Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
25. sep 2013

@lifinka a chce tam ta pani zakomponovat aj tu smaragdovu? aby to nebolo gycove ked je to taka vyrazna farba....

lawli
25. sep 2013

@lifinka Mňa napadá jedine dať spodom torty stuhu (ako na obrázku) a do tej brošne vložiť odliatok z isomaltu ako smaragd...alebo vymodelovať smaragd z hmoty ako vankúšik pod obrúčky ,alebo tie smaragdy polepiť bokom torty...dnes mám aj sama pre seba obmedzený prísum nápadov...proste to počasie nenávidím..chcem leto..ak by ma ešte náhodou niečo napadlo napíšem 😉

lawli
25. sep 2013

@lifinka jejda a foto nikde...že ? 🙄

vecernicci
25. sep 2013

@lifinka já budu dělat za měsíc našim dort ke zlaté svatbě 😉 takže taky pátrám po inspiracích

dajna11
25. sep 2013

@rapunzel1 dakujem moja,si zlatá...a ked to dávam medzi korpus tak ten tým pádom rozrežem iba na polovicu a dávam piškota,krém,plát,znovu krém a na to vrchnu piškotu??čo tam ešte dávate ???porad mi moja 😀

pipka
25. sep 2013

ajojte babulky...nestiham vas citat, ale chvalim torticky vsetky 😎 🙂 🙂 kraaasa 😉

prosiiim nemate nejake uplne jednoduche na zlatu svadbu srdce? stacilo by mi keby boli aj okruhle..ja uz si upravim do tvaru ...len nejake inspi, ak by ste mali? cisto bielo-zlata 😉

dakujeeeeeem 😵

lifinka
25. sep 2013

@sikag nesmí tam toho být moc jen pár kousků, ještě mám krajkové srdíčko vykrajovačku tak mě napadlo zda to nedám pod prstýnky v té smaragd, barvě....
@jakelina na netu inspirace teda žádnééé, právě mám tu lištu s ornamenty, tak mě to taky napadlo...
@lawli moc díky za obrázek, já si i brož objednala jenže je stříbrná a prstýnky chcou zlaté, takže to je jedno mínus, jinak mi došla stuha bílá se zlatými prstýnky, takže to vyzkouším.Jinak jsem myslela třeba jen lem dortu mám ty špice na liště, ale nevím zda by to nebylo jakože na svatební moc....Má vypadat sbvatebně, no!
a krémovou barvu děláte z jakého základu Ivory nebo žlutá? spíše žlutá, že?

Asi dám stužku, ornamenty v zelené a bude....ať je jemný, co????
Člověk je na dort připravený 14dní a den dopředu, zda místo bílé může být krémový a zda by mě něco nenapadlo ohledně smaragdu....no teď jsem skončila s modelací buráka a MCqueena a má to být s tunelem ana kulatém dortě o 23cm průměr, no takže tento týden fakt bomba! A MATYÁŠEK ZLOBÍÍÍÍ ☹

mimcak
25. sep 2013

@muffinka8 no mne sa minule podarilo to,že sa mi mascarpone zgrclo pozerala som nato ako puk,že to čo má byť..Doteraz nikdy neviem čo sa stalo,asi nemali ešte rovnakú teplotu abo čo.

lokalistin
25. sep 2013

@njonja no objednal minule kolega to srdce najskor sa tvaril nic moc a ked ostatni ludia povedali, ze je krasna tak uz bol aj on nadseny. na druhy den povedal, ze chutovo vyborna len cesto velmi jemne( ono ja neviem preco ale ja ich mam strasne jemnuke) a ze svagrina bola unesena. vecer mi volal prodim prosim este jednu ja ok. a na druhy den a taku nie hentaku nie a ja neviem aku a une pismena ako mal on a musi byt do detailov prepracovana,( ale tak ja som neni profi) lebo ona vsetko kritizuje a cesto tuhsie. No upiekla som cesto az tuhe, mne teda nechuti, tak sa bojim ci zas nebude kritizovat 😝
a ty preco tak uvazujes?

muffinka8
25. sep 2013

@mimcak a nedávala si ho k zmesi kde bolo maslo?

mimcak
25. sep 2013

@muffinka8 nie nedávala.

muffinka8
25. sep 2013

@mimcak čudné. Lebo tam sa v podstate nemá čo zraziť keď jedno aj druhé sú na smotanovom základe 😕

lucula73
25. sep 2013

@mimcak mne sa zgrclo mascarpone pár krát,ke´d som ho šľahala.............ak som len primiešala k šľahačke,tak bolo ok......neviem ,či to tým,ale odvtedy sa mi to nestalo🙂

jakelina
25. sep 2013

Nestraště, mě se nezdrclo nikdy. To je pak škoda, co s tím, drahé to je jak hrom 😝

pristela
25. sep 2013

Baby neblaznite , ani mne sa este nezgrclo 😕 a to teda minule mi slahacka s coko zamrzla , som na nu zabudla v mrazaku , a normal som pak vyslahala aj s mascarpone a nic , a ked robim tiramisu plnku tak tie zltka s cukrom vyslahane su horuce a do nich hned práskam mascarpone z chladnicky a tiez nic-teda nastastie 😕

darinkazv
25. sep 2013

Žienky, ak vám to príde nechutné, tak to kľudne vymažte. Ale potrebujem súrne radu. Kamoška mi má narodky a chce takúto nejakú tortu, ako na priloženej foto. Ako mám spraviť taký pekný okrúhly pinďúr a aby takto pekne stál? ☹

rapunzel1
25. sep 2013

@dajna11 ja myslím, že takto ako si písala, ja som takú tortu ešte nerobila, kde je aj penová časť aj korpusy, ale už som nad tým uvažovala, ale ja často robím celé penové torty a laskonky a parížske, takže tieto "cestá" bielkové robím často. Len neviem aká je tam písaná plnka, ale som zistila, že pokiaľ je plnka šľahaná nad parou, tak neroztápa túto bielu, ale keď som dala pudingovo maslovú, tak tá biela piškota tak zvlhla, ale myslím, že v torte, medzi korpusmi, to možno nevadí, neviem či som ti tým moc pomohla....

brunila
25. sep 2013

@lifinka Udělala bych brož ......pokud se mi to povede přidám obrázky na postup pokud není pozdě.Jinak se třeba budou hodit i děvčatům 🙂 Barvy samozřejmě si přizpůsobíš jaké ti budou vyhovovat

maya30
25. sep 2013

baby ja robim mascarpone x krat tyzdenne 😝 a zdrclo sa mi asi 3x napriek tomu ze som robila vsetko tak ako inokedy, takze mam dojem ci to nebude smotanou...vzdy sa mi to stalo s cerstvou smotanou z lidla. Momentalne testujem trvanlivu lidlacku smotanu 30 % plnka je z nej dokonca este tuhsia ako z cerstvej a nezrazila sa este ani raz...ale davam ju pre istotu chladit do kovovej nadoby od robota a v tej potom aj rovno slaham 😉

dajna11
25. sep 2013

@rapunzel1 pomohla,ani nevieš ako,dočítala som sa že nad arou plnka sa tam dáva takže takú čoko aj dám,ak sa teda podarí ten plát 😀 😀

rapunzel1
25. sep 2013

@dajna11 čoko nad parou je super krém, aj trváci aj veľmi chutný, myslím, že určite neurobíš chybu, ak to dáš takto dokopy

dajna11
25. sep 2013

@rapunzel1 no tak to chcem,len toho plátu sa velmi bojím aby som ho dobre urobila,bo som to nikdy neskúšala.....pre mna je to dlhá práca,uf to nemusím isto zabudnem na to ked to bude v trube sa sušiť 😀 😀

vlada111
25. sep 2013

@lifinka určite len niečo jemné, nech z toho nie je taká tá klasická výzdoba a la socík.

darinkazv
25. sep 2013

Babulky, prosííím, poraďte mi niekto s tou pinďúrikovou tortou.

njonja
25. sep 2013

@lokalistin potom daj vediet, ci bol spekulant spokojny!!! No mna napalili rovno dve zakaznicky naraz tento vikend, obe z extremne luxusnych pomerov. Jedna, stala zakaznicka, si objednala tortu, a citujem: Nenechajte sa cenou iritovat, spravte tak, aby ste Vy boli spokojna..nech to stoji, co to stoji" No a ked prislo na platenie a ja som jej dala este 50% zlavu!!!! sa skerila, ze je to vela, respektive, ze ona ocakavala, ze torta bude stat tolko, co jej torty doteraz. HOvorim konkretne o tej grafitiy torte.... Pri tej druhej to bolo podobne, ta ale povedala cenu a nepacilo sa jej , ze sa jej do nej nezmesti vsetko, ci by chcela.
no skratka, bohate pipky, co maju svoje sluzobnictvo, zamok a nevedia, co so sebou...

brunila
25. sep 2013

@mimcak já jsem pekla na 80 let něco takového

njonja
25. sep 2013

@darinkazv sprav to z rice crispies🙂

brunila
25. sep 2013

jo a zapoměla jsem fotečku 🙂

darinkazv
25. sep 2013

@njonja čo to je a kde to kúpim? 😅

jakelina
25. sep 2013

@darinkazv jedině napíchni na nějakou špejli a šup na dortu. Jinak to asi držet nebude.