Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
9. jan 2014

@tertery a aku hmotu pouzivas na figurky? Flower paste hmoty su najlepsie na modelovanie

jachin
9. jan 2014

Spýtam sa vás: môžem urobiť tortu:korpus, gaštanová plnka, šľahačka ( klasická z prášku+stužovač), korpus?
udrží sa ten vrchný korpus na šľahačke, či sa mi nejak tá šľahačka roztečie? alebo mám namiesto klasickej šľahačky urobiť parížsku šľahačku z bielej čokolády?

aduskatt
9. jan 2014

@jachin zamiesaj slahacku do pyre a mas po starostiach🙂

jachin
9. jan 2014

@aduskatt práveže oslávenec chce zvlášť plnku a zvlášť šľahačku 😅 lepšie mu to tak chutí..

bubobubina
9. jan 2014

@aduskatt jeeeej, a ty mas novy uces? fesanda! 🙂

aduskatt
9. jan 2014

@bubobubina dikyyy🙂) a moj syn si to nevsimol, xixi...........rano odchazal, mala som vlasy do pol chrbta, prisiel domv, vlasy kratke a on nic😀

aduskatt
9. jan 2014

@jachin nuz, tak to sa neda nic robit🙂 tak stuzovac

jachin
9. jan 2014

@aduskatt vdaka 😉

muffinka8
9. jan 2014

@mirka100911 ja som robila takého

mrka2
9. jan 2014

@pristela no ja vazne uvazujem,ze bud prestanem piect,alebo dvihnem ceny ☹ ale u nas je to bieda aj s pracou a tak.. ved vychod.. 🙄 takze ja viem,ze peniazky ludia nemaju. ale tak ja to beriem aj ako konicek a neviem,co mam robit no... a co by si kupovala odomna,ty robis nadherne torticky,to by kazdy vedel,ze to si nerobila ty 😝 😀 😉

chvapilu
9. jan 2014

krásný den přeji -díky za pochvalu minulého dortu a dnes přidávám noční můru /3,5kg/

lawli
9. jan 2014

Baby prosím HELP smart velvet vanilka ,alebo mandľa ????? Nemala som ešte ani jeden doposiaľ iba čerešňu....

tertery
9. jan 2014

@79zuzana Já si dělám svůj falešný marcipán právě...kupovanou nechci 😒

79zuzana
9. jan 2014

@tertery tak asi prave tam bude ta chyba, ze ta kupovana ma ine zlozenie. Ak to nechces len kvoli chuti, tak predsa to su len figurky, tie sa aj tak nejedia... si myslim 😉 takze potahovat mozes domacou hmotou a modelovat kupovanou 🙂

mirka100911
9. jan 2014

@vlada111 Ja som robila dva roky z Home officu a kolegovia si mysleli, ze sa len flakam... Pokialsom nesla na matersku a dali moju robotu kolegovi... Nestihal, dali mu posilu, dalsieho kolegu, obaja nestihali..... Nakoniec ich vymenili... Tak aspon pochopili, ze som sa asi neflakala... 😀 Pocit zadostucinenia, hehe...
@elamaslakova Nejdu mi tie tvoje linky... :(
@jakelina Uz mam nejaky napad cca, hladam rozne tipy marcipanovych konov, ze akych tam pouzijem, hehe... Povodne som chcela takych realistickejsich, ale asi urobim nieco ako si mi dala obrazok... Je zlaty.. 😉

laumi
9. jan 2014

žienky, nemáte nejaké nápady na tortu pre 12r. dievča najlepšie v tvare srdca? nič ma nenapadá ☹

mirka100911
9. jan 2014

@lawli Mne viac chuti mandla...

muffinka8
9. jan 2014

@mrka2 Zdvihni ceny ... myslím, že stále sa nájde niekto kto to zaplatí. Ten kto vie o čom je ručná práca (akákoľvek) tak dá aj viac. A kto nevie, ten aj nad cukrárenskou cenou bude ohŕňať nos.

aduskatt
9. jan 2014

@lawli to je jedno, mne to beru zakaznicky tak 50/50, pripadne stylom ked nie je jedna, dajte druhu

lucula73
9. jan 2014

@lawli mne mandlový krajšie vonia,je taký výraznejší ,bližší k marcipánu.ale inak je to úplne jedno 😉

lawli
9. jan 2014

@lucula73 @aduskatt @mirka100911 ďakujem kočky....ja ho v podstate používam iba na modelovanie a tmavé sýte farby.... 🙂

zuul
9. jan 2014

dievcata citam Vas a dnes mi muz vravi, ze vecer sa porozpravame, ze nech zoficialnym torty. konci mi materska a do prace ma nevezmu spat 😝
ze on my pomoze, a ty tu pisete ze beriete 9eur za kilo?
@mrka2 ty sup zdvihnut ceny! ved ty nezarobis uz vobec nic.

mrka2
9. jan 2014

@zuul no tak ja som asi jedina,ako tak pozeram 😅

mrka2
9. jan 2014

ale niekedy mi daju aj tringelt,tak to mam ako za 10 ecka kilo 😀 😝

zuul
9. jan 2014

@mrka2 nebud otrok tortickam,, na nich sa zarobit neda a kto bude naozaj chciet zaplati 🙂
@aduskatt paradny uces, obdivujem odvahu, ja taku nemam. 😀

aduskatt
9. jan 2014

@zuul dik🙂) tak zasa mne rastu nenormalne rychlo, do pol chrbta mi narastli za cca dva roky od takehoto ucesu ako mam teraz🙂

muffinka8
9. jan 2014

@mrka2 ja neberiem podľa kg.

ajka82
9. jan 2014

@aduskatt to len ja som taka, ze ked neni vanilka, tak mandlu e e? 😀

aduskatt
9. jan 2014

@ajka82 nie, aj Vladka je taka🙂))

mrka2
9. jan 2014

@zuul tak nie, uz nie som otrok, uz viem povedat nie 😉 je to moje hobby,ked mam torticiek viac,alebo take,co sa mi nechce robit,tak nerobim. stacilo 😉