spravu a zapisujem 😝 sadnem si k tebe aj dievčaťu s najkrajším menom na svete 😀 / @lokalistin / az asi v pondelok , zajtra zdrham na taky mini predlzeny welnes pobyt tak budem mimooooooo 😵 😵 😵 ted nestiham ani precitat :P modelujem psov 😀 😀 😀 a morska panna chuderka , musim nieco vymysliet bo vsak ta nema este ani chlp 😀 😀 😀

pristela
25. júl 2013

Baby , milujem tuto temu 😵 😵 😵 😵 ste tu uuuuzasneee , milé a hlavne sladkéé 😵 vsetko co viem ja o tortach viem len a len od vás tu , na ine cukrarske diskusie zial nemam cas 😝 a uuuplne mi stacite 😵
A lubim aj torty nováčikov , take uplne prve, absolut sa netreba bat ich sem vkladat !!!! aj ked mate pocit že su nepodarené, alebo že "leziete, vtierate sa" do zabehnutej temy "profesionalok" ja sa vzdy potesim novej tvári 😀 a hlavne novým tortičkam , vsetky su sladké 😀

viera6
25. júl 2013

@lucula73 ja davam džem stale do pribinaku 😉

ajka82
25. júl 2013

@lucula73 aj ja dzemikujem stale pribinaka 😉

vecernicci
25. júl 2013

@mamina1978 no panečku, to je zvířátko 😉 je krásná a určitě super hlídač 🙂

ajka82
25. júl 2013

vauuu, mm dosiel domov a dotrebal so sebou darcekovy kos, cez ktory ho nebolo ani vidiet plny vselicoho, ze mi doniesol odlucne za tento den... bol robit mix hudby v rakusku, ze mu nabalili este k honoraru za cely den 😀

lussy23
25. júl 2013

Posledný prispevok: mne je len luto, že - @mysiatkoo dokázala na prvýraz urobiť krásnych psíkov.. ako to dokázala, prečo ja nedokážem robiť také pekné? ale ja mam kazdu cast inu, nedokazem ich mat rovnake a to ma trapi. prepacte ze so mvas tu otravovala... odchadzam a viactu nebduem prispievat, amjte krasny vecer.

lussy23
25. júl 2013

ospraveldnujem s aza všetko ja sa cchhem zlepsovat stale viac a viac... ale preco mysiatkoo urobila na prvý rak tak andhernych havov? ako do dokazala? prečo to ja nedokážem? a preto mi je to ľuto, že nedokážem nič, nedokážme poťahovať a nemám ma to kto naučiť, lebo brat nem marcipán rád, tak ako sa to mama naučiť?

lussy23
25. júl 2013

@admin prosim zmaz mo ucet ai tieti nezmyselane debaty.. prosi nech ma tu uz nikdy nikto nenajde. prosiim. este raz s aospravedlnujem.

mrka2
25. júl 2013

@lussy23 lebo necitas rady,co ti tu baby pisu. preto.

pralinka25
25. júl 2013

@lucula73 aj ja davam dzem vacsinou do pribinaku. aj dnes som robila ze pribinak jahody a jahodovy dzem. ale vzdy sa pytam ci chcu. napriklad u nas doma to mame radi. pre nas doma davam ze jedna vrstva dzem v plnke a v druhej plnke ovocie.

lokalistin
25. júl 2013
wera.g
25. júl 2013

prepáč lussy, ale toto čo už je za prístup? že mne je len ľúto že to tá a tá dokáže a ja nie?? a takisto aj dávnejši tie reči o tom, že vy ste amatérky a ja vyučená, ja to predsa musím vedieť... prepáč, ale to že má človek na to školu nezaručuje, že spadol učený z neba a má talent.. každý má talent na niečo iné a to nie je vôbec na ľútosť a závisť panebože... je milión vecí ktoré ja vôbec neviem a iným neskutočne idú, ale len preto nebudem z toho depkovať a písať, že veď niekomu sa to podarí, musí sa to aj mne, keď očividne len reči a snaha žiadna.. byť tebou, snažím sa čo najviac a nevypisujem dokola ako ma mrzí, že mne to nejde a iným ide... trénovať, trénovať a trénovať ... a nie spraviť niečo, o čom píšem že s tým nie som spokojná, je to odfláknuté za pár minút, pýtať sa na názor, rady a keď ti tu baby napíšu svoj názor, tak písať, že ty všetko vieš a ty máš na to školu atď... baby tu sú neskutočne šikovné a stále sa snažia zdokonalovať, ale nečakaj že ti budú dokola radiť keď tebe sú tie rady očividne ukradnuté, len máš potrebu vyplakávať ako sú ostatní lepší než ty 😉 prepáč že tak otvorene, ale už dlhšiu dobu to v sebe dusím, musela som ti povedať čo si o tom myslím... držím päste, netreba len chcieť, ale aj niečo pre to spraviť, obetovať... 😉 @lussy23

mysiatkoo
25. júl 2013

baby sladke.... dakujem vsetkym, ktori ste sa snazili tu dako za mna postavit, no nedrite si klavesnicu zbytocne... ja som uz hned uvodnu reakciu zacala vyrehotanym smajlom.... celkom sa bavim na tom, ze si si @lussy23 vybrala zrovna mna, kedze mam doteraz za sebou ani nie 30 tortopokusov a teda su tu rozhodne ine kapacity, od ktoryx by si si mohla aspon odpovede na svoje otazky brat s uctou a nie s urazlivostou... a na druhej strane je pre mna potesujuce, ze sa ti moje prve postavicky pacia natolko,ze si na ne aj po 7 mesiacox pamatas - ale s tym ja hold nespravim uz nic, ze sa mi podla teba podarili... a kedze tato debata sa tu zvrhla aj kvoli tymto mojim pokusom, navrhujem ukoncit tuto diskusiu a vratit tuto temu k jednej z mala bez hadok, urazania a podobnych neduxaplnyx prispevkov tak casto sa objavujucix v ostatnyx temax MK... a ak by si predsalen mala potrebu - kludne sa ozvi a ja ti nejaky "kurz" vymyslim, ale zajtra balime a odxadzame na tyzdnovu dovcu.... majte sa tu krasne a po navrate to tu uz hadam najdem v staryx dobryx kolajax 😉

mysiatkoo
25. júl 2013

@vlada111 naaaaaaaaaadherna je ta s kvietkami!
@adrika202 fuuu kolko fodriciek...perfektna je 😉
@mamina1978 toho dunca vezmi so sebou ked prides na kafe do BA, ja sa ti on postaram kym si tu kavicku vypijete 😀 😝 fesacisko
@meo na prvotinu je to krasne prepracovane, tesime sa na dalsie!

wera.g
25. júl 2013

perfektnááá, moooc ďakujem, spravím to na ten spôsob... už som mu ani nevolala, isto by to zamietol ako všetko okrem tej pošahanej audiny 😀 @halienka
@lamps @pipka jeeej baby tie súúú krááásne moc ďakujem, nakoniec mi ju preložili na budúci víkend a asi bude 2p. tak sa na jednej strane teším, že sa môžem vyhrať ale na druhej strane tie horúčavy, blee 😀 😀

wera.g
25. júl 2013

@jakelina 😀 😀 😀 najlepší nápad, ver že mám sto chutí mu aj ukázať ako si to vymlátiť má 😀 aby bolo jasné, nie som taká mrchaa na zákazníkov, to nieee, toto je môj exspolužiak, on bol taký expert už na strednej, keby som bola vedela, že to je pre ňho tak nemám isto voľný termín, ale objednával to jeden môj známy už pred mesiacom a len teraz keď dotyčný oslávenec všetko zamietal sa z neho vypľulo, pre koho je torta vlastne určená 😀
@aduskatt 😀 aj to mi zamietol 😀

mamavera
25. júl 2013

@lussy23 prečo ja neviem spievať ako Karel Gott? Si veľké dieťa, ale keď budeš pozorne čítať všetky rady, čo tu tieto milé sladké žienky píšu a modelovať do bezvedomia, určite sa aj ty zlepšíš. Ale vykrikovať tu, čo upečieš a keď to vymodelovali iné, zvládneš to aj ty, je naozaj na úrovni päťročného decka.

janula.h
26. júl 2013

@lussy23 strašne hrotíš každú situáciu toto je pokojná téma kde prispieva každý čím chce a či urobil také alebo také alebo také postavičky alebo torty tak stále sme to pochválili a vždy sa snažili poradiť ako sme mohli a nikdy som nikomu nezávidela že vie to alebo to alebo to tak sa snaž makaj na sebe a neplač moja ;) určite to pôjde... chce to čas..a hlavne trpezlivosť

muffinka8
26. júl 2013

@lucula73 stale davam k pribinaku lekvar, tak mi to viac tu plnku ozivi.

sticker
26. júl 2013

@lucula73 Tiež dávam džem do každej jednej, aj k pribináčkovému, aj k mascarpone aj k parížskemu 🙂 Ja som sa bála, aby neboli korpusy moc suché, tak som radšej dala 🙂

adrika202
26. júl 2013

@lucula73 ja nenatieram lekvár pod pribinák,ja ho zamiešam rovno do pribináku 🙂 je to mnamka 🙂

ludkas31
26. júl 2013

dobre ranko, idem k Vam zasa po radu, idem robit jogurtovu plnku do torty, viete my prosim poradit odskusanu znacku? viem ze smotanovy, ale neviem aku znacku. Vdaka.

vecernicci
26. júl 2013

holky, tak moje včerejší 😉 dneska odjíždíme k moři a já mám ještě dělat dva svatebáčky 😝 no nejsem já blázen? 😉

vecernicci
26. júl 2013

jo a ten "třípatrák" měl celý 2,5 kilo 😀 😀 😀 to je mazec 😉 vrchní patro jsem vykrajovala vykrajovačkou na perníčky 😀 😀 😀 😝

mamavera
26. júl 2013

@aduskatt mrk na tému Čo robiť, aby som sa ovládla, prípadne iné, ktoré založila....chápem, že je to nešťastný človek, ale nemá právo niekoho urážať. Sorry, že som sem vpadla, chodím sem híkať nad tou nádherou, čo dokážete vyrobiť. Nech sa vám všetkým darí.

dadenka1
26. júl 2013

Ahojte šikulky... V noci som nad vami rozmýšľala 😀 (to viete, uspávala som malú..).. a len vás chcem podporiť, že tá zrejme trochu nevyrovnaná osoba, čo tu popísala kopec príspevkov, pričom jeden totál odporoval druhému a ja chcem a budem a hotovo... , tak tú si prosím vás nevšímajte a pokračujte v tej fámóznej práci a hlavne moc prosím, nezakladajte kvôli takýmto osôbkam súkromku.. Ja sem tak isto chodím híkať, občas nejaký obrázok okopčím a uložím si (aby som našim doma upiekla aspoň slabunkú napodobeninku) a moc vám ´dakujem za všetky vaše tipy a rady (často aj mne konkrétne osobne)... Som s vami a žiaľ, na fakt, že občas ktosi príde a rozvíri hladinu, si treba len zvyknúť a s ľahkosťou inteligenta sa nad tým povzniesť...