Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
16. feb 2014

@pipka
@mysiatkoo
@ajka82 no mne stále niekto vypisuje o figúrky, odmietam rad radom. Ja by som to urobila v takej kvalite akú očakávajú len za ozaj kráľovskú plácu ako sa platí inde v dolároch 😠

timuss
16. feb 2014

@nika1985 vyzerá úžasne 🙂

woman04
17. feb 2014

@pipka ..hej, u vás má obchod baba z Lorincu,oni majú cukráreň aj na Trnávke..drahá je,ja som sa tam minule vo fujavici trepala,podnosy takmer nič..kúpila som štvorec za 2,60€ 😖 ..ale nemala som čas naháňať s malým v kočíku niečo iné...do Tortománie mám bližšie,ale ona zas nemala ružovú Wiltonku... 😉

lokalistin
17. feb 2014

@maya30 myslis taketo nieco?

marbud
17. feb 2014

Ahoj. Máte nádherné dortíčky všechny. To je radost na ně dívat- užasné. Chci se optat. V čem tyto muffiny pečeš? V normálních košíčcích, nebo speciálních? Díky Marcela

maya30
17. feb 2014

@lokalistin anooooooo 😵 😵 😵

maya30
17. feb 2014

@lokalistin a dakujem, skusim podla tohto obrazka pohladat aj ine 😵

mimcak
17. feb 2014

Bre ránko. Tak moje ďalšie víkendové. Na šmoulinku som sa tešila mala byť jednoduchá iba so šmoulinkou 🙂 no ,ale cez týždeň mi volali či sa dajú dorobiť šmolkovia a azrael,lebo dievčatko presne tých 5 tam chcela mať. Tak reku dá za príplatok,že nevadí,ale ona ich tam musí mať. 😝
No a notebook druhýkrát a poslednýkrát otvorený na toto ja nemám nervy. 😠
No a autobus som už taký robila.

blcha
17. feb 2014

dievcence mate neaky dobry overeny recept na cupcakes potrebujem taky aby som to mohla potiahnut marcipanom aby moc nenafukly a aby bol dobry chcela by som si najskor neaky doma vyskusat dnes lebo mam potom objednavku ku torticke aj cupcakes 😉

elamaslakova
17. feb 2014

@mimcak Nádherné tortičky

mimcak
17. feb 2014

@elamaslakova Ďakujem 🙂

viera6
17. feb 2014

Ahojte,dakujem všetky za pacitka 😉 pridávam dnesnu na želanie...

viera6
17. feb 2014
jancip
17. feb 2014

Holky, prosím, poradíte, z jakého množství udělat marcipánovou potahovku na dort o průměru 24 cm a + 16 cm? Já vůbec netuším a nechci toho udělat moc. Mám tento recept a budu to dělat poprvé: 20 dkg sušeného polotučného mléka , 20 dkg moučkového cukru, 3-4 lžičky oleje, 3-4 lžíce pšeničného sirupu, aroma

adrika202
17. feb 2014

@halienka mam na nedelu FCB, možem ti ukradnut napad ? 😀

jakelina
17. feb 2014

@jancip měla bys mít víc jak kilo, nevím na jak tence válíš a kolik ještě budeš dělat ozdob a postaviček. Určitě bych udělala z dvojité dávky

jancip
17. feb 2014

@jakelina Děkuji, takže pokud budu válet na tenko a těch ozdob nebude moc, tak z půl kila sušeného mléka by mohlo stačit?

zdeni.r
17. feb 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, z čeho modelujete postavičky a s jakou hmotou potahujete?
jsem amatér, občas se mi stane, že zespod potahovky vytéká krém, většinou potírám pudinkovým s máslem. asi to chce pod potah jen máslový krém, že?
díky moc za radu.

jakelina
17. feb 2014

@jancip myslím že ano. Já teda válím na tenko, ale mléčný se vyvaluje hůř, víc se trhá. 😝

jakelina
17. feb 2014

@zdeni.r to ti dělá ten pudinkový krém, dej máslo s cukrem a nebude to dělat

muffinka8
17. feb 2014

@mimcak ťa obdivujem, že robíš aj 3D torty, ja stále odmietam 😀 a na taký notebook by som sa teda nenechala nahovoriť ani za nič 😕 sivých vlasov mám dosť aj bez toho 😅 😀 😀

mishulle
17. feb 2014

holky, dlouho jsem nepekla a teď si nejsem jistá, čekaj mně dva kulatý 24cm a zdobení, bude mi stačit 3kg smartflexu?

jancip
17. feb 2014

@jakelina Děkuji.

A ještě jeden začátečnický dotaz....Když máme oslavu v sobotu. Mohu si zítra už udělat korpusy a zdobit ve čtvrtek? Vydrží to?

jancip
17. feb 2014

@zdeni.r Ještě mi švagrová radila, že je potřeba, aby ten krém pořádně na korpusu vytuhl a pak to lze teprve potáhnout.

zdeni.r
17. feb 2014

@jakelina moc díky.. a ty hmoty na modelování a potahování? já většinou potahuju K2jkou a modeluju wiltonem.. tak mě jen zajímá, s čím máte zkušenosti vy tady

jakelina
17. feb 2014

@zdeni.r já potahuji buď mléčným marcipánem a nebo Smartflexem a postavičky dělám podle toho co mám nabarvené na jakou barvu, tak to použiju.

halienka
17. feb 2014

@adrika202 jéj, no jasné, teším sa, že sa ti páčila 😎 😀 som pyšná teraz 😀

michaela3011
17. feb 2014

@muffinka8 @mimcak ja som si vcera poskladala z korpusu a z kremu 3D pocitac 😀 hotove lego 😀 prave som to omaslovala, co mi trvalo asi pol hodinu 😅 este netusim ako dlho mi bude trvat klavesnica 😅 no o tri hodinky idem do prace, tak snad nie dlho 😀 😅 taketo torty vyzaduju rovne hrany 😠 a uz teraz viem, ze rovnych hran tam bude minimalne 😀

sticker
17. feb 2014

Baby prosím vás, akou farbou robíte bábätká? Hmotu som si nafarbila ivory, zdá sa mi to aj tak trochu bledé, ako to vytieňovať? Vlásky asi treba hnedú práškovú...Plum Truffle môže byť? Ďakujem