Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
24. jan 2014
pristela
24. jan 2014

@mamcas jasne bez umixovaneho korpusu, dokonca ho ani netrham na mensie kusky, bud to tam vsetko narvem a zapnem alebo to tam postupne hadžem cez otvor 😉 a vymiesa to na krásnu hladulinku masu, ja som inak takto mixovala aj na klasika malom obycajnom najlacnejsom slahaci take tie co drzis v ruke 😝 vzdy sa mi to vyslahalo na hladko, aj som ti behla cvaknut co mam jednu obmaslovanu/este ale nieje vyhladena tak to si nevsimaj 😝 / len skoda ze v tejto je mensi podiel čoko korpusu ako vanila korpusu tak ani nieje vidiet kolko ho tam je ☹ , ale prirovnala by som to asi ku takej "redsej" puncovine 😅 ale hlavne je vidiet ze je to hladulinke cize ten korpus uplne krasne vyslaha .
No a s mixerom mooooc drzim palcoky!!!

jakelina
24. jan 2014

@pristela máš to krásné.
Přidávám můj jediný tento víkend, fakt se těším na volnu sobotu. Budu sice dělat věci do práce, tak to zase až tak moc volné nebude, ale nebudu mít binec v kuchyni. To se fakt těším.

puckalucka
24. jan 2014

@abriela
Můžu mít ještě jednu otázečku? Kolik bonbonu je potřeba na potažení jednoho dortíku v průměru 24cm, z Vašich zkušeností 🙂 ?

jakelina
24. jan 2014

@puckalucka 150 gramů

lucula73
24. jan 2014

@jakelina krásna tortička........tie oblučiky po bokoch,to si vyrezavala už na torte? 🙂

adrika202
24. jan 2014

ja tento vikend len tri a už sú odovzdané,normalne neviem čo zo sebou :D temy take nudné 🙂

jakelina
24. jan 2014

@lucula73 ne to jsem vyřezala na podložce kruh a na něm ty obloučky a pak položila na dort.

abriela
24. jan 2014

@puckalucka ani neviem, kedze nevazim. Ono dost zalezi od toho, ako nahrubu vyvalkas potah. Ale asi ako pise jakelina.
@jakelina Krasna torticka. Drobcovi sa na rok chystam robit macka, takze aj inspirativna.

lawli
24. jan 2014

@ajka82 ahoj ,pozri na čo som trafila na FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5727414... 🙂

daja55
24. jan 2014

@michaela3011 Maľovala podľa CD, ktoré mi dali , a naštartovalo ma to, keď povedali, že asi toho Bona " nedám " 😲 ....tak som to skúsila 😀

lawli
24. jan 2014

@pristela akú tmavú hnedú potrebuješ z toho smartu? Ja som ten kúsok na SpongBobovi robila zo smartu a farbila som ju iba klasika hnedou wiltonkou...nestačí ti to takto?

pipka
24. jan 2014

@muffinka8 boooze moja 😅 mas moj obdiv 😉 ja mat take dieta ako ty, tak uz som asi zombie 😀 😀 😅

ale torticka naaaadhernaaaaa 😎 😵 😵

pipka
24. jan 2014

@pristela sak povim a ja ti poslem, neeee? 😝 😅 😅 😀 😀 😀

pipka
24. jan 2014

dievcence moje pomooooc 😅 😅 😖 🙄 ze aku ja mam objednavku...ze Ironman 😅 😅 😅
viete mi niekto povedat, ze co to vlastne je za panaka 😅 😕 😅 😀

a teda neskromne sa pytam...naaahodou nejake inspiracky na ironmana nemate? 😅 😅 😅

mysiatkoo
24. jan 2014

@pipka uprimnu sustrast 😝 😀

pipka
24. jan 2014

@mysiatkoo ze dakujeeeem moja 😅 😀 vcul ani neviem akeho smajla tam dat 😝 😝 😀

sak toto sa len mne moze stat 😅 a este mi teta povie, ze sak to mate take jednoducheeee, sak to taky obycajny panacik 😀 😀 🙄 reku teta...obycajny panacik je pat a mat...neukecam vas? 😀 😀 😀 a ona ze nieeeee, ze to by malý nerozchodil 😅 😅 😅 a to syn kubanskej velvyslankyne v BA 😅 😅 😅 no pomooooc 😀 😝

daja55
24. jan 2014

Noooo, teda! Včera som o veľa prišla, / makala som totiž na torte/ , ale dnes som sa dobre pobavila, keď som si spatne čítala..... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

daja55
24. jan 2014

@chvapilu Super, nádherné tortičky 🙂

ajka82
24. jan 2014

@lawli 😲 co to tam robi? 😅 inak minule som na nejakej zahrancnej stranke nasla moju lienku nahodou aj s tymi muffinkami lienkami co som robila 😕

jakelina
24. jan 2014
vierka0
24. jan 2014

@pristela to je krasne omaslovany korpus, odpadneeeem !! to ako take nieco dokazes ?? 😵

daja55
24. jan 2014

... a moja, opäť maľovaná, 🙂 dnes odovzdaná na stužkovú pre triedu s francúzskym a ruským jazykom 😝 12, 8 kg uf,uf

lawli
24. jan 2014

@ajka82 ja som minule tiež na take niečo naďabila ,boli tam moje fotky ,ale vydávali ich za svoje a dokonca mi z nich odstránili aj ten popis ☹ náhodou som náhodou som na to naďabila ,tak som ti dala vedieť 🙂

lawli
24. jan 2014

@ajka82 neviem ,ale dávam info ,ty už si to rieš ak chceš....alebo je to pre teba pocta ,alebo to stopni....len že mi to brnklo do nosa ...inak nevydávajú ju za svoju ,lebo je tam tvoj popis na foto...ale aj tak myslím ,že toto by sa nemalo robiť bez tvojho súhlasu ,respektíve bez súhlasu majiteľa fotky je ich tam viac... 🙂

zuul
24. jan 2014

@halienka ja som robila teraz sud a pohar, tiez normalne dobosova, obmaslovana a potiahnuta smartom.
nic sa potahovkou nepokazi, uz som tak robila viac krat. vypapaju vnutro 🙂

@pipka ja som sa tiez bala ironmana, ale nakoniec bol do hodky na svete, nie je to take strasne.
ja som robila takuto. a fotky som si stiahla z netu a podla nich robila.

zuul
24. jan 2014

@pipka takuto som robila a tu su obrazky

pipka
24. jan 2014

@zuul uuuzasnaa si 😉 dakujeeeem 😉

pipka
24. jan 2014

@jakelina dakujeeeem 😉

no poukladala som si a snaad teda nieco stvorim 😅 😝 😉

lucianak
24. jan 2014

@evicaka Ja sa priznám, robila som len jednu tortu 😀 ale tieto "vankúšovky" sa mi veľmi páčia... a radielkom len voľnou rukou ísť, či nejaká finta je na to? 😅

ajka82
24. jan 2014

@lawli ja som pozerala cely album a je tam napisane, ze je na inspiraciu...a ked nechali aj podpis na foto, tak podla mna v pohode...ine by bolo keby pisali, ze je to ich praca v albume 😉